Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
7dziadek
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 25 lis 2018, o 15:27
VIN: wdb2037061a401701

Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: 7dziadek »

Jest tak:
nie działa mi system PTS od czasu [pół roku] kupna auta
-nie używam i nie będę używał wogóle PTS z przodu
-a w tyłu jest mi on bardzo potrzebny
-wyświetlacz z przodu i z tyłu mało czytelne
brak rożnych kolorów diod a szczególności
brak wyświetlacza cyfrowego odległości w metach/centymetrach
-tylny wyświetlacz po co jest ? przecież może go obsłużyć przedni
oba razem nigdy nie działają

Jestem zdecydowany na zakup prostego PTS tylko na tył
Ekonomia:
w razie uszkodzenia choćby jednego czujnika [a co będzie jak padną 4-ry]
-jeden czujnik używka ok.40zl
-jedna wizyta w serwisie z SD 60zl [a może trzeba będzie i 2x]
-nowy zestaw kompletny PTS ......SIC!!! 34zl patrz foto
-jeden nowy czujnik 8-10 zl wrazie uszkodzenia

Robota:
wykorzystanie do maximum istniejącego okablowania
-demontaż 4 szt czujników starych i potem zamontowanie nowych
-odcięcie kabli z starych i nowych czujników i ich polutowanie
-wymontowanie istniejącej centralki i poodcinanie istniejącej w nich wtyczek i zastąpienie ich z nowego zestawu
-zamontowanie nowego wyświetlacza LED np. przed starym z przodu lub w innym miejscu

Co o tym sądzicie - proszę o plusy i minusy
[[malkontentom mówię Paaa....paa...he...he ]]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
C220-CDI Automat
COUPE 02r
Awatar użytkownika
Dziki Mar
Moderator
Posty: 4157
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:58
VIN: WDB2110891B355007

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: Dziki Mar »

Ale jesteś uparty. Diody mają różny kolor w zależności od odległości plus dźwięk przy skrajnie małej przestrzeni. Odległości w zależności od ilości kresek masz w instrukcji. Czytelnoscjest znakomita. Prz parkowaniu tyłem pasek widzę we wstecznym lusterku. Wystarczy pewnie wymienić czujniki uszkodzony, ale jak chcesz się bawić to chociaż pochwal się później efektami.

PS. Nie zdarzyło Ci się parkować tyłem i nie zerknąć czy przód w czasie ostrego skrętu się zmieści? Każde dojeżdżanie do przeszkody pomaga. Ostatnio nawet uratowało to moją żonę bo zaczęła się toczyć do przodu i tylko dźwięk i szybki hamulec uratowały zderzak. Ale tak jak napisałem rób jak uważasz.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

W203 C200 M271 2005 Był :smutny:
W211 E320 CDI OM642 4Matic 2008 Jest :rotfl:
W245 B180 CDI (chip) OM640 2010 Jest :ok:

ALBUM

Regulamin Forum

Status VIP
Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 3303
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: Przybek »

I za każdym razem jak wrzucisz wsteczny to będziesz miał błąd spalonej żarówki cofania bo SAM wykryje nieprawidłowy pobór prądu... Z oryginalnej instalacji to tylko wykorzystasz dziury do przeciągnięcia kabli bo reszta wiązki kompletnie się nie przyda - ot taka konstrukcja PTSa. Zamiast rzeźbić w gównie to już byś odżałował nawet na nowy czujnik w podróbie który kosztuje około 130 zeta (mi się pofarciło i za 150 trafiłem na allegro nówkę ori w pudełku). I dochodzi jeszcze wiercenie w zderzaku bo w oryginalne otwory te uniwersalne czujniki nie pasują (lub zamiast wiercić zderzak to kupujesz drugą listwę i w niej wiercisz - dodatkowy koszt około 100 zeta).
I generalnie oryginalny PTS nie pada sam z siebie tylko musi być albo fizycznie uszkodzony czujnik (przeważnie po uderzeniu) albo uszkodzona wiązka.

