kontaktKontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: V126
2009-07-12, 23:50
światła mijania i stop
Autor Wiadomość
Jacek Marczuk 
VIP

Wysłany: 2009-07-12, 23:05   światła mijania i stop

Witam forumowiczów.
Mam problem dwa dni temu wyskoczył mi na komputerze komunikat:ABBLENDICHT LI LAMPE PRUFEN- Światło mijania lewe skontroluj lampę. I tak uczyniłem kupiłem nowe żarniki ale podczas wymiany miałem problem z założeniem zacząłem od lewej i zapomniałem jak ma być umieszczony żarnik więc wypiąłem drugi i sobie dokładnie zobacyzłem. po zamontowaniu lewego żarnika postanowiłem sprawdzić czy świeci. Przekręciłem stacyjkę i włączyłem światła i usłyszałem z prawej strony komory sinika jakiś odgłos trzasku szybko wyłączyłem stacyjkę i sprawdziłem czy nie dotykała gdzieś kostka od prawego żarnika. Bo oczywiście prawa strona była całkowicie odłączona. Po zamontowaniu drugiego żarnika i sprawdzeniu ze światłami było ok ale zaczęło sie pojawił się następny komunikat o treści:BREMSLICHT LI-światło stop lewe skontroluj lampę. Wymieniłem żarówkę i nic to nie dało jak naciskam stop to prawy świeci a lewy zaświeci i gaśnie. I na dodatek nie mam auto poziomowania oraz nie mogę zamknąć auta z pilota. Zaznaczam, ze mam tylko jeden pilot. Acha w środku z przycisku na panelu zamyka się centralny. Proszę o jakieś porady. Przepraszam za taki długi opis.

bosky 
VIP

Wysłany: 2009-07-12, 23:47   

Mi się wydaje ze przepalił się jakiś bezpiecznik. Ja bym zaczął od sprawdzenia ich pod maska bo to właśnie tam usłyszałeś jakiś "trzask", a jeśli nadal będzie bez zmian to wewnątrz autka. Może być przepalone więcej jak jeden :tak:

Jacek Marczuk 
VIP

Wysłany: 2009-07-13, 07:58   

Pierwsze co to własnie zacząłem od sprawdzenia bezpieczników niby wszystkie sprawne, także problem nadal istnieje

V126 
VIP

Wysłany: 2009-07-13, 23:26   

Jacek Marczuk sprawdź, czy nie zaśniedziały.

:hejka: :hejka: V126 pozdrawia: :hejka: :hejka:

Wesoł'a, mercfan'a, mugger'a, Gdyniaka, Rumcajsa, taczara, Kompressora, piotr1970'a, plebana, _tata_, SuruwaC220, bartek.iz, mrbraindeath oraz całą resztę miłośników 203

Jacek Marczuk 
VIP

Wysłany: 2009-07-14, 09:06   

Wczoraj byłem w warsztacie i fachowiec wymienił tylną żarówkę na taka jaka powinna być i auto poziomowanie wróciło oraz tylny stop:)
Ale nadal jest problem z kluczykiem tzn. z otwieraniem drzwi za pomocą kluczyka oraz przy otwieraniu drzwi nie świeci się światło (Nad kokpitem) w tej pozycji w której powinno świecić

[ Dodano: 2009-07-14, 09:06 ]
A styki są w porządku żadnej śniedzi

V126 
VIP

Wysłany: 2009-07-14, 10:16   

A czy świeci się jak ustawisz na ciągłe?

:hejka: :hejka: V126 pozdrawia: :hejka: :hejka:

Wesoł'a, mercfan'a, mugger'a, Gdyniaka, Rumcajsa, taczara, Kompressora, piotr1970'a, plebana, _tata_, SuruwaC220, bartek.iz, mrbraindeath oraz całą resztę miłośników 203

Jacek Marczuk 
VIP

Wysłany: 2009-07-14, 22:46   

Otóż jeśli patrząc od strony kierowcy , mówię o przełączniku to w pierwszej pozycji świeci w drugiej to samo na środku też świeci( ciągłe) a na otwartych drzwiach nie świeci:(

Odpowiedz do tematu