Felgi i opony na zime

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

art-fot pisze:A skład gumy jako jeden z podstawowych elementów przyczepności.
I tego właśnie chcę się dowiedzieć :ok:

Jak widzę większość wypowiadających się to teoretycy (włącznie ze mną).

Tak jak napisałem moje ryzyko :bezradny: i tak musiałbym kupić jakieś laczki na tą zimę.
Najwyżej kupię następne w przyszłym roku.
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Awatar użytkownika
vladi
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2012, o 16:24
VIN:
Lokalizacja: Pruszków - Günzburg

Post autor: vladi »

loneraider, a nie możesz zainwestować raz, ale Ci będzie służyć 3 zimy minimum? Jak ktoś madrze powiedział, że nie jesteśmy na tyle bogaci żeby kupować tanie rzeczy!
EX - w203 220CDI T-Modell (10/2002) 143 koni i jeden osioł
w204 200CDI BE T-Modell (09/2010)

Auto bez Gwiazdy jest jak Kościół bez krzyża.
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

vladi pisze:nie lepiej dołożyć 70-80,- i kupić nowe conti albo micheliny
vladi, a czytałeś mój pierwszy post na poprzedniej stronie :?:
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Awatar użytkownika
vladi
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2012, o 16:24
VIN:
Lokalizacja: Pruszków - Günzburg

Post autor: vladi »

I am sorry...
Teraz go przeczytałem jeszcze raz.
Ale jesteś optymista! Chcesz się uczyć na własnych błędach!! Ja probuje tego unikać ale i tak nigdy się nie udaje. :bezradny:

[ Dodano: 2012-10-05, 21:47 ]
Otóż dostałem dziś kolejny miesięcznik adac, gdzie są testy nowych zimówek. No i jak zwykle micheliny i conti wypadają najlepiej, dlatego wtryniłem się ze swoikm postem :dokuczacz:
EX - w203 220CDI T-Modell (10/2002) 143 koni i jeden osioł
w204 200CDI BE T-Modell (09/2010)

Auto bez Gwiazdy jest jak Kościół bez krzyża.
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

vladi pisze:Ale jesteś optymista! Chcesz się uczyć na własnych błędach!!
Tego właśnie nie wiemy :bezradny:

Markgum siedzi w gumach od 40 lat. Mam nadzieję, że wiedzą co robią :wysmiewacz:
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Awatar użytkownika
vladi
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2012, o 16:24
VIN:
Lokalizacja: Pruszków - Günzburg

Post autor: vladi »

loneraider, to będziesz w takim razie królikiem doświadczalnym :hurra: No bo ktoś musi!
Napisz po sezonie co i jak!
EX - w203 220CDI T-Modell (10/2002) 143 koni i jeden osioł
w204 200CDI BE T-Modell (09/2010)

Auto bez Gwiazdy jest jak Kościół bez krzyża.
Awatar użytkownika
art-fot
VIP
Posty: 82
Rejestracja: 4 lis 2011, o 20:50
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: art-fot »

Dayton DW510 195/65R15 91 T (zimowe)
w cenie 740 za 4 sztuki nowe 2 lata gwarancji grupa bridgestone. Koszta kompletne wraz z przesyłką.

oferta na www.oponeo.pl


czy warto być w tej cenie królikiem doswiadczalnym?

Nie wiem za ile chcesz kupic nalewki, ale myslę że nie warto kombinować. :hejka:
Ostatnio zmieniony 6 paź 2012, o 15:54 przez art-fot, łącznie zmieniany 1 raz.
1,8 kompresor, C-200, ELEGANCE, 2002 163 KM, manual + LPG, WDB2030421A393344
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

