Termostat nowy ??? i nadal tylko 40C-50C niewiem co robić???

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Niestety nie. Jest wątek "CHĘTNIE POMOGĘ" czy jakoś tak, którego autor ma dostęp do WISu, wyślij wiadomość z pytaniem.

[ Dodano: 2009-02-01, 13:55 ]
Powiem tobie tak kSmuk właśnie do mnie dotarło, że ten mój błąd P1636 to chyba będzie tan zwalony czujnik, bo u mnie chyba też jest taka temperatura. A P1363 oznacza awarię sterowania wentylatorem. W środę mam ostatni egzamin (z biologii zieja bo jestem na Politechnice :rotfl: ) i wtedy pojeżdżę sobie i też będę przewód macał :wstyd: .
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Awatar użytkownika
sław
VIP
Posty: 33
Rejestracja: 21 lis 2008, o 18:28
VIN:
Lokalizacja: Boruja

Post autor: sław »

koledzy dziękuje za wszystkie podpowiedzi i powiem tak dziwne to jest ale temp. taka jak pisałem wyżej kolega nygus7 pyta czy samochód grzeje otóż grzeje i to nawet nieźle bynajmniej tak mi się wydaje nie wiem jak powinien grzać bo nie mam możliwości sprawdzenia jak inne grzeją ale wydaje mi się że grzeje? teraz mamy także dość ciepło na zewnątrz ciekawe jak by to było przy -10C tego nie wiem :bezradny: Ale przewód górny śmiało mogę trzymać nawet dłuższy czas kolego nygus7 żadnych błędów niema na kompie a wiatrak przy tej temp. się włącza nie wiem wszystko to jest bardzo dziwne Po to moje pytanie o ten czujnik temp.cieczy i gdzie on się znajduje???
W203 C220 CDI 202r
Audi A4 TDI
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

V126 pisze:Niestety nie. Jest wątek "CHĘTNIE POMOGĘ" czy jakoś tak, którego autor ma dostęp do WISu, wyślij wiadomość z pytaniem.

[ Dodano: 2009-02-01, 13:55 ]
Powiem tobie tak kSmuk właśnie do mnie dotarło, że ten mój błąd P1636 to chyba będzie tan zwalony czujnik, bo u mnie chyba też jest taka temperatura. A P1363 oznacza awarię sterowania wentylatorem. W środę mam ostatni egzamin (z biologii zieja bo jestem na Politechnice :rotfl: ) i wtedy pojeżdżę sobie i też będę przewód macał :wstyd: .
Dzieki. WIS mam zainstalowany to tam poszukam, a jak nie znajde, to napisze.

We wtorek jade na TÜV na badania techniczne, wiec beda podpinac, to odrazu podadza, co padlo. Mozliwe ze tak jak u Ciebie padl ten czujnik.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Dzisiaj macałem przy temperaturze 50 stopni rura jest ciepła ale nie czuć, żeby płynęła woda. Niestety moja podróż trwała bardzo krótko, więc nie jestem w stanie za wiele powiedzieć. sław czy ten przewód jest taki miękki czy czuć, że płynie w nim woda? Wiatrak po przerwaniu obwodu z czujnikiem wchodzi na najwyższe obroty, jak on się kręcił? Teraz pytanie gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego i co to jest za czujnik przy chłodnicy, to nie może być czujnik temperatury, bo przecież do 89 przez chłodnicę nie przepływa chłodziwo, więc to by przekłamywało, kabel od niego idzie gdzieś na dół i chyba do modułu, ale głowy nie daję. I teraz pytnaie czy możlie by było, że tam jest osobny czujnik do włączania wentylatora? Może u mnie temperatura jest normalna tylko ja o tym nie wiem, a jest coś na nic z czujnikiem tamtym? Dziwne, bo wentylator nie pracuje więc na pozór wszystko jest normalne. Jak zdam wszystkie egzaminy to kupię carsoft, puszkę kontaktu s60 i wtedy będe szalał. Posprawdzam wszystko i napiszę co było źle.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

V126 pisze:Teraz pytanie gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego
Podobno jest wkrecony w termostat, ale nie wiem czy to ten ktory wlacza wiatrak czy czujnik temperatury na wyswietlacz.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
sław
VIP
Posty: 33
Rejestracja: 21 lis 2008, o 18:28
VIN:
Lokalizacja: Boruja

Post autor: sław »

Mili koledzy dziękuje wam za wszystkie podpowiedzi :bravo: Kolega maomam17 podsunął ciekawy pomysł : a mianowicie zrobiłem taki test wyłączyłem ogrzewanie na zero i temp.po chwili podskoczyła do 85C dłużej nie czekałem, może jeszcze by podskoczyła ale test robiłem w garażu. ale ale po włączeniu ogrzewania po króciutkiej chwili włącza się wentylator i schładza do ok 40-50C i już nie podskoczy temp. Wzrośnie tylko wtedy gdy wyłączę ogrzewanie na zero wtedy znowu wyłączy się wentylator i temp. wzrasta i tak w kółko. Czyli termostat raczej sprawny musi być inna przyczyna tylko jaka??????? Dodam że po włączeniu ogrzewania bardzo szybko nagrzewa się chłodnica :bezradny: Proszę o pomoc

