Hak oris

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ARh-
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2008, o 10:06
VIN:
Lokalizacja: wielkopolska/dobra

Hak oris

Post autor: ARh- »

Witam, mam pytanie odnośnie haka, kupiłem cały zestaw Orisa wraz z modułem-który nie bardzo wiem jak podpiąć,moduł Hella 5DS 008 102-01 (obudowa trochę się uszkodziła w transporcie-ale płytka ocalała), może ma ktoś u siebie taki zamontowany i udzieli wskazówek, kabel z oczkiem domyślam się że masa, mam problem z dwoma kolejnymi czyli zielona i czarna wtyczka??

[ Dodano: 2010-11-16, 21:44 ]
Zielona wtyczka,pojedynczy kabel brązowo-zielony, czarna wtyczka,pojedynczy kabel brązowo żółty( domyślam się że są to zasilania modułu), dopatrzyłem się jeszcze jednej brązowej wtyczki(idzie do haka a nie pasuje do modułu)-4 przewody, siwo czerwony, 2x brąz i czarno brązowy.
Czekam na podpowiedzi, pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2010, o 19:45 przez ARh-, łącznie zmieniany 2 razy.
W203 220CDi 150PS 240km/h
Yamaha Royal Star Tour De Luxe 1300
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Wtyczki wpinasz do tylnego SAM'a (od tylu) i to kolko podpinasz do masy i tyle. Wtyczki pasuja do gniazd. Nic nie przeprabiasz, tylko wpinasz i programujesz na SD hak zeby rozpoznal modul.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
ARh-
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2008, o 10:06
VIN:
Lokalizacja: wielkopolska/dobra

Post autor: ARh- »

Ok, jutro sprawdzę, dzięki za zainteresowanie...
W203 220CDi 150PS 240km/h
Yamaha Royal Star Tour De Luxe 1300
Awatar użytkownika
Kompresssor
VIP
Posty: 1472
Rejestracja: 19 maja 2009, o 14:45
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: Kompresssor »

Ja dokładałem hak i nie musiałem nic programować w SD. Z tymi kablami to trzeba trochę pokombinować. Pamiętam, że miałem ściągnięta z netu jakąś instrukcję. Pogrzeb na stronkach oris albo hella, albo Jeager.
Był T-Modell M271 ASB 163KM Sport Edition 2006, był W124 250D. Teraz BMW X3, BMW F800GS, Renault
Awatar użytkownika
ARh-
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2008, o 10:06
VIN:
Lokalizacja: wielkopolska/dobra

Post autor: ARh- »

Witam, panowie nie znalazłem informacji montażu na necie, dlatego pytam na forum...z braku czasu dopiero dziś zajrzałem do kufra...i widzę że muszę rozebrać cały boczek żeby dobrać się do instalacji-od tyłu...ale nadzieja jest, bo wpisując w wyszukiwarkę montaż haka w w203 na pierwszym miejscu jest temat z naszego forum :haha:
W203 220CDi 150PS 240km/h
Yamaha Royal Star Tour De Luxe 1300
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Sprawdzialem w WIS i wtyczki wygladaja identycznie (dla MB oryginalny modul ten tez jest dostarczany przez firme Hella, tak jak przedni SAM).
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
Kompresssor
VIP
Posty: 1472
Rejestracja: 19 maja 2009, o 14:45
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: Kompresssor »

ARh- pisze:Witam, panowie nie znalazłem informacji montażu na necie, dlatego pytam na forum...z braku czasu dopiero dziś zajrzałem do kufra...i widzę że muszę rozebrać cały boczek żeby dobrać się do instalacji-od tyłu...ale nadzieja jest, bo wpisując w wyszukiwarkę montaż haka w w203 na pierwszym miejscu jest temat z naszego forum :haha:
Wszystko jest w necie. Jak u siebie dokładałem hak to dosłownie wszystko wygooglałem.

