Forum Mercedes C klasa W203

Forum Mercedesa klasy C (2000-2007)

Teraz jest 16 sty 2018, o 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2016, o 20:22 
VIP

VIN: WDB2030451F1606605
Witam,

Sprzedam swoje auto - pisząc pokrótce:
Silnik M111 coś ok. 170 000 km nalatane, ja nie znalazłem "haka", że był kręcony -> może tobie się uda ? :)
Lpg założone jakieś 3 lata temu, a tej zimy wymienione wtryskiwacze na Baracudy
Ogólnie LPG jest ogarnięte do stanu idealnego... Sam się tym zajmuję.
Olej w wiązce + cała mieszanka kaprysów z M111 ogarnięta,
Założyłem partronic przód tył
Nowe klocki i tarcze przód tył
Felgi lakierowane rok temu
Nowe cewki
Nowe świece
Ogólnie pisać dużo mogę, bo zanim nauczyłem się ogarniać MB i te jego kaprysy z mocą to wymienionych zostało bardzo dużo niepotrzebnych elementów...
Gwarancja rozruchowa !!!!!!!!
....................................................
Wg. mnie, na star jest do wymiany:
- zawieszenie przednie - wahacze aluminiowe + stabilizatory
- amorki z tyłu
- wszystkie płyny do wymiany w czerwcu

Ogólnie auto sprawuje się bardzo dobrze, mam już 3 pod domem + ścigacz, którym jeżdżę non stp - więc aut stoi i stoi.
Posiadam kpl. dokumentację + paragony zakupionych i wymienionych części,
Mam kpl. dokumentację foto z wymiany w/w części
Zdjęć to coś 4 giga nazbierałem :)
Chętnie pojadę do serwisu na sprawdzenie auta (ale nie za swoje pieniądze)
Z silnika nie ma wycieków - rok temu wymieniony symering z przodu - ciekło delikatnie

A co tu pisać więcej,... VIN Macie, moje posty znacie...

Cena jaka mnie interesuje to 15 000 zł, od tego dam upust na części do wymiany z zawieszenia i amory.... czyli jakiś koszt mniej.

Zapraszam do kontaktu.

PostNapisane: 26 maja 2016, o 10:08 
VIP

Jakby ktoś nie mógł odszukać mojego postu o aucie:
avangarde-c200k-m111-01-r-vt15637.html

Dodam, że nie uzupełniałem tego solidnie z powodu braku czasu. Kto mnie zna wie, że już nawet na forum nie przesiaduję :).

PostNapisane: 1 cze 2016, o 21:49 
VIP

Przypomniało mi się, że sporo zdjęć mam wrzuconych w chmurę - poniżej link:

https://www.dropbox.com/sh/0amlju8wk92k ... 9g_za?dl=0

Cały silnik znam na pamięć i nie mam nic do ukrycia... Jak będę miał czas, to wrzucę pozostałe zdjęcia auta i różnych napraw.

PostNapisane: 24 cze 2016, o 15:21 
VIP

Witam ponownie,
Poniżej przesyłam treść korespondencji z zainteresowanym klientem - mam nadzieję, że się nie obrazi z powodu praw autorskich :). Pytania i odpowiedzi zamieszczam po to, aby ponownie ich nie produkować kolejnemu zainteresowanemu.

- co ze wspomnianym problemem skrzyni lub sprzęgła?
Po wymianie i korekcie oleju w skrzyni (zgodnie z zaleceniami MB, należało ująć ileś tam mililitrów, już nie pamiętam ile, ale jest to znane w MB z tych lat - możesz poczytać). biegi wchodzą prawidłowo. W tym silniku jedynie może paść synchronizator - koszt jednego na jeden bieg to 140 zł, więc nie jest tak dużo. Głównie jedynka kiedyś kiepsko wchodziła. W chwili obecnej jak w masło.

- ile kluczyków? 2

- czy są jakieś problemy z klimatyzacją? Nie, ilość czynnika w normie, można to sprawdzić podpinając auto pod kompa. Klimatornik działa prawidłowo. Ja co roku robiłem ozonowanie oraz ogólny przegląd klimy celem zlikwidowania bakterii itp.

- czy w aucie jest palone-dziewczyna ma astmę, a auto ma być dla niej.
W miejscach na popiół mam zrobione schowki na jakieś pierdoły: w aucie nie palone.
Ale jak ja kupowałem tego MB, miałem informację, że niby nie było Palone, ale znalazłem jednak ślady mówiące o kłamstwie poprzedniego użytkownika. Niemniej jednak, śladów po przeszłym palaczu nie widać, tapicerka była prana, ja nie palę, więc po aucie w ogóle tego nie widać.