EDIT:
7dziadek pisze: 22 kwie 2019, o 16:40 -tylny wyświetlacz po co jest ? przecież może go obsłużyć przedni
oba razem nigdy nie działają
Przy sprawnym PTS przy wrzuceniu wstecznego zapalają się oba wyświetlacze...
Awatar użytkownika
7dziadek
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 25 lis 2018, o 15:27
VIN: wdb2037061a401701

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: 7dziadek »

Przybek pisze: 22 kwie 2019, o 19:24 I za każdym razem jak wrzucisz wsteczny to będziesz miał błąd spalonej żarówki cofania bo SAM wykryje nieprawidłowy pobór prądu... Z oryginalnej instalacji to tylko wykorzystasz dziury do przeciągnięcia kabli bo reszta wiązki kompletnie się nie przyda - ot taka konstrukcja PTSa. Zamiast rzeźbić w gównie to już byś odżałował nawet na nowy czujnik w podróbie który kosztuje około 130 zeta (mi się pofarciło i za 150 trafiłem na allegro nówkę ori w pudełku). I dochodzi jeszcze wiercenie w zderzaku bo w oryginalne otwory te uniwersalne czujniki nie pasują (lub zamiast wiercić zderzak to kupujesz drugą listwę i w niej wiercisz - dodatkowy koszt około 100 zeta).
I generalnie oryginalny PTS nie pada sam z siebie tylko musi być albo fizycznie uszkodzony czujnik (przeważnie po uderzeniu) albo uszkodzona wiązka.

EDIT:
7dziadek pisze: 22 kwie 2019, o 16:40 -tylny wyświetlacz po co jest ? przecież może go obsłużyć przedni
oba razem nigdy nie działają
Przy sprawnym PTS przy wrzuceniu wstecznego zapalają się oba wyświetlacze...
....po kolei ...
-błąd spalonej żarówki jest raczej do 'zrobienia'
-co do otworów to nie wiem jaką maja średnice stare bo nowe to 22mm - a w zapasie jest 'nowa listwa'
-stara wiązka kabli nie wiem ... może masz rację - ale to też nie duży problem
-co do wymiany 1 szt czujnika to nie byłby problem ale już przy 3-4 to .....hm.........???
-co do tego że przy cofaniu zapalają się dwa wskaźniki to nie mam wiedzy bo mi PTS nie działa
więc przyjmuje że jest tak jak mówisz

Dziękuję Kolego co rzeczową wypowiedź i czekam jeszcze na inne aby podjąć trafną decyzję
C220-CDI Automat
COUPE 02r
Awatar użytkownika
maciekolo
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 13 paź 2017, o 08:36
VIN: WDB2153751A006117

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: maciekolo »

Widać lubisz drutować swój samochód.
Stacyjki MB Klucze Rybka - dorabianie, naprawa, kodowanie, obudowy
Star Diagnosis Radom
Zerowanie sterowników - Virgin
Naprawa lewarków/wybieraków AT
Awatar użytkownika
kiler22
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 1 paź 2017, o 21:20
VIN: WDB2032421F303416

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: kiler22 »

jak Ci kiedyś padnie "tylko jeden" tłok w silniku to wstawisz silnik od 126p ?? bo tańszy ??
c200 kompresor + LPG
WDB2032421F303416
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: siwix »

Najlepiej się podpiąć pod kompa i sprawdzić co nie działa. Sd powie dokładnie, ale nawet delphi wskaże który dokladnie czujnik padł. Poza tym często samo przeczyszczenie czujnika pod gumką potrafi go ożywić. Do kontroli też złączka przed prawym kołem z przodu i wtyczki czujników. Cala wiązka od tyłu do przody idzie prawą stroną auta.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
7dziadek
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 25 lis 2018, o 15:27
VIN: wdb2037061a401701

