zolta kontrolka

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
michalgryf20
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 sty 2008, o 19:07
VIN:
Lokalizacja: Athlone ie

zolta kontrolka

Post autor: michalgryf20 »

wlasnie zakupilem mb c180 01.zapalila mi sie zolta kontrolka w ksztalcie silnika i wiem ze to moze byc spowodowane malym wezykiem.pyt:czy moge jezdzic z kontrolka do czasu kiedy bede mial serwis tzn za 2 tys km??czy to bardzo powazne??
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Pytanie zadane na zasadzie: "Panie doktorze, jestem chory - czy to poważne? Czy dociągnę jeszcze do Świąt?

Zadajesz bardzo ogólnikowe pytanie, a żądasz szczegółowej odpowiedzi.
Jak myślisz - na kogo można zwalić odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia?
Jeżeli jesteś przekonany, że to wina wężyka - to go wsadź na miejsce i po problemie.

A tak w ogóle: "Serdecznie witamy!"...
michalgryf20
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 sty 2008, o 19:07
VIN:
Lokalizacja: Athlone ie

Post autor: michalgryf20 »

rozumiem ze teraz najlepiej do warsztatu;/niestety nie znam sie zbytnio na samochodach zeby je naprawiac lub diagnozowac.boje sie tylko ze moze to byc powazne...
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Świecenie żółtej kontrolki zazwyczaj wiąże się z ograniczeniem mocy. Jeżeli jednak w silniku nic nie stuka, nie puka, dobrze odpala, nie kopci - to raczej nie będzie nic poważnego. Poszukaj jakiegoś elektronika samochodowego (chociaż z tym w Irlandii ciężko)- nie musi to być serwis Mercedesa - wystarczy odpowiedni program i komputer żeby się dowiedzieć, co to za błąd i go skasować.

Pzdr. dla współwyspiarza.
michalgryf20
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 sty 2008, o 19:07
VIN:
Lokalizacja: Athlone ie

Post autor: michalgryf20 »

wlasnie znalazlem mechanika,bylem w serwisie ale nie maja terminow do lutego;/;/mila pani z recepcji dala mi numer do znajomego mechanika i autko ma byc gotowe na wieczor.powiedzial mi to samo ze najprawdopodobniej to nic powaznego skoro nic nie puka i nie stuka:)pozdrawiam rowniez kolege z wyspy:)

[ Dodano: 2008-01-10, 18:54 ]
sonad lamda byla zepsuta;/;/
Awatar użytkownika
Gruby
VIP
Posty: 212
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:07
VIN:
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Gruby »

Kolego napisz co to bylo bo mam ten sam problem co ty i ok 2 tys do przegladu ???? u mnie bylo tak ze zapalila sie w czasie jazdy na autostradzie na tempomacie nagle zapalila sie lampka i poczulem spadek mocy o ok 10% POZDRAWIAM
michalgryf20
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 sty 2008, o 19:07
VIN:
Lokalizacja: Athlone ie

Post autor: michalgryf20 »

u mnie nawalila sonda lambda...jezeli nie dziala prawidlowa silnik wlacza sie w tryb awaryjny i nie jest tak efektywny.to co powiedzial mechanik;]mowil tez ze to nie jest tragedia ale auto bedzie palic wiecej i bedzie slabsze,moze to tez byc przeplywomierz tzn to cos co mierzy ile powietrz wlatuje.trzeba by na kampie sprawdzic.polecam jechac do zwyklego mechanika na diagnoze a jesli to sonda to sam wymien,szkoda pieniedzy za to placic,banalnie proste;]pozdrawiam
zibbi
VIP
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2008, o 14:17
VIN:
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zibbi »

koledzu mam ten sam proble ale ja podejzewam przepustnice ewentualnie kompresor jade w przyszlym tyg do serwisu onie mi pewnie powiedzą o co chodzi jak tylko będę coś wiedział odrazu napiszę
Zbigniew mercedes benz c 200 kompresor
dodna
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2008, o 16:38
VIN:
Lokalizacja: poznań

Post autor: dodna »

witam koledzy!
miałem też to samo ,ale po podłączeniu komputera zdiagnozował uszkodzenie czujnika temperatury powietrza dolotowego ,po wymianie czujnika lampka nie swieci
dodna
Maciu
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2014, o 22:10
VIN: WDB2030081A568591
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maciu »

Witam, w 220cdi 143KM pojawił mi się błąd czujnika temperatury powietrza zasysanego, jest to błąd stały. Czy on ustąpi po wymianie samego tego czujnika?
WDB2030081A568591 220CDI '03 Classic Sedan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”