Auto tylnonapędowe i do tego z ESP itp i :mb: ,a ktoś tu wypowiada słowo nalewka :censored: .Proszę wybaczyć ,ale jak cię nie stać na opony "nawet" na firmy Dębica to radzę sprzedać auto i kupić coś na felgach 13-14 i przednionapędowe .Kolego tu chodzi o twoje bezpieczeństwo ,jak i innych na drodzę .Tym bardziej jeżeli nie w tym roku to w następnym zmieniają się przepisy ,że opony zimowe będą obowiązkowe !!!,a nalewki nie będą brane pod uwagę!!! i jeżeli nastąpi (odpukać) kolizja i będziesz miał te opony to ubezpieczyciel będzie miał prawo odmówić wypłaty z tytułu OC ,NW jak i AC!!!!!.Jedynie dyskusia trwa jak zakwalifikować całoroczne opony .Pozdrawiam
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

art-fot pisze:czy warto być w tej cenie królikiem doswiadczalnym?
Myślę że bez względu na cenę zawsze warto spróbować.
Dziadek pisze:Proszę wybaczyć ,ale jak cię nie stać na opony "nawet" na firmy Dębica to radzę sprzedać auto i kupić coś na felgach 13-14 i przednionapędowe
Wybacz nie przekonujesz mnie swoimi argumentami

Powyżej zostało już wszystko powiedziane i nie mam zamiaru się powtarzać na czym mi zależy a na czym nie,
Dziadek pisze:chodzi o twoje bezpieczeństwo ,jak i innych na drodzę
Dokładnie o tym mówię.
Skoro markowa jakby nie było opona w sezonie następnym nie spełnia moich oczekiwań to szukam takiej, która spełni.

Teksty "nalewka" ( wasze określenie zaczyna mnie irytować ) jest zła bo się nie nazywa.
a.) Ja tam snobem nie jestem i jeśli coś jest smaczne to zjem nawet jeśli się będzie nazywało Turkuć Podjadek.
b.) Nalewka to może być babuni, albo inny bimber (też smaczne) a my rozmawiamy o oponach bieżnikowanych
Dziadek pisze:że opony zimowe będą obowiązkowe !!!,a nalewki nie będą brane pod uwagę!!!
Przepraszam bo znów nie nadążam.
:mysli: a o czym my rozmawiamy jak nie o oponach zimowych (bieżnikowanych) :zly:
Dziadek pisze:eżeli nastąpi (odpukać) kolizja i będziesz miał te opony to ubezpieczyciel będzie miał prawo odmówić wypłaty z tytułu OC ,NW jak i AC!!!!!
:mysli: i to też ciekawe co piszesz.
Przypominam, że rozmawiamy o markowym (bieżnikowanym) produkcie wykonanym zgodnie z procesem technologicznym dla tego typu opon.

I tak zupełnie na marginesie
Dziadek pisze:jak cię nie stać


Proszę o powstrzymanie się od takich wycieczek.
Owszem napisałem "ekonomicznie nieuzasadnione" ale chyba źle interpretujesz.
Poza tym "Cię" to forma grzecznościowa i piszę się z dużej litery. :wysmiewacz:
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

loneraider pisze:Wybacz nie przekonujesz mnie swoimi argumentami
Nie miałem zamiaru tym bardziej nic innego nie przekonuje Ciebie jak cena ,a w tej materii faktycznie nalewka jest bezkonkurencyjna .

[ Dodano: 2012-10-06, 19:39 ]
loneraider pisze:Dokładnie o tym mówię.
Nie możesz mówić ,o oponie bieżnikowanej i o bezpieczeństwie .To są dwa inne światy .Skoro markowa opona jak ją nazwałeś nie spełnia twoich oczekiwań to tym bardziej nie będzie jej spełniać opona bieżnikowana!!!.Może warto pomyśleć kolego o innej marce ,albo podnieść poprzeczkę i kupić oponę z półki Premium .
Kolego wiele lat miałem do czynienia z oponami bieżnikowanymi ,za czasów kiedy nie było wyboru ,jak i w dzisiejszych realiach u mojego syna który stał z dylematem takim samym jak ty do BMW .Mimo ,że według producentów jest inna technologia bieżnikowania to odradzam w imieniu swoim i syna tym bardziej w aucie tylnonapędowym .

[ Dodano: 2012-10-06, 19:40 ]
loneraider pisze: Ja tam snobem nie jestem i jeśli coś jest smaczne to zjem nawet jeśli się będzie nazywało Turkuć Podjadek.
Smacznie i kolorowo nie oznacza zdrowo .Barwniki i aromaty działają cuda i nie trzeba być snobem by dbać o swoje i dzieci zdrowie i wybierać produkty z rozsądku ,ale bez przesady .

