nie działa czujnik deszczu

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 3356
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: nie działa czujnik deszczu

Post autor: Przybek »

Niewłaściwa szyba (mocowanie czujnika czy jak to tam nazwać) lub źle zamocowany czujnik lub nie podłączona wtyczka (ale wtedy raczej na auto by chodziły ciągle na pierwszym biegu).
Ewentualnie możesz pojechać na SD i spróbować zrobić kalibrację czujnika jeżeli szyba prawidłowa i wszystko jest dobrze poskładane.
lechita
VIP
Posty: 646
Rejestracja: 8 maja 2016, o 17:09
VIN: WDB2030071F447330
Lokalizacja: mazowieckie

Re: nie działa czujnik deszczu

Post autor: lechita »

Odrywali czujnik przy wymianie szyby, to musieli go zepsuć (lub coś z nim związanego).
Jeżeli działał przed wymianą szyby, to co się stało, że nie działa po wymianie?
Oczywiście warsztatowi ,,fachowcy", nigdy do niczego nie przyznają się i nic w temacie nie wiedzą.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, lecz lenistwo.
MistrzFilip
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2019, o 16:24
VIN: WDB2032071F821298

Re: nie działa czujnik deszczu

Post autor: MistrzFilip »

Przybek pisze: 27 maja 2020, o 15:56 Niewłaściwa szyba (mocowanie czujnika czy jak to tam nazwać) lub źle zamocowany czujnik lub nie podłączona wtyczka (ale wtedy raczej na auto by chodziły ciągle na pierwszym biegu).
Ewentualnie możesz pojechać na SD i spróbować zrobić kalibrację czujnika jeżeli szyba prawidłowa i wszystko jest dobrze poskładane.
Jutro jadę do gościa, wymienia mi na inną, pilkingtona.
Wycieraczka na trybie w którym jest czujnik, zadziałała mi wczoraj raz (czyli zrobiła jeden cykl) i koniec, dalej się nie rusza. Nadal prawdopodobnie uszkodzony czujnik? Czy coś innego? Zobaczymy jak będzie jutro po wymianie szyby, ale nie chce na marne jechać na komputer, bo to koszt, jeśli faktycznie mam uszkodzony czujnik.
Mercedes-Benz s203 c200
2.2 Diesel - Automat
Polift <3
polofix
VIP
Posty: 2135
Rejestracja: 6 lis 2014, o 17:05
VIN:
Lokalizacja: Turek/Dobra

Re: nie działa czujnik deszczu

Post autor: polofix »

Zdaje mi się, że w pozycji 1 wycieraczka zawsze zadziała 1 raz po odpaleniu silnika, nawet jeśli szyba czysta.
WDB2032451F248605
4JGAB72EXXA108366
WDDHF8HB5AA175853
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”