Dystanse jaki ?

Moderator: Dziki Mar

nordyk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 15:32
VIN:
Lokalizacja: Tarnów

Dystanse jaki ?

Post autor: nordyk »

Cześć, pasuje mi założyć dystanse na tył żeby felga ładnie zgrała się z nadkolem. Teraz wygląda jak wykastrowane combi.
Mam pytanie, jaki dystans kupić aluminium czy stal i mógłbymi ktoś polecić dobrą sprawdzoną firmę któa robi takie dystanse ? Jaki kupić dystans ? tzn przykręcany na stałe do piasty i felga przykręcana w dystans ? Czy szpilka przechodzi pzez dystans i wkręca się w piastę. Pytam bo nie chcę kupić chłamu i chcę bezpiecznie użytkować auto. Dzięki
Awatar użytkownika
bosniak_sg
VIP
Posty: 1268
Rejestracja: 3 lis 2009, o 12:29
VIN: WDB2030641F581928

Post autor: bosniak_sg »

Co Ty myslisz, że tu co drugi ma szklana kulę?
Mercedes-Benz C220CDI Sport Coupe 2002r. 188 KM i 430 Nm by Cinsoft - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C230 Kompressor Sport Coupe by Kicherer 232 KM i 335 Nm - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C320 V6 Awantgarde :rotfl:
nordyk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 15:32
VIN:
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: nordyk »

Czy ja jestem na forum magikówi pytam o przysżłość Polski ? Pytam najzupełniej w świecie o dystanse
Awatar użytkownika
piasektt
VIP
Posty: 647
Rejestracja: 14 sty 2009, o 17:58
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piasektt »

nordyk pisze:Czy ja jestem na forum magikówi pytam o przysżłość Polski ? Pytam najzupełniej w świecie o dystanse
Kolega wcześniej subtelnie Ci zasugerował, żebyś podał rocznik, silnik, VIN. Ale najwidoczniej nie odczytałeś tej aluzji zbyt trafnie.

A ty jesteś w posiadaniu: W203 combi 2.2 cdi z 2003 roku w wersji elegance
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2014, o 18:29 przez piasektt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bosniak_sg
VIP
Posty: 1268
Rejestracja: 3 lis 2009, o 12:29
VIN: WDB2030641F581928

Post autor: bosniak_sg »

Chłopie ogarnij sie troche, żeby wiedzieć jakie masz wsadzic dystanse to trzeba wiedzieć jakie masz ET felgi i jej szerokośc, a tak jak pisałem wczesniej w mojej szkalnej kuli nic nie widze i na forum jasnowidzów tez nie ma.
Mercedes-Benz C220CDI Sport Coupe 2002r. 188 KM i 430 Nm by Cinsoft - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C230 Kompressor Sport Coupe by Kicherer 232 KM i 335 Nm - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C320 V6 Awantgarde :rotfl:
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

nordyk pisze:Czy ja jestem na forum magikówi pytam o przysżłość Polski ? Pytam najzupełniej w świecie o dystanse
Co do przyszłości Polski ogarniamy tutaj od strzału a w kwestii dystansów jak nie chcesz podac VIN to może małe czary mary. :haha: Użyj wyszukiwarki wpisując DYSTANSE i takie tam ... fajna sztuczka? :haha: Nie ma za co. :haha:
CL203 WDB2037461A802397
power
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 27 gru 2010, o 13:26
VIN:
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: power »

Panowie czytajcie ze zrozumieniem. nordyk nie pyta o konkretną grubość, lecz zadaje pytania ogólnikowe:
nordyk pisze:aluminium czy stal {...} tzn przykręcany na stałe do piasty {...} Czy szpilka przechodzi pzez dystans i wkręca się w piastę
Myślę, że do odpowiedzi na to pytanie nie jest potrzebny VIN.
korzen
VIP
Posty: 344
Rejestracja: 28 sty 2011, o 13:30
VIN:
Lokalizacja: B-Biala/Bedzin

Post autor: korzen »

To dlaczego nie odpowiesz?? :zly: ET i szerokosc felgi jest niezbedna, zeby zasugerowac cokolwiek. Swoja droga felgi do W203 sa dobrane tak, ze idealnie zgrywaja sie z nadkolem. Moze ktos zalozyl Ci przednie felgi na tyl ??? Sa wezsze (7.5 vs 8.5 cala) i maja inne ET, dlatego "chowaja" sie bardziej do srodka. Od tego bym zaczal...
S203 200CDI 2004 lift 152KM&338Nm SPRZEDANY
INFINITI FX35 280KM&366Nm, BBK Akebono, Tech P/Sport P| Touring P... Buldog :) SPRZEDANY
S204 200KOMPRESSOR ELEGANCE 2008
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

