Demontaż drewnianej listwy drzwi przednich pasażera

Instrukcje własnoręcznych napraw. PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ TU TEMATÓW Z PYTANIAMI JAK COŚ ZROBIĆ!!!

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ziolowy
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 4 sty 2014, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: Wejherowo

Demontaż drewnianej listwy drzwi przednich pasażera

Post autor: ziolowy »

Witam,

chciałem się z wami podzielić krokami jakie przedsięwziąłem aby wymontować rozklejającą się drewnianą listwę poszycia drzwi przednich pasażera w mojej :mb:.

Na początek powiem, że przyda się torx T20 i T30 (krótki oraz długi), zastępczo dla długiego T30 można użyć imbusa roz. 4, przyda się też plastikowa łopatka do podważania poszycia od drzwi (by nie uszkodzić lakieru).

Ok to zaczynamy:

najpierw należy odkręcić za pomocą T20, plastikowy element osłaniający zamek drzwi.
photo 1

następnie należy usunąć zaślepkę uchwytu drzwi oraz wysunąć zaślepkę SRS
photo 2

należy wykręcić śrubki w oznaczonych na zdjęciu miejscach.

Teraz jesteśmy gotowi do zdjęcia poszycia drzwi, przydaje się do tego plastikowa łopatka, jeśli takiej nie posiadamy wystarczy płaski śrubokręt owinięty jakimkolwiek materiałem (materiał złożyć w 2-3 warstwy). Po wyczepieniu wszystkich zatrzasków, przechodzimy do demontażu plastikowej obudowy głośnika wysokotonowego.
photo 3

wyczepiamy kabelek z głośnika i odkładamy na bok zaślepkę z głośnikiem.
photo 4

pamiętajmy również o demontażu lampki w drzwiach, jeśli jej nie wyciągniemy bądź przynajmniej nie odłączymy jej od przewodu nie będziemy w stanie wyciągnąć w całości poszycia drzwi.
photo 5
photo 6

pamiętamy również o odłączeniu przycisku elektrycznego opuszczania szyb
photo 7

i na koniec wyczepienie linki klamki drzwi. Aby to zrobić trzeba naciągnąć gumową osłonkę by wyczepić ją z plastikowego chwytu,
photo 8

teraz już łatwo możemy wyciągnąć linkę z klamki drzwi.
photo 9

Dzięki powyższym zabiegom w końcu możemy ściągnąć poszycie drzwi.

Aby wyciągnąć drewnianą listewkę przechodzimy do poniższych kroków.

1. usuwamy piankową osłonkę
photo 10
photo 11

2. za pomocą śrubokrętów usuwamy miedziane nasadki, tutaj niestety trzeba się trochę nagimnastykować, trzeba odpowiednio wyginać poszczególne uszka, aby udało się nasadkę wyciągnąć z pręcika.
photo 12
photo 13
photo 14

po wyciągnięciu 4 nasadek jesteśmy gotowi do wyciągnięcia drewnianej listewki.
photo 15
photo 16

niestety tak u mnie wygląda rozklejona listewka.
photo 17

można ją naprawić zapewne na wiele sposobów. Ja polecam dwa, przyklejenie jej klejem do szyb i zaciśnięcie imadłem do czasu wyschnięcia kleju, bądź dwuskładnikowym klejem do drewna i metalu.

Aby wszystko po naprawie złożyć, wystarczy wykonać wszystkie opisane wyżej czynności tylko w odwrotnej kolejności :)

PROFIT !

Mam głęboką nadzieję że demontaż drewnianych listew w pozostałych drzwiach jest taki sam, bądź przynajmniej podobny. Na razie tylko jedna listewka mi się rozkleiła, więc nie będę specjalnie rozbierał innych poszyć :rotfl:
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, o 14:52 przez ziolowy, łącznie zmieniany 5 razy.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Był :placz: Daimlerchrysler W203 C180 Elegance, M111.951 E20 EVO 2.0 BENZ + LPG 128KM, automat.
lbrycht
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, o 05:41
VIN: WDB2030521A877977

Re: Demontaż drewnianej listwy drzwi przednich pasażera

Post autor: lbrycht »

Witam,

Można prosić o ponowne wstawienie zdjęć?

Pozdrawiam
W203 Avantgarde 2005 M272 E25
Awatar użytkownika
ziolowy
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 4 sty 2014, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Demontaż drewnianej listwy drzwi przednich pasażera

Post autor: ziolowy »

Cześć. Postaram się je poszukać ale nic obiecać nie mogę, niestety auto już sprzedałem :( to był poważny błąd :'(
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Był :placz: Daimlerchrysler W203 C180 Elegance, M111.951 E20 EVO 2.0 BENZ + LPG 128KM, automat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZRÓB TO SAM”