Np.

http://www.oris-gmbh.de/deutsch/index.html
Był T-Modell M271 ASB 163KM Sport Edition 2006, był W124 250D. Teraz BMW X3, BMW F800GS, Renault
Awatar użytkownika
ARh-
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2008, o 10:06
VIN:
Lokalizacja: wielkopolska/dobra

Post autor: ARh- »

Witam po dlugiej przerwie, dziś rozebrałem boczek-dobrałem się do SAM'a i nie zalazłem miejsca gdzie mogę podpiąć dwie wtyczki (o których pisałem już wcześniej) zielona i czarna...
Z całym szacunkiem Kompresssor ale ja nie daje rady z wygooglaniem podłączenia instalacji elektrycznej, sam montaż haka znalazłem ale z elektryką mam problem.
Proszę o pomoc, mogą być linki...
Pozdrawiam
W203 220CDi 150PS 240km/h
Yamaha Royal Star Tour De Luxe 1300
Awatar użytkownika
Kompresssor
VIP
Posty: 1472
Rejestracja: 19 maja 2009, o 14:45
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: Kompresssor »

Ta firma
http://www.jaeger-automotive.de/produkte/produkte.html

produkuje gotowce do mercedesa. Teraz sobie przypomniałem, że ja dzwoniłem do nich, połączyli mnie do działu technicznego. Pogadałem z jednym gościem a on mailem przesłał mi instrukcję. Mam to w kompie w pracy. W poniedziałek po ósmej napisz mi dla przypomnienia priva, ja wtedy dostaję smsa, spróbuje poszukać.

[ Dodano: 2010-12-03, 21:17 ]
Jeśli kumasz coś w DE albo EN napisz do nich maila:

support@jaeger-automotive.de

[ Dodano: 2010-12-04, 15:01 ]
Może ten schemat pomoże. Kurka wodna, montowałem to rok temu, ale coś mi świta, że kabel z turkusową wtyczką wchodzi w sama. Nie wiem czy nie zamiast bezpiecznika, albo druga opcja, że wyciągamy jeden z oryginalnych kabli, wciskamy turkusową wtyczkę i w nią ten pierwotny kabel. Pamiętam tylko, że mimo instrukcji też miałem zagwozdkę.

[ Dodano: 2010-12-07, 18:53 ]
Chyba jeszcze nigdy nie poświęciłem tyle czasu na pomoc dla forumowicza. :pocieszacz:

Instrukcja w załączniku. Do zestawu z gniazdem 13-polowym

Okazuje się, że wszystko było w necie.

1. http://www.erich-jaeger.com/index2.asp

2. http://www.erich-jaeger.com/images/pdf/ ... de_web.pdf

3. http://www.erich-jaeger.com/einbauanlei ... etfile.asp
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Był T-Modell M271 ASB 163KM Sport Edition 2006, był W124 250D. Teraz BMW X3, BMW F800GS, Renault
Awatar użytkownika
ARh-
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2008, o 10:06
VIN:
Lokalizacja: wielkopolska/dobra

Post autor: ARh- »

Wielki szacun dla Ciebie Kompresssor za poświęcenie ( oczywiście punkcik już powędrował na twoje konto).
Wczoraj zamontowałem hak, dziś zamówiłem przejściówkę gniazda 13/7.
W module zostało jedno wolne miejsce (zdj.) czy tak ma być ?
Zamieściłem tez foto po zamontowaniu tych dwóch nieszczęsnych kabli zasilających ( dwa żółte bezpieczniki) może komuś się przyda.
Może ktoś ma na zbyciu zaślepkę do haka - po wypięciu kulki?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W203 220CDi 150PS 240km/h
Yamaha Royal Star Tour De Luxe 1300
Awatar użytkownika
Kompresssor
VIP
Posty: 1472
Rejestracja: 19 maja 2009, o 14:45
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: Kompresssor »

Jak przyjdzie przejściówka, to podłącz przyczepę i zobacz czy wszystko działa. Jak tak, to olej to wolne gniazdo. Nie wiem, czy ono nie jest czasami od PTS. Podłączyłeś wg instrukcji (była pomocna) czy sam doszedłeś co i jak? Problem był z tymi dwoma kablami? Nie? Ja też sie chwilę przy montażu pomęczyłem. Sam szukam tej zaślepki w belkę. W aso są za grosze tylko jakoś zapominam kupić. Zawsze przed wpięciem haka czyszczę to gniazdo dokładnie szmatą.
Był T-Modell M271 ASB 163KM Sport Edition 2006, był W124 250D. Teraz BMW X3, BMW F800GS, Renault
radzisz22
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: 20 mar 2012, o 02:30
VIN: WDB2030351A293663
Lokalizacja: wawa

Post autor: radzisz22 »

Kupilem modul niestety bez kostek. Ma ktos moze schemat modulu lub wie od czego sa poszczegolne kable na tym foto?

[ Dodano: 2015-09-02, 13:27 ]
Jest ktos w stanie mi pomoc z tym schematem modulu?
mercedes 2003 sedan 2.0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie, szyby, blachy”