[ Dodano: 2009-02-01, 23:00 ]
sław pisze:Mili koledzy dziękuje wam za wszystkie podpowiedzi :bravo: Kolega maomam17 podsunął ciekawy pomysł : a mianowicie zrobiłem taki test wyłączyłem ogrzewanie na zero i temp.po chwili podskoczyła do 85C dłużej nie czekałem, może jeszcze by podskoczyła ale test robiłem w garażu. ale ale po włączeniu ogrzewania po króciutkiej chwili włącza się wentylator i schładza do ok 40-50C i już nie podskoczy temp. Wzrośnie tylko wtedy gdy wyłączę ogrzewanie na zero wtedy znowu wyłączy się wentylator i temp. wzrasta i tak w kółko. Czyli termostat raczej sprawny musi być inna przyczyna tylko jaka??????? Dodam że po włączeniu ogrzewania bardzo szybko nagrzewa się chłodnica :bezradny: Proszę o pomoc
W203 C220 CDI 202r
Audi A4 TDI
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Pytanie czy inni mają 80 stopni z ogrzewaniem czy bez?
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
maoam17
VIP
Posty: 77
Rejestracja: 15 paź 2008, o 14:05
VIN:
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: maoam17 »

no to cos musi byc nie tak...bo mi tak sprawdzili w servisie i skoczyła na 80. ale na drugi dzien jak sie wybralem na miasto chwile pojezdziłem to dalej wskoczyła na tyle(ogrzewanie mialem właczone) i sie trzymała albo lekko odpadała ale nie do 40 czy 50 to juz wskazue ze cos nie gra
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

te ok 80-85st to normalna temperatura i auto powinno ją osiągać niezależnie od włączonego czy wyłączonego ogrzewania
cdi to zmarzluch ale musi się rozgrzać do temperatury normalnej pracy
proponuje trochę pojeździć dystans 100-200km i zobaczyć co się dzieje
u mnie też nie grzeje się po chwili - muszę dobrych parę kilometrów przejechać aby temperatura dobiła do odpowiedniego stanu
z obserwacji dochodzę do wniosku że merc pokazuje rzeczywistą temperaturę... w VW np. wskazówka szybko wskakuje na prawidłową temperaturę mimo silnik się jeszcze nie rozgrzał - wskaźnik działa na zasadzie : za zimno - będzie dobrze - zaraz ci motor zdechnie
w168, w203, w123
Awatar użytkownika
sław
VIP
Posty: 33
Rejestracja: 21 lis 2008, o 18:28
VIN:
Lokalizacja: Boruja

Post autor: sław »

Ale może ktoś z was miał podobny przypadek mój test coś oznacza tylko co i co może być tego przyczyną :zly: To jak szukanie igły w stogu siana tym bardziej że niema błędów :bezradny:
Ostatnio zmieniony 2 lut 2009, o 20:31 przez sław, łącznie zmieniany 1 raz.
W203 C220 CDI 202r
Audi A4 TDI
Awatar użytkownika
nygus7
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: 23 paź 2008, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: nygus7 »

sław pisze:Ale morze ktoś z was miał podobny przypadek mój test coś oznacza tylko co i co może być tego przyczyną :zly: To jak szukanie igły w stogu siana tym bardziej że niema błędów :bezradny:
Błędów termostatu nie znajdziesz, to banalne w konstrukcji urządzenie nie jest w żaden sposób podłączone z komputerem.
A180 CDI Avantgarde, 109KM, 2007r - sprzedany
C180 Sport Coupe Evolution, 129KM, 2002r - sprzedany[/b]
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

sław a masz włączony "heating booster"?
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Awatar użytkownika
sław
VIP
Posty: 33
Rejestracja: 21 lis 2008, o 18:28
VIN:
Lokalizacja: Boruja

Post autor: sław »

kolego V126 co to takiego ten "heating boster" bo nie bardzo rozumiem :placz:
W203 C220 CDI 202r
Audi A4 TDI
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

dogrzewacz czy jakoś tak po polsku ustawiasz na wyświetlaczu tymi kwadratami żeby wyświetlało ci ustawienia, wybierasz strzałką żeby weszło, potem chyba +/- ustawiasz ogrzewanie wybierasz strzałką i tam masz albo grzanie postojowe (jak masz), a po nim dogrzewacz, jak nie masz ogrzewnania postojowego, to masz od razu dogrzewacz i tam masz 3 opcje 1. automatic 2. tylko z z wyłączoną funkcją EC (ale głowy nie daję) 3. wyłączony. Ja mam opcję automatic.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
sebek3004
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 paź 2008, o 14:58
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: sebek3004 »

chciałem dodać coś od siebie to znaczy ja miałem temperaturke około 70 C dzisiaj wymieniłem termostat i temperatura oscyluje miedzy 85 a 90 stopni C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia”