Engine Oil level visit workshop

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
artiwie15
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, o 19:22
VIN:
Lokalizacja: Trzemeszno

Engine Oil level visit workshop

Post autor: artiwie15 »

Witam, panowie powoli nerwy mi puszczają na mojego kompressora 2000r C 200...Otóż tak co jakiś czas zapala mi się błąd z ESP :) i nie mogę wtedy go wyłączyć. Nieraz jest wszystko ok ale to akurat poblem mniejszem wagi bo pojade na komputer z mercedesem. Od dwoch dni przy normalnej jezdzie zapalil mi sie czerwony komunikat ENGINE OIL LEVEL VISIT WORKSHOP. Czytałem na forum o tym błedzie tylko ,że forumowicze albo mieli dopis REDUCE czyli odlać oleju albo ,że zbliża sie ku koncowi, u mnie jest napisane ,że problem z poziomem oleju ale nie wiadomo czy czujnik czy za malo czy za duzo.A więc sprawdziłem na bagnacie Oleju jest na max. Gdy sprawdze czujnikiem komputera wyskoczy najpierw Measuring Oil level a pozniej PERF. SERV. ON TIME i po chwili wyskoczy komunikat z tym bledem. Nawet wchodzilem w tryb serwisowy sprawdzic ile mam oleju, niesttey przy OIL LEVEL mam kreski - - - (tak jakby czujnik nie wykrywal), jeszcze dzisiaj zapalila mi sie kontrolka od alternatora ( po lewej stronie troszke nizej niz kontrolka ESP taki silniczek zolty) DO mechanika mam jakies 14 km i nie wiem czy cos sie stanie jak pojade powoli i co to moze byc . czy to jakis problem z czujnikami czy jak... Akurat tamten mechanik specjalizuje sie w mercedesach i chyba jedyny trafny wybor.. A co Wy o tym przypadku myslicie? Niestety mam instrukcje uzytkownika ale w jezyku niemieckiem , a z niemieckim u mnie lipa..

PS> zapomnialem dodac ze jak mi sie zapali blad z ENGINE OIL LEVEL to wtedy samochod jakby wchodzil w tryb awaryjny, w ogole prawie nie ma mocy.
Awatar użytkownika
tpolo
VIP
Posty: 186
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 07:41
VIN:
Lokalizacja: warm-mazur

Post autor: tpolo »

No to z tego co piszesz to jedź na ten komputer diagnostyczny i on prawdę Ci powie ale jak nie działa elektryczny pomiar poziomu oleju to znaczy że najprawdopodobniej zdechł czujnik poziomu. Zrób to szybko bo uszkodzisz coś i będzie że mercedesy to takie posrane auta
T 200CDI-500.000 km na osiach i jedziemy dalej, kolektor zreanimowany, znowu pełna moc :-)
artiwie15
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, o 19:22
VIN:
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: artiwie15 »

Dzisiaj jade na komputer niech mi to wszystko ustali.No mozliwe ze wlasnie czujnik jest uszkodzony skoro olej jednak jest...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”