W203 200K Elegance 2004r

Tu chwalimy się swoim autem (zdjęcia, opisy, komentarze...)

Moderator: Dziki Mar

mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Nie moglem sie powstrzymac.. Zdjecia z komorki, jakosc okropna. Sesja bedzie jak dokladnie wypoleruje Mietka :D Troche bym go chyba obnizyl fabrycznym sportowym zawieszeniem jednak narazie zobacze jak sie tym w ogole jezdzi :)

Pozdrawiam.

PS: Twarde te 17" jak sk.. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, o 10:02 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

ale ładnie wygląda na tych kołach :usmiech: z tyłu oponka 245?
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
Awatar użytkownika
mercfan
VIP
Posty: 4258
Rejestracja: 9 lut 2008, o 09:47
VIN:
Lokalizacja: Rzgów/Łódź

Post autor: mercfan »

Auto fajne, szczególnie listewki pod szybami dają mu elegancji. To już miniatura W220 w pełnej krasie z tymi detalami :usmiech: Najładniejsze połączenie kolorów wnętrza i lakieru. Nie wiem co tu chcesz polerować, już mu wystarczy :rotfl:

Widzę masz tą samą myjkę co ja. Mam ją już 7 lat, myję nią min. 3 ciężarówki pod rząd co 2 tygodnie i nie było z nią żadnych problemów przez cały czas, sprzęt lepszy od mercedesa :ok:
W211 200k 2005
W203 200k 2002
W124 300D 1991
W220 S320 CDI OM613 2004
W140 S320 M104
W211 E200 WDB2110411B360552
W212 E200
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Tak tak, padlo na Pirelli PZero Rosso:

225/45 ZR17 (przod)
245/40 ZR17 (tyl)

Za miesiac juz powazna trasa do Chorwacji, zobaczymy wiec jak sie spisza te walce :)

Co do myjki to rowniez jestem bardzo zadowolony z Kaerchera. Mam go chyba 3-4 lata i jak narazie (tfu tfu tfu) nie nawalil - podoba mi sie baniak na chemie z tylu. Leje szampon i podczas mycia przestawiam na MIX. Samochod wtedy wyglada jakby sie slon na niego sp..

Jednak ta myjka dosyc silna jest. Na maksymalnym ustawieniu potrafila mi zarysowac lakier w starym samochodzie (na bledach sie czlowiek uczy :rotfl:) teraz myje dosyc delikatnie.

Co do polerowania, to myje z 2-3 razy myjka w tygodniu jesli pogoda pozwala oraz co niedziele sie bawie w caly detaling:

- mycie gabka na 2 wiadra
- suszenie duzymi mikrofibrami
- usuwanie drobnych brudow jak i zabawa w plasteline
- politura mikrofibra
- chromy mikrofibra

Na koniec go podnosze, sciagam pojedynczo felgi i je myje, poleruje i delikatnie aplikuje srodek na opony.

Miesiecznie:

- woskowanie
- aplikacja silikonu na uszczelki
- detaling i mycie silnika

Wiem ze mozna przesadzac, ale ja ten samochodzik lubie - jak wszystkie swoje samochody. Majac blyszczace klasyki w garazu nie moge miec brudasa do jazdy codziennej.

Co do wnetrza to juz sie nie bede wypowiadal :rotfl:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, o 21:18 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Luigi82
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 6 gru 2011, o 16:32
VIN:
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: Luigi82 »

Od tego mycia to lakier zetrzesz :wysmiewacz: raz na tydzień w sobotę wystarczy. Moim zdaniem to zamiast gąbki lepsza by była miękka szczotka. :ok: Gąbka wciera kamyszki w lakier.
Awatar użytkownika
moteq
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 00:27
VIN:
Lokalizacja: OKR

Post autor: moteq »

