17 " felgi do C200 cdi - i co na to producent ???

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
ryskoc
VIP
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 22:37
VIN:
Lokalizacja: Katowice

17 " felgi do C200 cdi - i co na to producent ???

Post autor: ryskoc »

Być może ten temat nie powinien być tutaj (w dziale technicznym dotyczącym kół) - ale jakby nie było mam wątpliwości związane z kołami ;)

Jak śledzę wątki dotyczące felg o rozmiarach innych (większych) niż zaleca producent to zaczynam się zastanawiać nad taką sytuacją.

Wypadek - niech będzie normalna stłuczka. Auto na kołach (felgach) większych niż zaleca producent. Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania twierdząc że auto nie spełnia wymogów producenta (za duże felgi). Sprawa w sądzie. Sąd powołuje biegłych, zwraca się do producenta.
Jakie będzie stanowisko MB w tej sprawie ? Czy można w takiej sytuacji przegrać ?

:bezradny:
WDB2030041F222908 - "córkowóz" ;)
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

1: Co maja 17" i C200CDI do tego? Jesli masz zamiar takie kupic to w203 ma dopuszczenie do 18" od strony MB :wysmiewacz:

2: Teraz co do pytania.. rozmiar felg w cywilizowanym swiecie nie jest istotny - istotne jest dopuszczenie do ruchu na konkretnym modelu i rozmiarze felg.

Czyli - mamy felge marki X o typie Y w rozmiarze Z ktora spelnia normy ECE panujace w UE. To podstawa. Ta felga posiada odpowiedni atest. Jesli moze byc montowana na samochodzie marki A o typie B to nie ma problemu. Jesli nie moze byc montowana, jest problem bo nie moze byc montowana i chocbys sie zesr. jej nie mozesz zalozyc. Zatem jesli dla danego samochodu nie ma odpowiedniego swistka, to robisz odbior indywidualny na samochodzie - i jesli wszystko bedzie w normie, dostaniesz nowy swistek.

Tak to wyglada w normalnym swiecie. U nas, to wyglada tak:

- Na przeglad?
- Na przeglad.
- Masz Pan fajne felgi.
- Dziekuje, oryginalne.
- Widze. Masz Pan krzywo ustawione swiatla, bedzie doplata..
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, o 22:23 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
ryskoc
VIP
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 22:37
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryskoc »

I o to mi chodziło - czyli jeśli producent nie przewidział danego rozmiaru dla auta to wtedy chcąc być w 100% "krytym" należy indywidualnie "załatwić" sobie papierek (jakby atest - czy jak to zwał).

A 17" i C200 cdi - jakiś temat musiałem wrzucić :) .

Nie mam zamiaru wrzucać 17" ani tym bardziej 18" do "córkowozu" - będzie jeździć na 15" :zacieszacz:
WDB2030041F222908 - "córkowóz" ;)
Awatar użytkownika
milupl
VIP
Posty: 304
Rejestracja: 31 mar 2012, o 19:07
VIN:
Lokalizacja: DWL, DLU

Post autor: milupl »

mrbraindeath Podepnę się pod temat, obecnie mam od "poprzednika" tył 235/45/17, ale muszę kupić nowe opony, te są już trochę "stare", czy ten rozmiar jest/był normalnie stosowany, bo z tego co wiem na pewno powinny być 245/40/17 i takie też zamierzam kupić.
Mercedes C200 Kompressor, 163 KM, 2001 rok, Sport Coupe, Pakiet stylistyczny AMG + LPG
WDB2037451A177220
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

ryskoc pisze:A 17" i C200 cdi - jakiś temat musiałem wrzucić :)
eee... :zakrecony:
milupl pisze:czy ten rozmiar jest/był normalnie stosowany, bo z tego co wiem na pewno powinny być 245/40/17
eee... chyba już znasz odpowiedz :zakrecony:
W 203 220 CDI '06
Awatar użytkownika
majki
VIP
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2008, o 22:09
VIN:
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: majki »

mrbraindeath pisze:
Tak to wyglada w normalnym swiecie. U nas, to wyglada tak:

- Na przeglad?
- Na przeglad.
- Masz Pan fajne felgi.
- Dziekuje, oryginalne.
- Widze. Masz Pan krzywo ustawione swiatla, bedzie doplata..
bez kitu, za te 10 zł za ustawienie świateł to niektórzy diagności "nie zauważą" prawie każdej usterki/niezgodności. To był mój patent jak jeździłem starym fiatem na studiach - Wie Pan coś mi światła krzywo biją, może Pan ustawić? I już było wiadomo, że auto przegląd przejdzie i nie będzie szukał za bardzo.
Dziś to sam proszę aby poszarpał kołami czy wszystko jest OK.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, o 08:52 przez majki, łącznie zmieniany 1 raz.
E200 Kompressor Kombi Avangarde 2007 r.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Niestety prawda .. ja też proszę o przyłożenie się do przeglądu , bo jak coś jest nie tak , to chce to wiedzieć i w porę naprawić ...
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”