Tempomat

Moderator: Dziki Mar

Colin
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2014, o 13:27
VIN:
Lokalizacja: Kobyłka

Tempomat

Post autor: Colin »

Witam

Mam problem dotyczy tempomatu jak podniosę raz go do gory powinien trzymac stałą predkość a tak nie jest po upływie około 8 sek zaczyna nieznacznie przyspieszać a potem spowalniać, aktywnego tempomatu tu nie ma
Funkcja LIM działa




Z góry dziekuje za Pomoc
Colin
MB W203 220cdi automat
WDB2030061A017431
Awatar użytkownika
ziolowy
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 4 sty 2014, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: ziolowy »

Cześć,

rozumiem, że to przyśpieszanie i spowalnianie jest na prostej i równej drodze?
A nie na wzniesieniu i na jego zjeździe? u mnie normalną rzeczą jest że jak podjeżdżam pod wzniesienie tempomat powoduje nieznaczne przyśpieszenie auta, znowu jak zjeżdżam z wzniesienia to silnik powoduje lekkie spowalnianie auta, aby w miarę możliwości utrzymać tą samą prędkość.
Jeszcze jedno pytanie o ile przyśpiesza i spowalnia Ci auto?

a na sam koniec, Przywitałby się kolega w odpowiednim dziale oraz zrobił sobie odpowiednią zgodną z regulaminem stopkę.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, o 21:14 przez ziolowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Był :placz: Daimlerchrysler W203 C180 Elegance, M111.951 E20 EVO 2.0 BENZ + LPG 128KM, automat.
Colin
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2014, o 13:27
VIN:
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Colin »

Witam

Na poczatku powiem że jestem tu nowy jeżeli coś zrobiłem nie zgodnie z regulaminem to przepraszam.


W odpowiedzi na twoje pytanie to twoj tempomat dziala poprawnie moj natomiast nie tzn na prostej drodze bez wzniesiem sam przyspiesza a potem po jakims czasie sam spowalnia nawet poniżej predkości ktora sam na początku zarządałem,i jeszcze jedno czasami zdarza sie tak że np jak wrzuce zachcianą predkość i ta predkość sie utrzymuje i po chwili chciałbym przyspieszyc poprzez podniesiene tempomatu przytrzymując go to on wogole nie reaguje normalnie magia.
Colin
MB W203 220cdi automat
WDB2030061A017431
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Czy po naciśnięciu dźwigni w dół prędkość zostaje zapamiętana? Czy następnie po przytrzymaniu dźwigni w dół auto zwalnia i następnie utrzymuje nową, niższą prędkość?
Colin
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2014, o 13:27
VIN:
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Colin »

Witam



Predkosc tylko na chwile zostaje zapamietana tylko i wyłącznie po nacisnieciu w gore jezeli przytrzymam dzwignie w pozycji do dołu nie spowalnia jeżeli nacisne dzwignie do siebie nie zapamietuje ostatniej predkości
Colin
MB W203 220cdi automat
WDB2030061A017431
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

Colin, auto nie posiada distronic'u pomimo posiadania kontrolki :usmiech:
Samochód po zadaniu mu prędkości stara się ją utrzymywać. W zależności od rzeźby terenu przyspiesza lub odpuszcza "gaz". Ot cała filozofia :bezradny: Włączany jest pociągnięciem dźwigni w górę przy żadanej prędkości i już. Możesz przyspieszać i później jak puszczasz pedał auto zwalnia do poprzedniej prędkości. Jak dotkniesz pedału hamulca wyłącza się. Możesz aktywować go do poprzedniej zapamiętanej prędkości pociągając dźwignię do siebie ( o ile pamiętam :mysli: ). Oczywiście przytrzymując dźwignię w górę lub dół zmniejszamy prędkość lub ją zwiększamy.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

supi, ale to wszystko jest w instrukcji .. wystarczy przeczytać ...
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

supi pisze:Włączany jest pociągnięciem dźwigni w górę przy żadanej prędkości.
W dół też.
Colin
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2014, o 13:27
VIN:
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Colin »

Witam



Nie traktujcie mnie jak niemotę tempomat sam nie przyspiesza o 30 km/h do przodu bez wzgledu na teren prosze o przeczytanie od poczatku mojego problemu i czy ktos mial podobny problem lub jak go rozwiazac