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: 7dziadek »

siwix pisze: 23 kwie 2019, o 10:39 Najlepiej się podpiąć pod kompa i sprawdzić co nie działa. Sd powie dokładnie, ale nawet delphi wskaże który dokladnie czujnik padł. Poza tym często samo przeczyszczenie czujnika pod gumką potrafi go ożywić. Do kontroli też złączka przed prawym kołem z przodu i wtyczki czujników. Cala wiązka od tyłu do przody idzie prawą stroną auta.
Spróbuję to co proponujesz i d z i ę k u j ę za rzeczową poradę

ps.
Kol/kol. kiler22 i maciekolo ... bez urazy... ale jeżeli macie tylko tyle do powiedzenia
to proszę na przyszłość takie uwagi do mnie nie kierować bo chociażby z racji mojego wieku nie wypada.
:offtopic:
C220-CDI Automat
COUPE 02r
Awatar użytkownika
Dziki Mar
Moderator
Posty: 4157
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:58
VIN: WDB2110891B355007

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: Dziki Mar »

Usunąłem już dwa posty, myślę że wystarczy już dyskusji. Skupmy się na właściwym wątku. Dalsze offtopowe komentarze będę usuwał a dla wytrwałych będą ostrzeżenia.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

W203 C200 M271 2005 Był :smutny:
W211 E320 CDI OM642 4Matic 2008 Jest :rotfl:
W245 B180 CDI (chip) OM640 2010 Jest :ok:

ALBUM

Regulamin Forum

Status VIP
Awatar użytkownika
sonko
VIP
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2017, o 19:54
VIN: brak VIN

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: sonko »

siwix pisze: 23 kwie 2019, o 10:39 (...) Sd powie dokładnie, ale nawet delphi wskaże który dokladnie czujnik padł. Poza tym często samo przeczyszczenie czujnika pod gumką potrafi go ożywić. (...)
Można prosić o więcej informacji albo jakieś linki?
to tą "główkę" czujnika można bezpiecznie zdjąć? 🤔

bo u mnie jeden podobno padł i już chciałem zamawiać z ali ale są tylko czarne a ja niestety mam srebrne 😞
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: siwix »

Jak wyjmiesz czujnik z listwy to zobaczysz na nim gumową "uszczelkę" można ją zdjąć i przeczyścić z kurzu czujnik, u mnie miałem tam tatki syf że czujnik już chyba blokowało bo po czyszczeniu odżył. W innych tematach jest sporo o PTS warto pogrzebać po dziale.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
sonko
VIP
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2017, o 19:54
VIN: brak VIN

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: sonko »

hmm... coś tam wyjąłem, coś tam przeczyściłem ale było czysto, a pts dalej nie działa :/ wieczorem jak dam radę to coś poszukam

a czy mając najzwyklejszego ELMa 327 jestem w stanie zobaczyć który czujnik odwala maniany? bo próbując jakieś różne apki nie widziałem nawet żadnego kodu że coś jest nie tak z pts no ale to może być, że ja nie ogarniam jak to obsłużyć 😔
Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 3303
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: Przybek »

PTS tylko SD lub delphi. Jak na czujnikach i wtyczkach nie widzisz uszkodzeń mechanicznych to zajrzyj do złączą wiązki w prawym przednim nadkolu.
Zresztą siwix już to wyżej pisał :P
Awatar użytkownika
sonko
VIP
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2017, o 19:54
VIN: brak VIN

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: sonko »

wypiąłem, zobaczyłem i wszystko wydawało się ok 🤔 zimą gdy było -5 lub więcej to nagle wszystko ożywało ale nie wiem co to może oznaczać 🤷‍♂ czy te "podróby" czujników z aliexpress są warte uwagi? czy lepiej używkę kupić bo będzie dodatkowo pod kolor? 😄
Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 3303
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oryginalnego parktronika na inny

Post autor: Przybek »

Jeżeli już to bierz używkę z gwarancją rozruchową. Wynalazki z aliexpress mogą Ci zrobić więcej szkody niż pożytku.
A jakbyś chciał nowe w podróbie to można bezpiecznie brać Vemo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”