power pisze:Panowie czytajcie ze zrozumieniem. nordyk nie pyta o konkretną grubość, lecz zadaje pytania ogólnikowe:
nordyk pisze:aluminium czy stal {...} tzn przykręcany na stałe do piasty {...} Czy szpilka przechodzi pzez dystans i wkręca się w piastę
Myślę, że do odpowiedzi na to pytanie nie jest potrzebny VIN.
No ale w tematach o dystansach, które sa tu na forum i można je odnaleść dzięki opcji SZUKAJ, te i inne informacje się znajdują a i owszem, tylko trzeba zwyczajowo ... sprząc gałke oczną, palec na myszce z bańką i będzie szał także co do czytania ze zrozumieniem, to ja sobie bardzo teges lub tego ten. Poszukać, poczytać ... dopiero zapytać. :haha:
CL203 WDB2037461A802397
power
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 27 gru 2010, o 13:26
VIN:
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: power »

korzen pisze:To dlaczego nie odpowiesz??
Bo się na tym nie znam. Jestem zwolennikiem montowania oryginalnych felg, a te jak sam zauważyłeś nie wymagają dodatkowych kombinacji.
nordyk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 15:32
VIN:
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: nordyk »

Jaką grubośc dystansu użyć to ja wiem. Pytałem jakiej firmy, aluminium czy stal, może ktoś polecić firmę w której kupił dystanse i je użytkuje bez niespodzianek, czy lepszy dystans przykręcany do piasty czy może dystans przez który przechodzi szpilka. Tyle chcę wiedzieć. Na forach jest tyle bajek, tyle bzdur, że naprawdę nie wiem co jest lepsze. Pytam bo nigdy nie miałęm styczności z użytkowaniem dystansów a nie chcę pakować się w jakiś chłąm. Wolę zapytać od tego jest przecież forum. Sory bośniak za te wróżby ale nie zrozumiałęm że chodzi o vin itd - nie wpadłem na to bo pytałęm o rzeczy dokórych nie potrzebny jest vin. Sory
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

nordyk pisze:Jaką grubośc dystansu użyć to ja wiem. Pytałem jakiej firmy, aluminium czy stal, może ktoś polecić firmę w której kupił dystanse i je użytkuje bez niespodzianek, czy lepszy dystans przykręcany do piasty czy może dystans przez który przechodzi szpilka. Tyle chcę wiedzieć. Na forach jest tyle bajek, tyle bzdur, że naprawdę nie wiem co jest lepsze. Pytam bo nigdy nie miałęm styczności z użytkowaniem dystansów a nie chcę pakować się w jakiś chłąm. Wolę zapytać od tego jest przecież forum. Sory bośniak za te wróżby ale nie zrozumiałęm że chodzi o vin itd - nie wpadłem na to bo pytałęm o rzeczy dokórych nie potrzebny jest vin. Sory
VIN to obyczaj tutaj ale nie mus ... a wracając do tematu to dystanse stalowe to już przeszłość i nie zawracaj sobie głowy, więc jak już aluminium. Jeżdżę na dystansach od lat 90ątych i moja opinia jets następująca. Jak już to dystanse przelotowe. Stalowa śruba wkręca się w stalową piastę a dystans z pierścieniem centrującym wypełnia przestrzeń. System gdzie stalowa śruba wkręcana jest w aluminiowy dystans mnie nie kręci plus to, ze dystanse przykręcane do piasty a dopiero do nich fela jest zdecydowanie droższe plus to, że aluminium się utlenia delikatnie i takie łączenie mnie nie przekonuje. Miałem jeden taki komplet i po Wisłostardzie karnąłem się kiedyś na trzech kołach mając 80km/h na budziku a przednie lewe koło wyprzedziło mnie i nie tylko mnie ale to moje doświadczenie. :tak:

Co do firmy ja sam i wielu mi podobnych zamawia je od dawna w firmie www.gitcar.pl i moja opinia jest jak najbardziej na tak. Jak klikniesz w szukaj jak pisałem wyżej jest tu opisane na forum jak dobrać dystans żeby nie umoczyć z szerokością itp.. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania ... wal. :tak:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, o 20:44 przez Smart, łącznie zmieniany 4 razy.
CL203 WDB2037461A802397
korzen
VIP
Posty: 344
Rejestracja: 28 sty 2011, o 13:30
VIN:
Lokalizacja: B-Biala/Bedzin

