Gdzie znaleźć opis błędów?

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
mklewy
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2011, o 20:14
VIN:
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Gdzie znaleźć opis błędów?

Post autor: mklewy »

Witam jestem nowym użytkownikiem w203. Mam auto dosłownie tydzień.
Dzisiaj po odpaleniu silnika pojawiła mi się kontrolka silnika (pomarańczowa), aczkolwiek nie wiem gdzie mogły by mi się wyświetlić błędy w formie tekstowej, szukałem w tym komputerze ale nic o błędach nie ma. Rozumiem, że jeśli ta kontrola się pali to oznacza sprawdź silnik, ale brak wyświetlonych błędów może świadczyć o braku awarii a tylko konieczności skasowania błędów z komputera przez serwis tak?
Gdzie powinienem szukać błędów tekstowych (oczywiście bez konieczności podłączania zewnętrznego komputera). I czy możliwe jest iż spowodowałem to sam sprawdzając olej bagnetem, lub ruszając kawałek na niespuszczonym ręcznym? Do serwisu jest napisane że zostało mi 4600
Jest to 180 z silnikiem 2,0 benzyna z 2001r.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, o 21:38 przez mklewy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pleban
VIP
Posty: 1513
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 08:53
VIN:
Lokalizacja: Wybrzeże Gdańskie

Post autor: pleban »

mklewy pisze:Gdzie powinienem szukać błędów tekstowych (oczywiście bez konieczności podłączania zewnętrznego komputera).
No niestety nigdzie indziej nie odczytasz błędów tylko po podłączeniu się do gniazda diagnostycznego. Na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty typu przepalonej żarówki braku płynu w zbiorniku spryskiwaczy szyb itp. ale nie błędów silnika.
ML W164 350
Opel Ampera
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

Jest też taka ładna zasada - nie nazywamy tematów w stylu "Pomocy"
Forum nie jest tylko dla ciebie, może inni mają/będą mieli podobny problem - ułatw im szukanie i precyzuj temat :usmiech:
w168, w203, w123
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

A moderator tego nie widział... :bravo:

Ta sesja mnie wykończy...
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”