Wymiana żarówki - Światła przeciwmgielne

Moderator: Dziki Mar

rapez
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 3 sie 2012, o 15:13
VIN:
Lokalizacja: Krościenko

Post autor: rapez »

supi, :haha:
W sumie tak....
Zawsze sprawdzam czy nie razi a jeśli tak, to przerabiam aby nie raziło.... ale taki zabieg max co dwa lata na zenonach....

Jak przeciwmgielne świecą słąbo to proponuje najpierw wymienić szkła... dużo pomoże.
Sam naprawiam swój samochód. W203 sedan 2.2CDI + CD 22 C-TRONIC 170KM/385Nm i 4.7 V8 4" winda +zaczepy+simex
WDB2030041A122487
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

rapez, a jak sprawdzasz........ przecież się nie rozdwoisz, a nadto jak zaladujesz trochę i nie czujesz że tylek lekko siadł to nawet nie przestawisz lampy pokrętłem. Jak masz ok. lampę i żarówkę to i tak światło wystarczające. Zenon ori jest ok. ale nie na tyle aby aż tak kombinować.
shadow2511
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2013, o 21:56
VIN:
Lokalizacja: Bytom

H7 - LED 120 SMD

Post autor: shadow2511 »

Witam,

Więc zakupiłem ostatnio na Allegro LED'y 120 SMD H7 i niestety okazało się, że nie działają - przynajmniej w W203 ... zaczęły co parę chwil mrugać, ale zero świecenia. Zmienienie biegunów nic nie dało.
Wsadziłem je do drugiego auta - BMW E39 i działają ... ale ... wyskakuje błąd spalonej żarówki na panelu.
Dzwoniłem do osoby, która owe żarówki sprzedaje i usłyszałem, że powinny działać na szynie CAN-BUS, jak powiedział u innych użytkowników działają i nie było zwrotów z tego powodu, jedyne zwroty dlatego, że ludzie się skarżyli, bo nie oświetlają dostatecznie drogi - ale one są do świateł dziennych lub halogenów przeciwmgielnych ... więc nie mogą oświetlać drogi, jeżeli ktoś wsadzi je w światłą mijania :usmiech:
Z odesłaniem też nie ma problemu więc we czwartek je odeśle i będę miał zwrócone pieniądze. Eksperyment się nie udał :ostr:
Mercedes Classic C180 W203 2.0 129KM 2001r.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Skoro nawet w BMW jest problem , to ..... Lepsze jest wrogiem dobrego :D Pozdrawiam ... Bardzo serdecznie pozdrawiam ...
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

shadow2511, czyli można powiedzieć, że Mercedes obroniła się przed g... :censored:

Dzielna dziewucha :rotfl:
Maxim
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2014, o 16:41
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maxim »

Witam,

Proszę o pomóc. Pękło szkło w halogenie przeciwmgielnym od strony kierowcy, sama lampa jest sprawna i żarówka działa. Proszę powiedzieć czy jest możliwość wymiany tylko szkła, czy trzeba kupować nowy halogen?

Jeśli jest potrzebny nowy, był bym bardzo wdzięczny jeszcze o dokładną instrukcję jak to wymienić bo jest trudna sytuacja z finansami i nie mogę pojechać do serwisu i nie mam kanału.

Znalazłem tą część na intercarsie, kosztuje 140 zł, czy jest to normalna cena?

Samochód: MB C 200 kompressor. W203 2000r.

Dziękuję z góry za pomóc!
Pozdrawiam,
Maxim
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

Witaj. W po liftach halogen jest rozbieralny wiec myślę że i w przed lifcie będzie rozbieralna lampa, ale czy można dokupić samo szkło to nie wiem :mysli:
Sama lampa przykręcona na 3 śruby 6. Do demontażu nie potrzebujesz kanału czy podnośnika,wystarczy większy kawałek tektury :ok: Musisz tylko zdeontować przednią, mniejszą część nadkola.
Powodzenia
W 203 220 CDI '06
Maxim
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2014, o 16:41
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maxim »

Witaj Bosky,

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. :ok: Miałem wolną chwilę w pracy i zacząłem grzebać w internecie, znalazłem na allegro szkło do halogenu za 50 zł z dostawą oraz instrukcję o wymianie szkła (po angielsku). Szkło już zamówiłem.

Proszę jeszcze o radę czy wg tej instrukcji będę mógł tak samo to szkło wymienić.
link: http://www.installuniversity.com/mb/w203/w203/fog.html

Dziękuję bardzo!
Pozdrawiam,
Maxim
greenwitch
VIP
Posty: 1175
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 10:32
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: greenwitch »

Potwierdzam, lampa jest rozbieralna w przedlifcie. Szkło trzyma się na takich metalowych blaszkach.
Kup najtańszą sztukę na allegro z połamanymi zaczepami.
http://allegro.pl/halogen-lewy-mercedes ... 16657.html
Ten ma ładne szkło.

Pozdrawiam,

Adam
Adam
Mercedes W203 2002 sedan Elegance
VIN WDB2030061A360421
Maxim
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2014, o 16:41
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maxim »

Dziękuję Greenwitch,

Zamawiam ten halogen co podesłałeś. Myślę, że będzie to szkło pasować.

Pozdrawiam,
Max
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”