- co z rozrządem? - w tej wersji się nie wymienia - naciąg łańcucha prawidłowy. Zostało to sprawdzone podczas wymiany słynnego elektromagnesu zmiennych faz rozrządu. Możesz to potwierdzić na forum, znany temat. Rozrząd wymieniany jest w wersji 1,8 bo lubi przeskoczyć. W silniku M111 jest nieśmiertelny, nawet na forach polskich i zagranicznych nigdy nie było takiego przypadku, w porównaniu do 1,8 :haha:

- co obecnie jest zepsute? i wymaga natychmiastowej naprawy wymiany?
1. Zawieszenie: przednie górne wahacze, przednie łączniki stabilizatora + tylne łączniki stabilizatora, tylne amortyzatory. Na ostatniej diagnostyce te elementy były wskazane. Też tego nie wymieniam specjalnie, wolę spuścić z ceny i niech nowy kupiec jeździ na nowiutkich. Wszystko jest do potwierdzenia na stacji diagnostycznej, koszt 20 zł. Dodam, że po tej zimie tak zawiecha padła. Do tej pory się jakoś trzymała - wszystko jest oryginalne.
2. Należy wymienić olej, akurat w czerwcu czyli teraz powinienem wymienić, ale tego nie robię bo sprzedaję - nowy kupiec i tak by wymienił więc bez sensu
3. Jak nie masz na co kasy wydawać, to możesz kupić adapter do elektromagnesu, ale ja uważam że to jest bez sensu zabieg. Jak zacznie cieknąć lepiej wymienić na nowy za 140zł. Znany temat tego silnika. Dodam, że u mnie jest wszystko doprowadzone do ładu z elektryką i elektromagnes jest OK.
4. Serwis klimy, ale tylko podstawowe sprawdzenie + odgrzybianie, bo wszystko działa.
5. ? hmm sam nie wiem, auto jest w stanie perfect, tam się nic nie psuje teraz bo już wszystko zrobiłem - poczytaj moje posty.

- czy oprócz rzeczy wymienionych do zrobienia za kilka chwil jest coś jeszcze poważniejszego?
Ja nie widzę takiej potrzeby, bo wszystko co miało być wymienione, zostało wymienione. Jak zauważyłeś zapewne, te auta miewały problemy z mocą. Co najwyższej wymiana przepustnicy na używkę za ok. 150-200 zł albo wymiana zaworu zwrotnego za 80 zł. W tym aucie jest wszystko ogarnięte, można pojeździć, zobaczyć, porozbierać. W tym egzemplarzu nie ma nic do ukrycia i o wszystkim piszę.

- rozumiem, że cała instalacja ma ważną homologację?
TAK, montowana była 2 lata temu, w tym roku założyłem nowe, lepsze i szybsze wtryskiwacze Baracuta z najwyższej półki. Jak poczytać moje posty to zobaczysz, jak ogarniam LPG. Te auto jest ustawione Perfect.

- (ile jeszcze butla?)
jakieś 8 lat, bo instalacja założona 2 lata temu, a na butlę nową jest 10 lat.

- i czy można włożyć w miejsce koła trochę większa?
Można i ja żałuję, że nie włożyłem większej. Mi zbiornik wystarcza na ok. 270-300 km w zależności od trybu jazdy. Średnio pali 11,3 l, mam tabelę od samego początku z tankowaniami itp.

- jakim olejem jest zalany silnik?
Mobil 1 0w40 czyli pełny syntetyk, dedykowany do tego auta.

Auto ma na liczniku coś koło 170 tysięcy. Ja i koledzy z MB nie znaleźli żadnych dowodów na to, że auto było kręcone. Sam jestem ciekaw, czy tyle ma naprawdę. Szczerze mówiąc, po kondycji silnika oraz wyglądzie auta, prawdopodobnie ma te 170 tysi.

Jak widzisz nie owijam "gówna" w papierek. Jak coś to zapraszam na przejażdżkę.
Jakie chcesz zdjęcia ? - mogę zrobić na zamówienie.

A i jeszcze jedno, żebyś mi z miernikiem lakieru nie latał :) od razu piszę (o ile nie doczytałeś):
- lakierowany prawy błotnik
- lakierowany dół drzwi od kierowcy
Nie było to spawanie 2 w jednym, tylko stłuczka. Można to sprawdzić, sprawdzając elementy od środka, że nic nie jest pogięte i po przestawiane/spawane. Błotnik to nawet nie był chyba szpachlowany. Na drzwiach może troszkę.
Ja zrobiłem 2 lata temu renowację rantów pod taką uszczelkę w drzwiach od środka(od dołu)- tego nie widać. Bo się korozja pojawiła. Auto jest zakonserwowane.
Na te ranty mogę dać malutki upust - weź pod uwagę, że auto jest z 2001r. :)
Progi są zakonserwowane barankiem, rdzy nie ma.
Ogólnie auto nie posiada skorodowanych miejsc oprócz tych co wymieniłem wyżej.
Jest cyklicznie woskowane po żądnymi woskami(ręcznie)

PostNapisane: 12 lip 2016, o 21:21 
VIP

Witam,

Niestety z powodu problemów leasingowych z nowym autem, muszę się wstrzymać ze sprzedażą W203 jakieś 3 miesiące.
Zainteresowanych zapraszam na priv.

