Kontrolka SRS i niedziałajace sterowanie w kierownicy

Moderator: Dziki Mar

myczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2011, o 15:22
VIN:
Lokalizacja: Toruń

Kontrolka SRS i niedziałajace sterowanie w kierownicy

Post autor: myczek »

Tak jak w temacie zapaliła sie kontrolka SRS i jednoczesnie przestało działac klakson sterowanie radiem i komputerem w kierownicy! Bylem na komputerze i wyrzuciło błedy B1025 i B1027 Ze niby mata i tasma w kierownicy!? I teraz pytanie czy uszkodzenie tej tasmy mogło spowodowac pojawienie sie błedu SRS bo gdy pasazer siada to go wykrywa i pojawia sie sygnał i kontolka zeby zapiac pasy? I jak zabrac sie za wymiane tej tasmy AIRBAG? Dodam ze nieraz to przyciski działąja jak np kierowanica jest skrecona!
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2011, o 16:10 przez myczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

Ewidentnie taśma, musisz zdjąć kierownice 2 gwiazdki odkręcasz wyjmujesz poduszkę odpinasz kabelki od poduszki oraz od przycisków, później dość duży imbus i odkręcasz kierownice (zwróć uwagę jak była założona żeby nie założyć jej krzywo, oraz nie odkręcaj kierownicy z blokadą bo możesz ją zerwać najlepiej by ktoś ją trzymał) Kierownica zdjęta, odkręcasz 3 śrubki od zwijka i wyjmujesz go. Mission Completed Zakładanie w odwrotnej kolejności (ważne nowy zawijak musi być dobrze ustawiony bo urwiesz taśmę na pierwszym obrocie kiery :) ) Następnie jedziesz do chłopaka z Komputerkiem SD nie musi być wystarczy program obsługujący SRS w MB kasuje ci bład. I jesteś szczęśliwy, że wszystko działa.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2011, o 19:48 przez zezek1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

zezek1990 pisze:nie odkręcaj kierownicy z blokadą bo możesz ją zerwać

Zdecydowanie blokada wytrzyma - inaczej by była kompletnie bezużyteczna ;)
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

Gdyniak może mb ma dobra przetestuj, ale uwierz że blokada wcale nie jest taka mocna i nie potrzebnie można się narazić na usterkę. Dobry złodziej może ja zerwać jednym mocnym szarpnięciem nie mówiąc już o długim ramieniu jakim jest klucz.. Dlatego kierownice nie powinno się odkręcać na blokadzie.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2011, o 20:18 przez zezek1990, łącznie zmieniany 2 razy.
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

zezek1990 pisze:Gdyniak może mb ma dobra
To jest Forum dotyczące MB - więc pisząc o blokadzie miałem na myśli właśnie tą markę.

zezek1990 pisze:Dlatego kierownice nie powinno się odkręcać na blokadzie.
W praktyce odkręcenie zapieczonej śruby i trzymanie kierownicy przez drugą osobę to niezła ekwilibrystyka.

Przy odkręcaniu najważniejsze jest aby nie szarpać śrubą - wtedy nie wywiera się niepotrzebnych sił na blokadę. Dobry imbus, przedłużka - i szafa gra :)
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
myczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2011, o 15:22
VIN:
Lokalizacja: Toruń

Post autor: myczek »

Dzieki wielkie za pomoc! A tą tasme to mozna kupic z jakiegos rozbitka czy nową? bo na allegro sa jakies duze rozbieznosci z tymi cenami od 100 do 200
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

spokojnie z rozbitka będzie dobra tylko najlepiej wyjmij swoja spisz numer i poszukaj takiej samej na allegro bo czasami oni sami nie wiedzą co sprzedają W aukcji napisane ze od w203 a okaże się ze jednak do w211.. Najlepiej po numerze. Oraz 2 ważna rzecz aby taśma nie była zerwana.. i tyle :) Nowa pewnie będzie bardzoo droga
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
myczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2011, o 15:22
VIN:
Lokalizacja: Toruń

Post autor: myczek »

a włąsnie jak ustawic ten zwijak ? Na czym to polega?
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

Obracasz go delikatnie w aż poczujesz opór. Ale delikatnie!. Chodzi o to żeby i w lewą i prawą stronę licząc od środka wykonać ok 2,5 obrotu.
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
pitt
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2013, o 09:42
VIN:
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: pitt »

A jaki jest numer tej części ( taśmy)? Mam podobny problem.
W203 2.0 Kompressor 2000r LPG sedan
tomek1982
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 16:01
VIN:
Lokalizacja: pecna

Post autor: tomek1982 »

Witam jestem nowy na forum mam problem z c 200 compresor pod moja nieobecnosc zona montowala akumulator i zrobila zwarcie odwrotne podlączenie i balagan po podlączeniu akumy bez kluczyka wszystko swieci
ozdrawiam Tomek
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, o 16:00 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabloss
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 20:10
VIN: WDB2032081F668956
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Pabloss »

Koledzy dzisiaj pojawiła mi się kontrolka SRS. Co może oznaczać bo nie zauważyłem aby coś nie działało. Po zatrzymaniu i wrzuceniu biegu wstecznego zgasła, potem D i też się nie zapaliła. Ma ktoś pomysł co to może być ??? Na co mam zwrócić uwagę, co obserwować oczywiście poza kontrolką na wyświetlaczu. Oczywiście liczę że już więcej się nie zapali.
A i jeszcze jedno na desce rozdzielczej pali się wyłączenie poduszki dla pasażera -czy to mpże mić coś wspólnego z komunikatem SRS?
Ostatnio zmieniony 19 lis 2013, o 18:38 przez Pabloss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

poduszki i srs to ten sam system.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

jarod32 pisze:poduszki i srs to ten sam system.
Tak
Ostatnio zmieniony 19 lis 2013, o 21:24 przez adaśko, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”