Pieknie wyglada na tych felgach. Z niecierpliwoscia czekam na lepsze fotki. Ladny masz ten lakier jeszcze... masz w ogole jakies uszkodzenia, rysy, wgniecenia? A co do zawieszenia to ja polecam obnizyc - wizualnie bedzie rewelacja, ale chyba lepiej gwint jakis wrzucic bo na sprezynach za nisko nie zjedziesz:) Szkoda, ze AMG zderzakow nie masz, chociaz z drugiej strony Elegance tez jest elegancki:)
Jak sie jezdzi na tych kolach? Slyszalem, ze PZero Rosso strasznie twarde sa. Nie wozi zbytnio na koleinach?
WDB2032201F876828
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Luigi82 - dlatego stosuje dwa wiadra. W jednym jest sitko :) Wszystko sprawdzone. Niczego sobie nie wcieram. Co wiecej, co tydzien uzywam nowej gabki.

Myje myjka kilka razy w tygodniu - czyli poprostu spryskuje pyl/kurz i tyle, bez wariackiego suszenia czy cos. Porzadnie tylko raz na tydzien - w Niedziele. Wychowany w kulturze Zachodniej gdzie wszyscy myja okna w Niedziele jakos nie przestrzegam dni wolnych od pracy. Zycie sie toczy o wiele szybciej i czlowiek nie ma tyle czasu na odpoczynek.

moteq - nie mam uszkodzen, mam mimosrodowa maszyne polerska. U mnie zadna ryska nie ma szans :dokuczacz: ktorej bron Boze nie uzywam co tydzien.. Tylko po zakupie samochodu jej raz uzylem. Bede to robil raz na rok jak z Mustangiem - wystarczy aby lakier sie trzymal wiele lat bez utraty grubosci.

O zderzakach AMG mysle dosyc dlugo ale psuje mi to troche koncepcje samochodu, jesli sie zdecyduje to felgi zimowe Elegance laduja na Allegro i zakupie 17 na zime, sportowe hamulce i wydech AMG.

Zawieszenie jeszcze jakies wymysle.

Co do jazdy - przejechalem dzisiaj na nich ok. 15km wracajac z warsztatu i to tyle.. Z tego 4km u mnie po osiedlu jadac 20km/h. Jutro doglebnie przetestuje. Na koleinach nie wozi. Wpadlem i tak juz zostalem jak tramwaj. Co do amortyzacji sa strasznie twarde. Czuje kazda wade nawierzchni pod palcmi, ale mozna sie przyzwyczaic :P
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, o 23:00 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
moteq
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 00:27
VIN:
Lokalizacja: OKR

Post autor: moteq »

sportowe hamulce i wydech AMG.
Masz na mysli same zaciski, czy one jeszcze sie czyms roznia? Poza tym heble zawsze mozna wstawic - im mocniejsze, tym lepiej
O zderzakach AMG mysle dosyc dlugo
Wygladaja fajnie, ale twoj elegance jest fajnie dopasowany kolorystycznie i szkoda troszke pozbawiac go tego charakteru, bo to dosyc malo spotykane zestawnie
Za miesiac juz powazna trasa do Chorwacji
Pochwal sie, gdzie sie wybierasz. Nie za wczesnie na Chorwacje? Ja bede 16-19 maja na Worthersee, zapraszam na podziwianie szmelcwagenow.
WDB2032201F876828
Awatar użytkownika
SuruwaC220
VIP
Posty: 292
Rejestracja: 4 cze 2011, o 17:04
VIN:
Lokalizacja: Busko Zdrój / ŁÓDŹ

Post autor: SuruwaC220 »

Co tu dużo pisać misiek, tak jak rozmawialiśmy :) wygląda elegancko, bardzo ładna felga no i dobre oponki :) Tak trzymaj !
W203 Kombi C220 Elegance 2002r.

