LUSTERKA ZEWNĘTRZNE

Instrukcje własnoręcznych napraw. PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ TU TEMATÓW Z PYTANIAMI JAK COŚ ZROBIĆ!!!

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
Adi
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2007, o 19:53
VIN:
Lokalizacja: Lünen

LUSTERKA ZEWNĘTRZNE

Post autor: Adi »

Witam tu maly przepis jak rozebrac LUSTERKA ZEWNĘTRZNE w mala chwilę :mysli:
Potrzebny bedzie śrubokręt płaski nie za waski i za szeroki sami se okreslicie jak zobaczycie
Stojac na przeciw tylu lusterka przechyl go w kierunku szyby drzw i musicie go caly czas trzymac jest to dos Ciężko mocna sprężynka. Wes ten śrubokręt i pomiedzy obudowa i ramka lusterka widac taka mala blaszke musicie ja śrubokrętem posunac tak jak by sie ja chcialo wyciagnac ona trzyma ten plastik z ta rmka lusterka i juz mozna puścić lusterko i teraz tylko sciagnac i juz zchodzi oslona z migaczem podaje pare zdiec moze to sie przyda :zacieszacz:

Pozdrowienia i powodzenia mb :ok:
Ps. złożyć wystarczy ta blaszke wcisnac spowrotem w pozycje wyjsciowa i ta oslane spowrotwm posunac musi zrobis taki klik bo inaczej bedziecie widziec wasza oslonke w lusterku jak zostaje w tyle :hejka: No i sie powiodlo?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mesiu C200cdi 2001r
arek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2008, o 14:53
VIN:
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: arek »

Wielkie dzieki! :bravo: - łatwo poszło z taką instrukcją.

A może ma ktoś sposób na zabezpieczenie lusterek przed złodziejami :terefere: ?

Arek
pietrek

Post autor: pietrek »

właśnie! szukam jakiejś metody na złodzieja. skradziono mi w nocy obydwa lusterka i teraz mam obawy żeby zostawić autko bez dozoru. może jakiś patent? mi wpadł do głowy może głupi, ale do tej pory jedyny - rozkręcić wiertłem jeden z łbów śrub mocujących.
Przemo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2008, o 16:14
VIN:
Lokalizacja: Warszawa/Dzierżoniów

Kradzież lusterek

Post autor: Przemo »

A mi właśnie dziś też ukradziono ! Spod samego bloku - dosłownie 20 m od moich okien. Ale mnie nerwica wzięła. Już byłem na policji (komisariat Warszawa Targówek), było bardzo miło, protokół, zdjęcia, miła pani. Ale co z tego - to tylko pogorszy statystyki. Nie mam jeszcze AC :( A złodziejszakowie zrobili to tym bardziej ordyrarnie, że ucięli kable za wtyczką przy samych drzwiach! Ciekawe gdzie ja teraz kupię końcówkę od strony drzwi?

Wiecie gdzie tanio mogę dostać takowe? (na Allegro 300 - 350 zł/szt. - używane lub zamienniki: 149 zł szkielet + 149 zł obudowa + 30-50 zł za wkład - czyli szykuje się wydatek w najlepszym przypadku ok. 600 zł).

Jakbym dorwał takiego... wrrrr...

A propos zabezpieczeń: co sądzicie o podłączaniu jakiś końcówek/czujników alarmu do samych lusterek?

Pozdro!
Przemo
-------------------------
W203 C200 CDI 2002
pietrek

Post autor: pietrek »

no cóż, kupiłem faktycznie używane lusterka za 600 pln (allegro) i zamontowałem na miejscu u sprzedawcy. śmiesznie, że musieliśmy je zamontować raz (źle się obracały), a potem drugi żeby działały prawidłowo. jakby musiał się komp zresetować. myślę, że takie kostki można dostać u ludzi handlującymi lusterkami na allegro na dużą skalę. w moim przypadku 'fachowcy' okazali się dość uprzejmi i profesjonalni, bo kostki zostały. ubezpieczenie pokryło z dużą nawiązką straty dlatego dziś auto stawiam na parkingu strzeżonym (zastanawiałem się nad tym wcześniej, ale miałem nadzieję na pewien rozwój cywilizacyjny, który wydawało mi się, że się dokonał w naszym społeczeństwie - niestety jeszcze nie).
łączę się w bólu:)
Przemo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2008, o 16:14
VIN:
Lokalizacja: Warszawa/Dzierżoniów

Post autor: Przemo »

pietrek pisze:no cóż, kupiłem faktycznie używane lusterka za 600 pln (allegro) i zamontowałem na miejscu u sprzedawcy.
A Piter, możesz zarzucić na priva (przycisk PW pod postem lub przemo.p@orange.pl) jakiś kontakt do do tego sprzedawcy? Może ma coś jeszcze...

