Problem - wycie z tyłu samochodu

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
baca_cwaniak
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2009, o 10:47
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Problem - wycie z tyłu samochodu

Post autor: baca_cwaniak »

Witam nowych kolegów :)
Jako ze w rodzinie wszyscy prawie jezdza gwiazdami wiec i ja postanowilem kupic .
Moje autko to w203 c320 benzin 01r sedanik

Uzytkuje go juz 6 m-cy i chyba kupilem jakis wadliwy ;)
Robiłem juz :
-regeneracja maglownicy
-regeneracja pompy wspomagania
-regeneracja(naprawa wału napedowego)
-wymieniony uszczelniacz skrzyni automatycznej
-tarcze,klocki,szczeki tył
-tarcze,klocki przód
-wymiana tylniego mostu

teraz zbliza sie servis b 155 tys km

ale pytanie z innej beczki a dokładnie 2 pytania :) tylko prosze nie bijcie ze tu tyle pisze i ze moze nie w temacie :P

1. podczas jazdy przy predkosci 60-70 km/h przy obrotach 1,5-1,7 przy stalej predkosci slysze dziwne ni to wycie ni to szum ni to pisk z okolic tylniego lewego koła,jak dodaje gazu lub odpuszczam -objaw znika :( most? pompa paliwa?
most juz raz wymienialem poniewaz byla w sroku dziura(kosz satelit) taka duza ze jezdzic sie nie dalo ale objawu tego co mam teraz nie bylo,objaw zaczol sie po 1-2 miesiacach po wymianie mostu

2.Pompa paliwa-slychac bzyczenie oraz wibracje pod tylnia kanapa (lewa strona-zbiornik paliwa ) objaw znika gdy:
-mam mniej niz 1/4 poziomu paliwa
-lub chwilowo gdy bawie sie jakimis przyciskami np.el.szyb

3.znikajacy ten cholerny wyswietlacz gdy jest ciepło ale to juz "norma" :(
Ostatnio zmieniony 26 sie 2009, o 19:46 przez baca_cwaniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kompresssor
VIP
Posty: 1472
Rejestracja: 19 maja 2009, o 14:45
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: Kompresssor »

Była Ci znana przeszłość auta? Auto z USA?


Z tym "wyciem" - wymiana mostu na inny wcale nie oznacza, że ten drugi za jakiś czas też się nie skończy.... Pytanie jak tam z olejem. Czy był wymieniany, jeżeli tak, to na jaki? Często przy tej prostej czynności zalicza się "wtopy" Znaczy leje nie to co trzeba i most zaczyna wyć.
Był T-Modell M271 ASB 163KM Sport Edition 2006, był W124 250D. Teraz BMW X3, BMW F800GS, Renault
baca_cwaniak
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2009, o 10:47
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: baca_cwaniak »

az takim gamoniem nie jestem ;) olej org.kupiony w mercedesie a samochod wersja europejska
C32 benzin
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

2.Pompa paliwa-slychac bzyczenie oraz wibracje pod tylnia kanapa (lewa strona-zbiornik paliwa ) objaw znika gdy:
-mam mniej niz 1/4 poziomu paliwa
-lub chwilowo gdy bawie sie jakimis przyciskami np.el.szyb
T jest norma, bo zbiornik ma 2 komory i tak jest taka pompka, co przepompowuje paliwo pomiędzy komorami.
baca_cwaniak pisze:1. podczas jazdy przy predkosci 60-70 km/h przy obrotach 1,5-1,7 przy stalej predkosci slysze dziwne ni to wycie ni to szum ni to pisk z okolic tylniego lewego koła,jak dodaje gazu lub odpuszczam -objaw znika :( most? pompa paliwa?

most juz raz wymienialem poniewaz byla w sroku dziura(kosz satelit) taka duza ze jezdzic sie nie dalo ale objawu tego co mam teraz nie bylo,objaw zaczol sie po 1-2 miesiacach po wymianie mostu
U nas coś takiego jakby ciche wycie pojawiło się po zmianie opon na letnie. Jest to takie ciche wycie, które ginie przy szybszej i wolniejszej jeździe. W związku z tym, że większość wyjazdów to wyjazdy całą rodziną lub prawie, to ja prowadzę i hałas słyszałem z prawej strony samochodu, ale kiedyś tato prowadził i słychać to było z lewej. Siadłem z tyłu na środu i wycie było równomierne z obu stron. Jako, że u nas pojawiło się to po zmianie opon na letnie, więc przyczyna jest jasna - opony.
P.S. Opony - deszczówki Pirelli, które z racji na niezbyt wysoki bierznik i to wycie na jesieni zakończą żywot.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
baca_cwaniak
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2009, o 10:47
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: baca_cwaniak »

za ta norme to ja dziekuje :) w du... mam taka norme ;)
co do wycia to juz po ptakach ... z dwóch mostów zrobilismy jeden i problem zniknął :zacieszacz:
C32 benzin
peter
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 20:24
VIN:
Lokalizacja: plawno

Post autor: peter »

siema.mam podobne objawy co do wycia ztylu auta....fakt ze zaczelo mi to wyc po wymianie opon na wieksze i nowe.lada dzien zmienie na zimowki i wtedy zobaczymy czy to wina letnich opon....
piotr
dziuniek31
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:13
VIN:
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dziuniek31 »

co zrobiles powiedz?
peter
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 20:24
VIN:
Lokalizacja: plawno

Post autor: peter »

jeszcze nie zmienilem opon bo musialem wyjechac na 2 tygodnie do niemiec...a co masz podobne objawy w tylnej czesci auta?
piotr
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Wycie + ewentualne wibracje auta zaczynajace sie przy 80-100km/h a konczace sie przy 140-160km/h to na 99% zle wywazone kola.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”