Post autor: korzen »

nordyk pisze:Jaką grubośc dystansu użyć to ja wiem. Pytałem jakiej firmy, aluminium czy stal, może ktoś polecić firmę w której kupił dystanse i je użytkuje bez niespodzianek, czy lepszy dystans przykręcany do piasty czy może dystans przez który przechodzi szpilka. Tyle chcę wiedzieć. Na forach jest tyle bajek, tyle bzdur, że naprawdę nie wiem co jest lepsze. Pytam bo nigdy nie miałęm styczności z użytkowaniem dystansów a nie chcę pakować się w jakiś chłąm. Wolę zapytać od tego jest przecież forum. Sory bośniak za te wróżby ale nie zrozumiałęm że chodzi o vin itd - nie wpadłem na to bo pytałęm o rzeczy dokórych nie potrzebny jest vin. Sory
Najlepiej to miec felgi ktore pasuja. A dystanse to zalezy jak juz musisz od grubosci wlasnie. Po 3-5mm to mozesz pewnie zwykle i sruby dluzsze. Ale 2cm np to juz tylko te ze szpilkami wg mnie... Naprawde nie lepiej dobrac odpowiednie felgi??
S203 200CDI 2004 lift 152KM&338Nm SPRZEDANY
INFINITI FX35 280KM&366Nm, BBK Akebono, Tech P/Sport P| Touring P... Buldog :) SPRZEDANY
S204 200KOMPRESSOR ELEGANCE 2008
Awatar użytkownika
przecinek
VIP
Posty: 654
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 17:43
VIN: WDB2030451A011961
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: przecinek »

witam , dla ciekawych u mnie wsadziłem z przodu 15 mm a z tyłu 30mm przy et37 205/50/17. wygląda bardzo dobrze koła sa na równo z rantem błotnika pozastm prowadzenie poprostu bajka wcale sie nei przechyla na zakrętach moze jest delikatnie bardziej nadsterowny ale to nawet lepiej ;) moge wstawic zdjęcia jak ktos jest ciekaw
Awatar użytkownika
bosniak_sg
VIP
Posty: 1268
Rejestracja: 3 lis 2009, o 12:29
VIN: WDB2030641F581928

Post autor: bosniak_sg »

nordyk pisze:Jaką grubośc dystansu użyć to ja wiem. Pytałem jakiej firmy, aluminium czy stal, może ktoś polecić firmę w której kupił dystanse i je użytkuje bez niespodzianek, czy lepszy dystans przykręcany do piasty czy może dystans przez który przechodzi szpilka. Tyle chcę wiedzieć. Na forach jest tyle bajek, tyle bzdur, że naprawdę nie wiem co jest lepsze. Pytam bo nigdy nie miałęm styczności z użytkowaniem dystansów a nie chcę pakować się w jakiś chłąm. Wolę zapytać od tego jest przecież forum. Sory bośniak za te wróżby ale nie zrozumiałęm że chodzi o vin itd - nie wpadłem na to bo pytałęm o rzeczy dokórych nie potrzebny jest vin. Sory
No widzisz jak znasz grubośc to po co pytasz? Jak do 20 mm to na przelot, jak powyżej to przykrecane, kazdy renomowany producent dystansow ma to na stronie.
Druga sprawa Vin potrzebny po to żeby sprawdzic jakie masz aktualnie felgi na aucie bo jezeli tajemnica jest ich szer. i ET to zakładajac ze masz wpadnięte to musza być ori.
Ja jeżdzilem na aluminiowych przelotowych H&R :haha: 20 mm, a poźniej na felgach AMG na 10 mm przelotowych aluminiowych "jakiśtam"
power pisze: Bo się na tym nie znam. Jestem zwolennikiem montowania oryginalnych felg, a te jak sam zauważyłeś nie wymagają dodatkowych kombinacji.
To po jaka cholerę głos zabierasz w kwestti o ktorej pojecia nie masz? Ja sie nie znam na astronomii i też nie wypowiadam sie na temat zbiorow gwiazd i galaktykach, co nie znaczy że na gwiazdy nie lubie popatrzyc.
power pisze:Panowie czytajcie ze zrozumieniem. nordyk nie pyta o konkretną grubość, lecz zadaje pytania ogólnikowe:
nordyk pisze:aluminium czy stal {...} tzn przykręcany na stałe do piasty {...} Czy szpilka przechodzi pzez dystans i wkręca się w piastę
Myślę, że do odpowiedzi na to pytanie nie jest potrzebny VIN.
Na poczatku postu mam nadzieje że wytłumaczylem po co m.in. VIN
korzen pisze: Swoja droga felgi do W203 sa dobrane tak, ze idealnie zgrywaja sie z nadkolem. Moze ktos zalozyl Ci przednie felgi na tyl ??? Sa wezsze (7.5 vs 8.5 cala) i maja inne ET, dlatego "chowaja" sie bardziej do srodka. Od tego bym zaczal...
No i tu kolego jestes w błedzie, zależy na czyje oko zgrywaja sie idealnie to popierwsze, po drugie inaczej leżą w sedanie, w kombi a jeszcze inaczej w sportcoupe, a po trzecie pokaz mi które felgi w w203 z silnikiem o mocy w serii nie większej niż 150 KM czyli typu sroc maja różne szerokości?
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2014, o 09:53 przez bosniak_sg, łącznie zmieniany 5 razy.
Mercedes-Benz C220CDI Sport Coupe 2002r. 188 KM i 430 Nm by Cinsoft - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C230 Kompressor Sport Coupe by Kicherer 232 KM i 335 Nm - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C320 V6 Awantgarde :rotfl:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”