PS. Zaraz jadę dowiedzieć się o parking...
Przemo
-------------------------
W203 C200 CDI 2002
Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 3 gru 2007, o 21:45
VIN:
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Mariusz »

Niezdziwił bym sie jesli na allegro kupił bys własnie swoje lusterka, oni kradnom je nam a my odnich odkupujemy i interes sie kręci.
c200 kompressor 2000r
Przemo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2008, o 16:14
VIN:
Lokalizacja: Warszawa/Dzierżoniów

Post autor: Przemo »

Już rozpocząłem "monitoring". Tylko jak tu udowodnić, że to moje, skoro nie były specjalnie oznakowane...?
Przemo
-------------------------
W203 C200 CDI 2002
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Artur_art »

Przemo pisze:A propos zabezpieczeń: co sądzicie o podłączaniu jakiś końcówek/czujników alarmu do samych lusterek?
Proponuje podłączyc pod 380V

P.S.
Nie kupujcie na allegro po nakręcanie rynek
Przemo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2008, o 16:14
VIN:
Lokalizacja: Warszawa/Dzierżoniów

Post autor: Przemo »

Artur_art pisze: Proponuje podłączyc pod 380V

P.S.
Nie kupujcie na allegro po nakręcanie rynek
380V załatwiłoby sprawę! :) Ale może jakiś dodatkowy czujnik alarmu (jak np. bardzo prostu czujnik otwarcia maski)

A co do nakręcania rynku... odiweczna zasada ekonomii i wolengo rynku: popyt nakręca podaż... Na szczęście i tak W203 nie jest aż tak popularnym samochodem jak np. zajeżdżane i często bezczeszczone przed domorosłych "tjunerów" BMW E36...
Przy kupowaniu będę absolutnie zwracał uwagę na legalne pochodzenie. I wszystkim forumowiczom też to sugeruję - tak chronimy samych siebie i okazujemy sobie szacunek.

Niestety wiem, że w warunkach polskich cena niższa o 100 zł pobudza wyobraźnie... :(
Przemo
-------------------------
W203 C200 CDI 2002
Awatar użytkownika
xymiz
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 8 gru 2007, o 00:58
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: xymiz »

Zawsze mozna zabezpieczyc :dokuczacz:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
C 200 Kompressor A.D. 2002 ASB

album_personal.php?user_id=116
Przemo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2008, o 16:14
VIN:
Lokalizacja: Warszawa/Dzierżoniów

Post autor: Przemo »

Hehe... fachura...!! Czyżbym na nitach widział malutkie loga AMG... :terefere:
Od razu widać, że chłopaki wiedzą jak fabrycznie tunningować Mesie... :D

POZDRO!!

PS. Do tej pory jak myślę o tym ordynarnych chamie, który obciął uszki mojemu Mietkowi, aż mnie skręca i scyzoryk się w kieszeni otwiera... Oczywiście w tym kraju nie można mieć nic porządnego, bo zawsze się znajdzie jakiś amatror/fan marki...
Przemo
-------------------------
W203 C200 CDI 2002
Awatar użytkownika
MrBrown
VIP
Posty: 628
Rejestracja: 29 lut 2008, o 02:40
VIN:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: MrBrown »

Anegdota:
znajomemu ukradli fabryczne radio z Golfa IV (ze 3 lata temu).
Pojechał na Wolumen - taki bazar gdzie "można dostać wszystko" z elektroniki, typu TV bez pilota :censored:

Była jedna sztuka takiego radia - kupił, zamontował, po włączeniu okazało się że ma swoje zaprogramowane stacje :oops:

I tak to się kręci...

Niestety to nam się wydaje, że świat idzie do przodu - mojej mamie w centrum 2 razy w ciągu roku ukradli przednie wycieraczki :zly:

Normalnie głęboki PRL...
Pierwszy raz Valeo XTRM (mocno zużyte) - dzwoni do mnie załamana, ulewa jak diabli a tu nie ma wycieraczek... Kupiłem jej zwykłe Bosch Eco - ukradli po 3 miesiącach...
W akcie desperacji kupiła wycieraczki NorAuto - taki paździerz, tak rozmazują że nic nie widzisz w czasie deszczu - aż bałem się jechać trzy dni temu w deszczu...

Ale ma argument by jej nie ukradli... Paranoja...

Teraz ma znowu Bosch Eco - oznaczyłem je - jak ukradną to przejdę się z łomem po okolicy i jak je znajdę na jakimś samochodzie to nie ręczę za siebie....

Najbardziej wpienia ta nasza bezsilność...
'01 C32 AMG Carlsson CK32 RS - sprzedany
'06 Subaru WRX STi - sprzedany
searching...
Przemo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2008, o 16:14
VIN:
Lokalizacja: Warszawa/Dzierżoniów

Post autor: Przemo »

Dobrze, że nie włączyła ich bez piór... piękne ryski gwarantowane... sam sobie tak załatwiłem szybę po wizycie w myjni mechanicznej... :(

O wycieraczkach i antenach w centrum Wa-wy już się zdąrzyłem nasłychać... Na szczęście mi jeszcze tam nic nie zwinęli... ale to chyba tylko kwestia czasu... Chyba najlepiej jeździć brudnym, niewyróżniającym się samochodem...

No niestety... :( Jeszcze dużo brakuje do osiągnięcia poziomu europejskiego w mentalności (...)... Ponoć po wejściu do strefy Schengen na wschodniej granicy Niemiec niesamowicie wzrosły stastystyki kradzieży... Echh to "polactwo"...

Chyba zrobił się mały :offtopic: ... Może warto założyć osobny wątek o złodziejstwie o sposobach radzenia sobie z tym... Co Wy na to?

Oznaczenie wycieraczek, to dobry sposób... Np. skutecznie porysować metalową część pióra, aby tak łatwo nie dało się tego zatuszować... Na nowe lusterka też mam już kilka pomysłów...
Ostatnio zmieniony 17 mar 2008, o 15:28 przez Przemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemo
-------------------------
W203 C200 CDI 2002
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Artur_art »

Przemo pisze:Może warto założyć osobny wątek o złodziejstwie o sposobach radzenia sobie z tym... Co Wy na to?
Już założyłem taki temacik więc prosze tu nie odbiegac od tematu , bo będzie :klotnia:
Zablokowany

Wróć do „ZRÓB TO SAM”