[ Dodano: 2012-10-06, 19:47 ]
loneraider pisze:a o czym my rozmawiamy jak nie o oponach zimowych (bieżnikowanych)
Opona bieżnikowana skoro tak się uparłeś do nazwy według nowych przepisów nie jest brana wogólę pod uwagę jako opona "zimowa",jedynie jest zmianka o transporcie ciężkim i w przemyśle górniczym -teraz określiłem się jasno?

[ Dodano: 2012-10-06, 19:49 ]
loneraider pisze:Przypominam, że rozmawiamy o markowym (bieżnikowanym)
To co dla ciebie jest markowe dla przyszłego prawa jak i dla wielu kierowców ,a sczególnie za wschodnią granicą jest wręcz czymś egzotycznym .

[ Dodano: 2012-10-06, 20:02 ]
Kolego nie mam zamiaru Cię na siłę przekonywać .Opona bieżnikowana jaki by nie miała bieźnik Dunlopa itp to wiesz mi ,że nie ma nic wspólnego z oponą markową i tzw pierwszego kontaktu z asfaltem .Bieżnikowanie daje tyle co 80 letniej babci zrobić operację plastyczną ciała i zrobić z niej na pierwszy kont oka zdrową czterdziestkę :zacieszacz: ,ale tak naprawdę środek dalej jest taki sam.Fakt opona bieżnikowana b.dobrze spełnia swoje zadanie na mocno zaśnieżonym terenie ,ale zimowa pora to nie tylko 10 cm śniegu na asfalcie ,ale i inne zagrożenia ,a w tej materii opona zimowa przegrywa z kredesem .Tego typu testy wykonywał Auto Świat i wynik mimo wielu chęci był przesądzony ,bo cena nie może być wykładnikiem jedynym przy zakupie w aucie 150 konnym .Latem także wymienisz opony na bieżnikowane ??/.Tak naprawdę chwalą te opony tylko ci co nie mają pieniędzy na wartościową oponę .Może znajdzie się ktoś może kto leje lotosa minerał do MB 2.2 CDI. "Jak Cię stać na konia to stać Cię i na bata" -pamiętaj i się nie gniewaj ,że mnie nie przekonałeś i nie przekonasz mimo wielu moich chęci i sympatii co do Twojej osoby
Ostatnio zmieniony 6 paź 2012, o 21:29 przez Dziadek, łącznie zmieniany 5 razy.
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
Awatar użytkownika
art-fot
VIP
Posty: 82
Rejestracja: 4 lis 2011, o 20:50
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: art-fot »

Kiedyś nie miałem pieniędzy na zakup nowych opon i kupiłem bieznikowane (nalewki) do fiata siena. Chwaliłem je było super cena wyglad itp. Pewnego razu jechełem około 70 i zagapiłem się. Przede mną skrecał samochód w lewo, a było po deszczu. I co.... zdziwienie samochodód na mokrym nie hamuje slizga się jak na śniegu.

W środku było dziecko (4latka) i żona. Dziecko wyladowoało w szpitalu, ale na szczęście nic się nie stało. Skończyło się na porozbijanych autach.

oczywiście moja wina, ale gdybym miał dobre opony to pewnie bym uciekł w bok, bo było miejsce. Na bieznikoweanych auto wpadło w poslizg którego nie opanowałem.

NIGDY JUŻ NIE KUPIE BIEŻNIKOWANYCH OPON.