[center]Pozdrowienia dla V126, Taczar'a, Mrbraindeath'a, Rumcajsa i Wszystkich fanów W203 przesyłam JA (:
Nowa mordka :D
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 619po.jpg/
[/center]
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

moteq - mowie o zaciskach - reszta to standart w w203. Nawet jesli nie padnie na te AMG to napewno na sportowe. Przy tych felgach te male tarcze z tylu wygladaja smiesznie jak z Golfa 2 :rotfl:

Co do Chorwacji to jade na jacht jak co roku. Latem nie wieje, wiec nie mam co tam robic za bardzo. Majowka to idealna pora na lekki relaks, dobre 25 stopni i wystarczajacy wiatr aby zmoczyc kobiety na pokladzie :)

Przy Elegance to wlasnie mowilem ze mi to psuje koncepcje samochodu. Zawsze mi sie podobal taki w tych calych chromach z jasnym wnetrzem - jedynie wolalem Alu z Avantgardy od drewna z Elegance. I tak sobie go zlozylem :) Wszystko zobaczymy. Planow mam wiele, budzet maleje a Mustangi placza ze im za malo czasu poswiecam.
Awatar użytkownika
moteq
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 00:27
VIN:
Lokalizacja: OKR

Post autor: moteq »

U siebie przy najblizszej zmianie tarcz bede tez cos modzil z zaciskami, ale musze jeszcze falgi zminenic na wieksze. Zaciski sa bolt'on po standartowe jarzma?
Chorwacji to jade na jacht jak co roku
Burzuj z ciebie... wynajmujesz czy masz swoj? Jak bylem 2 lata temu to poplywalem ze znajomymi, ale to nie dla mnie. Byl sierpien i za groaco bylo a poza tym boje sie wody na takiej lupince
Planow mam wiele, budzet maleje a Mustangi placza ze im za malo czasu poswiecam
To sprzedaj w czort tego gas guzzler'a i kup sobie jakies godziwe niemieckie auto:)
WDB2032201F876828
Awatar użytkownika
Johnnybravo
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 sie 2010, o 13:37
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Johnnybravo »

mrbraindeath pisze:[Porzadnie tylko raz na tydzien - w Niedziele. Wychowany w kulturze Zachodniej gdzie wszyscy myja okna w Niedziele jakos nie przestrzegam dni wolnych od pracy. Zycie sie toczy o wiele szybciej i czlowiek nie ma tyle czasu na odpoczynek.
Tu mnie mocno zdziwiłeś, bo z tego co mi ojciec opowiadał jeszcze kilkanaście lat temu w Niemczech nikomu nie przyszłoby do głowy wykonywanie nawet drobnych prac w Niedzielę :mysli:, a mycie auta przed domem skończyłoby się rychłą interwencją odpowiednich służb. Sam już tego nie robię u siebie, bo grozi to mandatem

Co do felg to oczywiście bardzo eleganckie i nadające sportowego charakteru :ok:
Ostatnio na forum bmw ktoś pytał o możliwość założenia 20 calowych felg z oponami bodajże 235/30/20 do bmw e46 i o dziwo jest to możliwe :haha: są jedynie problemy z rozchodzącą się/pękającą karoserią ze względu na zbyt duże obciążenia :ok: W takim świetle koła 17nasto calowe wydają się rozsądnym kompromisem :ok: Do w203 też pewnie wejdą takie giganty :mysli: tylko po co....
S viewtopic.php?t=16181
E viewtopic.php?t=9799
C viewtopic.php?t=8502
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i chłopaków wielbiących mercedesy :)
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

moteq - Jaki tam burzuj. Hobby jak kazde inne, a ja lubie aktywne zajecia. To czy jacht jest moj czy czerterowany nie jest istotne. Jesli spojrzysz na to z perspektywy Kowalskiego to dosyc nowy 9-osobowy jacht na tydzien kosztuje €1500. Co Ci daje jakies €166 od lba. Do tego dorzuc 500PLN za paliwo i winiety do Chorwacji od glowy oraz kilkaset PLN za jedzenie i picie na miejscu. Wychodzi Ci urlop za 1500PLN za tydzien.. Wole taki urlop od Egiptu z tysiacami zachlanych Polakow..

W sierpniu to sie nie zegluje tylko opala. Wiatrow brak, na jachcie goraco, pod pokladem duszno i nie ma co robic. Flauta a jacht i stoi w miejscu.. Tez by mi sie odwidzialo po takim "plywaniu".