[ Dodano: 2014-09-03, 18:45 ]
Witam
To co piszecie ok macie racje i ja to wiem a distronika to nie posiadam
Colin
MB W203 220cdi automat
WDB2030061A017431
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Po mojemu masz uszkodzony przełącznik zespolony .... głównie -wajcha tempomatu ... Wydaje się, że żyje własnym życiem ...
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Colin pisze:czy ktos mial podobny problem lub jak go rozwiazac
Rozwiązanie jest bardzo proste: podłaczamy samochód do komputera, sprawdzamy wszystkie pozycje przełacznika tempomatu (czy kontaktują) i sprawdzamy wyłacznik stopu (nad pedałem hamulca). Odczytujemy ewentualne błędy i wyciągamy wnioski.
Wbrew pozorom ostatni trop budzi najwięcej nadziei - wyłacznik świateł stop ma dwa niezależne styki . Jeżeli światła stop działaja prawidłowo, to wcale nie znaczy, że wyłacznik stop jest dobry.
Drugi styk obsługuje właśnie tempomat i systemy trakcji. Pamiętacie problemy, jak auto jedzie na tempomacie, i pomimo naciśnięcia hamulca auto dalej próbuje utrzymywać (za wszelka cenę) zadaną prędkość? To właśnie usterka wyłacznika stopu nad pedałem hamulca.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2014, o 21:53 przez Gerri, łącznie zmieniany 1 raz.
Colin
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2014, o 13:27
VIN:
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Colin »

Witam


Wrociłem dzisiaj od elektronika i wygłada to tak:

Wszystkie pozycje tempomatu reaguja oraz stop tez dziala rozłacza tempomat,podam taką ciekawostke ze jak nacisne pedał gazu w pozycji przyspieszającej ale nie za mocno i nacisne tempomat do gory to dalej takim samym tempem przyspiesz.
Jezeli jade stała predkościa tylko ze samodzielnie i włacze temp... to on tez trzyma predkosc wtedy stała. Komp SD nie pokazuje niby zadnych błedow ,restart twardy był tez robiony i nic.
A jeszcze 1 sprawa jak ma byc zaprogramowana skrzynia biegow w c203 2000r automat awangarda bo jest jako asd(moglem cos przeinaczyc) a elektronik powiedzil mi ze powinien byc zaprogramowany w Star Diagnostic jako SKRZYNIA AUTOMATYCZNA jezeli chce ja przeprogramowac to nie chce auto odpalic
OMG
Colin
MB W203 220cdi automat
WDB2030061A017431
rapez
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 3 sie 2012, o 15:13
VIN:
Lokalizacja: Krościenko

Post autor: rapez »

U mnie działa tak:
- do góry włącz i jedziesz ustaloną prędkością.
- dalej do góry przyspieszasz a w dół zwalniasz.
- do silnika ustawiam sobie np 90km/h a do siebie 50km/h Bardzo przydaje się na dłuższą trasę nocą jadąc przez miasto lub po Słowacji; gazu nie trzeba dotykać.
Sam naprawiam swój samochód. W203 sedan 2.2CDI + CD 22 C-TRONIC 170KM/385Nm i 4.7 V8 4" winda +zaczepy+simex
WDB2030041A122487
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

rapez pisze:do silnika ustawiam sobie np 90km/h a do siebie 50km/h
nie bardzo rozumiem o co tutaj Tobie chodzi, może mi wyjaśnisz? Jestem ciekaw.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2014, o 11:39 przez bartek.iz, łącznie zmieniany 1 raz.
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
rapez
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 3 sie 2012, o 15:13
VIN:
Lokalizacja: Krościenko

Post autor: rapez »

Nie wiem jak w u innych ale powinno być to samo.
Ja na tempomacie mogę zapamiętać dwie prędkości.
Przytrzymanie w stronę silnika zapamiętuje mi wybraną prędkość a potem przyspieszam i ruch w stronę kierowcy zapamiętuje mi nową prędkość.
Na obydwu ustawieniach mogę przyspieszać i zwalniać zarówno na pedale gazu jak i na kierownicy.
I teraz mam zapamiętane dwie różne prędkości i mogę miedzy nimi sobie skakać mając nogi wyprostowane pomiędzy pedałami.
Dla mnie sprawdza się to w dłuższych trasach pomiędzy terenem zabudowanym czyli 50 a 70 lub 90 km/h, oraz nocą w mieście gdzie też masz najczęściej dwa ograniczenia prędkości.
Sam naprawiam swój samochód. W203 sedan 2.2CDI + CD 22 C-TRONIC 170KM/385Nm i 4.7 V8 4" winda +zaczepy+simex
WDB2030041A122487
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”