Rozumiem, że bywaja gorsze okresy i jest brak pieniędzy na markowe rzeczy. Kupił bym opony uzywane, ale nie bieznikowane.
1,8 kompresor, C-200, ELEGANCE, 2002 163 KM, manual + LPG, WDB2030421A393344
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

Dziadek pisze:nie przekonuje Ciebie jak cena
Dziadek pisze:Jak Cię stać na konia to
Naprawdę nie wiem czemu drążysz ten temat.
Gdyby priorytetem była oszczędność nie pozbywałbym się zimowych Fiestone'ów
(z bieżnikiem chyba z 6mm nie wiem bo to także nie jest wykładnikiem dla mnie)
Dziadek pisze:to tym bardziej nie będzie jej spełniać opona bieżnikowana!!!
Bardzo możliwe i od samego początku wszystkie moje posty są pisane z brakiem przekonania.
Niestety oprócz art-fot, nikt nie podziela praktyki tylko samą teorię
Wiem jedno guma jest dobra jak jest świeża.
Dziadek, nawet jeśli się okaże, że nadaje się tylko na jeden sezon to i tak "nie ma kapy"
I nie dla tego, że jest tania czy coś tam, ale co roku mam świeżą, miękką gumę.

Zresztą nieistotne jestem niedowiarkiem i sam sprawdzę.
Po drugie mam taką zaletę, że jeśli się pomylę umiem przyznać się do błędu.
Porozmawiamy po sezonie :ok:
art-fot pisze:Kupił bym opony uzywane, ale nie bieznikowane.
A ja wręcz odwrotnie niestety jestem uczulony na używki jak Wy na bieżniki :wysmiewacz:

:offtopic:
Dziadek pisze:Latem także wymienisz opony na bieżnikowane ??/
Dziadek, naprawdę śmiem twierdzić, że nie czytasz (lub czytasz bardzo wybiórczo) co ktoś napisał i suma sumarum wychodzą babole.

:zly: tak nalewane w japoni Yokohama c-driwe kupione pod koniec zeszłego roku z datownikiem pierwszych tygodni 2011. Przyjedź do mnie zrobimy razem węzeł z S86 na A4 od strony Sosnowca mogę być od wewnętrznej :wysmiewacz:
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

loneraider pisze:I nie dla tego, że jest tania czy coś tam, ale co roku mam świeżą, miękką gumę.

Zresztą nieistotne jestem niedowiarkiem i sam sprawdzę.
Po drugie mam taką zaletę, że jeśli się pomylę umiem przyznać się do błędu.
Porozmawiamy po sezonie
Cieszy mnie to i trzymam :ok: ,ale świeża i mięka to ona nie będzie .Bo jest to proces przedłużający żywotność opony polegający na nałożeniu nowego bieżnika w miejsce zużytego.Różnica polega tylko jaką metodą jest zrobiona :

bieżnikowanie na gorąco - opona po usunięciu starego bieżnika jest obkładana pasem nowej gumy, a następnie umieszczana w specjalnej formie, która utrwala nowy kształt i głębokość bieżnika w procesie wulkanizacji

bieżnikowanie na zimno - oponę bez bieżnika łączy się z nową, gotową warstwą bieżnika przygotowaną wcześniej

Zimowa opona z czasem twardnieje więc bieżnikowana będzie twardsza ,druga sprawa ,że jest cięższa co sprawia ,że i spalanie wzrasta.Problemem częstym jest także ich wyważenie i chęć znoszenia (samo skręt ),jest strasznie głośna po przekroczeniu 100 km/h,szybciej się zużywa i uważaj przy hamowaniu na mokrej nawierzchni .

To co czekam na rzetelną opinię

[ Dodano: 2012-10-07, 10:31 ]
loneraider pisze:nie pozbywałbym się zimowych Fiestone'ów
Już teraz wiem czemu jesteś nie zadowolonym ,miałem do czynienia z tą firmą ale przy oponach letnich i była to porażka .

POZDRAWIAM

[ Dodano: 2012-10-07, 10:33 ]
loneraider pisze:A ja wręcz odwrotnie niestety jestem uczulony na używki
To tak jak ja heheheh :haha:
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
greg003
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2012, o 18:29
VIN:
Lokalizacja: Ropczyce

zestaw na zime

Post autor: greg003 »

Witam, mam CLK203 c200K i szukam kompletu na zime a jest po kasie taki zestaw i moje pytanie jest następujące czy to nie beędzie o nic obcierać zn. zacisk błotnik ??

opony 225-55-16 a felgi 7.5 X 16 ET 42
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 23:03 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”