Można śmiało pisać na kontakt.amb@gmail.com

PostNapisane: 5 sie 2016, o 09:29 
VIP

Witam po długiej przerwie!!!
Pragnę przeprosić za braki odpowiedzi z mojej strony na zapytania ws. auta, oraz braki w przesłaniu zdjęć wnętrza itp.
Ogólnie ujmując, w najbliższych dniach przyjdzie na świat nasza córeczka, a w domu wykonywaliśmy MEGA remont - normalnie urwanie głowy.
Do tego doszedł szczyt sezony mojej branży...
Proszę o wyrozumiałość w tym temacie :)

Jak pisałem już wcześniej, czekam na zamówione nowe auto, które będzie ok. września (daty dokładnej jeszcze nie znam) - do tego czasu nie mogę sprzedać auta.

Oczywiście zainteresowanych proszę o zapytania- niestety z opóźnieniem, ale staram się odpisywać( remont prawie skończony, więc będę więcej miał czasu na laptopa). Jak znajdę chwilę w weekend, wrzucę zdjęcia wnętrza.

PostNapisane: 28 sie 2016, o 19:34 
VIP

Aktualizacja danych :)
Córeczka cała i zdrowa! :)
Co do auta, z uwagi na moją dalszą eksploatację W203, nie zwlekałem dalej i zamówiłem kpl. zawieszenie na przód: wahacze, stabilizatory, drążki etc. Na dniach nastąpi wymiana.
Olej równiej został wymieniony wraz z filtrami.
Zdjęcia już wnętrza już są, w wolnej chwili wrzucę.
We wtorek będę miał informację na temat nowego auta (termin dostawy), więc dam znać co do sprzedaży mojego MB.
Cena pozostaje do negocjacji, a przed samą sprzedażą przekalkuluje ją ponownie.
W203 cały czas się ma w porządku i absolutnie niczym mnie nie zaskoczyło już od bardzo bardzo dawna :)

P.S.
Pojeździłem trochę autem z wózkiem i fotelikiem i muszę powiedzieć, że nawet w sedanie jest wystarczająca ilość miejsca :) - dla rodzinki (młodej) jak najbardziej będzie odpowiedni, chodź się obawiałem tego bagażnika sedanowego.

PostNapisane: 3 wrz 2016, o 21:04 
VIP

Witam!!!
Kolejna aktualizacja: podczas wymiany zawieszenia przedniego, okazała się, że sprężyna z przodu jest pęknięta...
Podsumowując całość, cały przód jest nowiutki tj. wahacze, drążki, stabilizatory, sprężyny, tarcze, klocki, czujniki klocka.

Po wykonanych naprawach, pojadę na zbieżność oraz weryfikację tylnego zawieszenia, które jak narazie nie wykazywało żadnych problemów, stuków etc.

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 11:58 
VIP

Aktualizacja: jak wymieniać to wymieniać... Po wymianie nowych sprężyn z przodu x2 (była pęknięta), przód lekko się podniósł, a tył jak tył, po założeniu LPG, oraz eksploatacji nieco przykucnął względem nowej zawiechy z przodu.
Reasumując -> do wymiany zawieszenie tylne. Na początek, amortyzatory + sprężyny, następnie szarpaki. jak będzie trzeba, wymienię kpl. wahaczy :).
Muszę przyznać, że po wymianie przodu kompletnie inna bajka - auto prowadzi się jak po szynach, zerwo pukania stukania itp.
Wymiana tyłu w najbliższą sobotę.

P.S.
Cena auta na pewno nie spadnie po tych wymianach :) a jak ktoś chce tanie i do remontu -> nikt nikomu nie zabroni.
Jednocześnie przepraszam wszystkich kolegów, którzy w ostatnim czasie zwracali się do mnie o pomoc w sprawie różnych problemów - głównie z mocą.
Odpowiem w możliwi jak najszybszym czasie, a jak będę miał go jeszcze więcej zamieszczę kilka poradników np. na temat P0410 oraz P2036 itp. co związane z mocą :)

PostNapisane: 26 paź 2016, o 20:57 
VIP

Witam,

Jakby co, oferta jest aktualna. Myślę, że w listopadzie pójdzie na handel.

Pozdrawiam.

PostNapisane: 26 gru 2016, o 11:11 
VIP

Witam,

Auto jest już na sprzedaż - wkrótce trafi na Allegro itp. Trochę to trwało, niestety musiałem poczekać na nowe auto oraz brak czasu zrobił swoje. Jak ktoś zainteresowany, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam.

PostNapisane: 14 sty 2017, o 12:17 
VIP

Witam,
Auto wystawiono na allegro- zapraszam.

PostNapisane: 25 sty 2017, o 11:52 
Użytkownik

VIN: WDB2030351F058020
proszę o link

PostNapisane: 25 sty 2017, o 22:52 
VIP

Już się pożegnałem z MB W203 :(((, teraz kolej na w205 :)))!!!

Proszę o zamknięcie tematu.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]