Kontrolka pali się po włączeniu silnika.

Moderator: Dziki Mar

michaelDP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2011, o 16:19
VIN:
Lokalizacja: Police

Kontrolka pali się po włączeniu silnika.

Post autor: michaelDP »

Witam

Mam Mercedesa w203 2,0 163 kompresor 2001 rocznik sport cupe

Mam dwie sprawy , które chciałbym abyscie mi pomogli je rozwiazać.

A mianowicie , sprawa pierwsza.

Od wczoraj zaczeła mi sie palic żółta kontrolka na wysokosci tempomatu zaraz koło kontrolki ABS-u i hamulca recznego , taka żółta kontrolka . I na komputerze wyswietliła mi sie informacja zwiazana z ta kontrolka chyba , miałem ja wczesniej zapisaną tą informacje , ale gdzieś ta kartke zapodziałem i nie moge wam tego napisac . A na komputerze juz ta informacja sie nie wyświetla , znikła niewiem czemu.

Co to może znaczyć?

Gdzie mam sie udać aby mi to zrobili?

Druga sprawa.

Wyświetla mi sie na komputerze informacja Front Foglamp , L Check Lamp i taka żarówka jest narysowana czy to chodzi o światła przeciw mgłowe? I tez raz mi sie wyswietla na informacja a raz nie. A światła z przadu normalnie sie swieca tak jak by jakis kabelek był uszkodzony i cos przerywało .

Co byście mi poradzili?

Bardzo Dziekuje.
iceman007
VIP
Posty: 228
Rejestracja: 9 paź 2008, o 18:45
VIN:
Lokalizacja: KASZUBY

Post autor: iceman007 »

michaelDP pisze:Wyświetla mi sie na komputerze informacja Front Foglamp , L Check Lamp i taka żarówka jest narysowana czy to chodzi o światła przeciw mgłowe? I tez raz mi sie wyswietla na informacja a raz nie. A światła z przadu normalnie sie swieca tak jak by jakis kabelek był uszkodzony i cos przerywało .
Dokładnie, chodzi o światła przeciwmgielne, a dokładnie o lewe. Wymień w nim żarówkę i przeczyść styki w wtyczce, powinno pomóc.
Był: WDB2030451A119554
Jest: WDB2030451F002032
michaelDP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2011, o 16:19
VIN:
Lokalizacja: Police

Post autor: michaelDP »

Czyli dobrze myślałem. To są te dolne światła? Na samym dole zderzaka ?A jak właczyć albo wyłaczyć światła przeciw mgłowe? bo niewiem czy dobrze mysle..

A co to pierwszej sprawy może ktos bd wiedział
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Re: Kontrolka pali się po włączeniu silnika.

Post autor: Gerri »

michaelDP pisze:taka żółta kontrolka . I na komputerze wyswietliła mi sie informacja zwiazana z ta kontrolka chyba , miałem ja wczesniej zapisaną tą informacje , ale gdzieś ta kartke zapodziałem i nie moge wam tego napisac
I jakiej się odpowiedzi na takie pytanie spodziewasz???
michaelDP pisze: Od wczoraj zaczeła mi sie palic żółta kontrolka na wysokosci tempomatu zaraz koło kontrolki ABS-u i hamulca recznego , taka żółta kontrolka
Tam nie ma żadnej innej kontrolki.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2011, o 19:53 przez Gerri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

michaelDP pisze:Czyli dobrze myślałem. To są te dolne światła? Na samym dole zderzaka ?
Dobrze myslisz.
michaelDP pisze:A jak właczyć albo wyłaczyć światła przeciw mgłowe?
Wlacznik swiatel ustaw na swiatla postojowe lub mijania i pociagnij korbke raz do siebie (wlaczal sie przednie), przy wyciagnieciu maksymalnym na dwa razy, wlaczy sie tylne swiatlo przeciwmglowe.
michaelDP pisze:Od wczoraj zaczeła mi sie palic żółta kontrolka na wysokosci tempomatu zaraz koło kontrolki ABS-u i hamulca recznego , taka żółta kontrolka
Ze jak? Przeciez obok kontrolki ABS'u i hamulca postojowego nie ma trzeciej kontrolki. U gory jest jeszcze 7 kontrolek i na dole jeszcze dwie (ESP, DTR, LIM, distronic, grzanie swiec, kontrolka bledu w emisji spalin, swiatel drogowych, SRS i niezapiecia pasow). To chyba tyle kontrolek. Powiedz ktora to z nich.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