Godziwe Niemieckie samochody to tylko w198, r121 lub pierwsze Porsche 356 - i na takie poluje i pewnie sobe kiedys sprezentuje jesli sie trafi okazja.

Z w203 jestem zadowolony i go lubie. Jak cala linie w211/w220/w209 zreszta. Te nowsze mi nie odpowiadaja wizualnie. Finansowo to moze i mnie stac, jak kazdego z nas zreszta - widzialem juz takich bioracych kredyty na 200,000PLN na samochod :rotfl: - jednak osobiscie nie mam takiej potrzeby aby sie wozic jak buc najnowszym i najwiekszym modelem jakies tam marki. Pamietaj ze mam dopiero 26 lat, 3 samochody (raczej 2 i pol) i dom w dobrej dzielnicy. Mam wystarczajaco ludzi i sasiadow pokazujacych palcem w moja strone - wiecej takich nie potrzebuje.

Johnnybravo - Mowilem o oknach, nie o samochodach. Mycie samochodu na ulicy jest zabronione w kazdym Panstwie UE chyba - ale na podjezdzie mozesz sobie robic co chcesz jesli woda jest odprowadzana do kanalizacji (ja i tak stosuje tylko biodegradowalne srodki i mam studzienke na podjezdzie) Pracowac to Niemiec nie pracuje w Niedziele ale siedzi w ogrodzie, zbiera liscie, myje okna itd. Ja to nawet kosze trawe :haha:

Wiesz jak tak na nia patrze to i 17 sie wydaja juz zbyt duze.. Ale co tam :P

PS: Gdzie masz zdjecia w211, Maciek! Obiecales juz wieki temu..
Awatar użytkownika
moteq
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 00:27
VIN:
Lokalizacja: OKR

Post autor: moteq »

Pamietaj ze mam dopiero 26 lat, 3 samochody (raczej 2 i pol) i dom w dobrej dzielnicy
Pewnie juz legendy kraza na dzielnicy, ze bronia albo dragami handlujesz:)
Wychodzi Ci urlop za 1500PLN za tydzien.. Wole taki urlop od Egiptu z tysiacami zachlanych Polakow..
Chorwacja chyba ostatnim fajnym miejscem w Europie, jesli chodzi o wakacje. Dwa lata temu strasznie kombinowalem, zeby sie tam wyprowadzic, ale moj szef nie zgdzil sie pokrywac kosztow dojazdu do pracy:)
Godziwe Niemieckie samochody to tylko w198, r121 lub pierwsze Porsche 356 - i na takie poluje i pewnie sobe kiedys sprezentuje jesli sie trafi okazja
356 jest rewelacyjne, ale chyba wybralbym w198 - ma wiecej charakteru. Sam szukam od dluzszego czasu e30 qp z waska lampa, ale ciezko upolowac taka z kilma nawet w DE. Chyba nie moglbym miec prawdziwego klasyka, bo za bardzo lubie grzebac przy aucie i zwyczjanie szkoda by mi bylo.
widzialem juz takich bioracych kredyty na 200,000PLN na samochod
ale jakie wypasione Avensisy za to maja :boisie:

A wracajac do AMG body kita to znalazlem na StanceWorks taka fotke i jakos mi twoj MB sie skojarzyl:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
WDB2032201F876828
Awatar użytkownika
Johnnybravo
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 sie 2010, o 13:37
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Johnnybravo »

Rewelacyjne są te koła na foto powyżej :ok: uwielbiam nietypowe wzory, tak na oko 19 cali :mysli: niestety raczej nie do jazdy
Osobiście jestem fanem balonowego ogumienia :ok: jest komfortowe, tańsze, na dłużej starcza i jest mniej podatne na uszkodzenia

Zdjęcia w211 będą wkrótce... bo póki co stoi jeszcze na przepaskudnych stalówkach :dobani: a u mnie pogoda jeszcze wstrzymuje wymianę na letnie koła :mysli:
S viewtopic.php?t=16181
E viewtopic.php?t=9799
C viewtopic.php?t=8502
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i chłopaków wielbiących mercedesy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje auto”