michaelDP pisze:I tez raz mi sie wyswietla na informacja a raz nie
Zapewne zawsze po zmroku :wysmiewacz:
kSmuk pisze:Powiedz ktora to z nich.
a ja wiem :zacieszacz: :zacieszacz: :zacieszacz:

ta:

http://www.imagic.pl/files/19778/100_8190.JPG
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
michaelDP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2011, o 16:19
VIN:
Lokalizacja: Police

Post autor: michaelDP »

Ta kontrolka znajduje się na tym samym ekranie gdzie jest obrotościomierz i jeszcze sa tam 2 kontrolki ABS-u i hamulca recznego .

I własnie nie znam powodu dla którego ta kontrolka sie pali , czy to jest cos powaznego czy nie.Auto normalnie jezdzi .

Chciałbym ta usterke jak najszybciej naprawic , tylko niewiem co to za ustaerka , mam nadzieje , że mi pomożecie.


Znalazłem ta kontrolke w instrukcji mercedesa tylko niemeickiej i ejst ona na stronie 336 i jest napisane Motor-Diagnose-Kontrollleuchte

[ Dodano: 2011-12-13, 20:41 ]
Tak dokładnie to jest ta kontrolka co napisał loneraider
Co ona oznacza ?
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

michaelDP pisze:Co ona oznacza ?
Tzw "check engine"
czyli wszystko co związane z prawidłową pracą silnika

[ Dodano: 2011-12-13, 20:52 ]
a raczej nieprawidłową pracą
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
michaelDP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2011, o 16:19
VIN:
Lokalizacja: Police

Post autor: michaelDP »

W mojim przypadku co to oznacza? Co ja mam zrobic? zabardzo niewiem...
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Coś jest w elektronice silnika uszkodzone, sterownik silnika zarejestrował ten błąd i cały czas jest on w pamięci - możliwy do odczytania. Tak więc na początek podłączenie do komputera serwisowego i odczytanie błędu. Takich błędów jest możliwych ponad sto i samym śrubokrętem i woltomierzem nie zrobisz NIC! Jedynie podłączenie do komputera (pomimo że trzeba za to zapłacić) w ostatecznym rozrachunku doprowadzi do sprawnego znalezienia uszkodzenia.
michaelDP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2011, o 16:19
VIN:
Lokalizacja: Police

Post autor: michaelDP »

To powinienem sie zgłosic do ASO czy do warsztatu samochodowego ?Ile kosztuje podłaczenie do komputera?
Nic sie nie stanie jak bd jechal samochodem ?

Ide do pracy na nocke , dziekuje za informacje ,jutro tu spowrotem bede.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Post autor: noc »

Kolego Twoje wpisy są b.niedokładne, można napisać "żałosne".
Spróbuj douczyć się czegoś o Własnej "damie".
Na "dzień dobry" radził bym przeczytać instrukcję obsługi.
Potem zadawaj pytania.
Zapoznaj się jeszcze z regulaminem forum i wpisuj przy pytaniach nr.Vin.
Niektórym osobom ułatwi to udzielenie Tobie, wiarygodnej odpowiedzi. :hejka:
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 17:08 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
michaelDP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2011, o 16:19
VIN:
Lokalizacja: Police

Post autor: michaelDP »

Tak gdybym miał instrukcje obsługi to juz dawno bym ja przeczytał a ale nie mam po polsku .

Podjade do serwisu i zobaczymy co oni tam wyczytaja.

Dzieki za informacje.
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Tak swoja droga, to dziwny jakis jest ten Twoj zestaw wskaznikow. We wszystkich w203, ktore dotychczas widywalem przed liftem (i wersja europejska i usa), kontrolke check engine (wzmozonej emisji spalin) maja na srodku zestawu wskaznikow pod kontrolka od ESP, bardziej na lewo.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”