POMPA

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
mesiomarcin
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:13
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

POMPA

Post autor: mesiomarcin »

Witam. Dużo czytam na forach, że te nieszczęsne pompy firmy LUCAS są szczególnie awaryjne. Czy to prawda? Jest się czym przejmować i może nie decydowac sie na samochód z silnikiem Diesla? Wiecie może jak zweryfikować stan techniczny takiej pompy przy kupnie samochodu?
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

huh... idac tym tokiem rozumowania... mercedesy ponoc dosc kradna - to moze nie kupowac samochodu?
co do sposobu weryfikacji... to chyba to troche ciezkie w wykonaniu... bo na oko to wiele sie nie zobaczy - jesli jeszcze jest sprawna
oczywiscie moge Ci podac namiar na specjaliste od pomp, do ktorego zawieziesz auto, on wszystko rozkreci i pooglada... wiadomo... trzeba bedzie mu za to zaplacic, aha i znajdz mi wlasciciela, ktory zgodzi sie na taka operacje
moj mb ma juz dosc spory przebieg i zadnych problemow narazie nie ma ;)
w168, w203, w123
Hipolit74
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:42
VIN:
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska

Post autor: Hipolit74 »

Czy ktoś się orientuje gdzie w 2.2CDI z 2003r znajduje się pompa paliwa? Z tego co wiem to są dwie-jedna wysokociśnieniowa, a druga w zbiorniku,czy to prawda? Czy ta druga-w zbiorniku powinna chodzić już po załączeniu zapłonu i czy powinna wówczas pompować paliwo? Pozdrawiam
mesiomarcin
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:13
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mesiomarcin »

Chodzi mi raczej o to czy faktycznie jest dość awaryjna. Jezeli jest dość awaryjna a koszt naprawy jest dość wysoki to logiczne jest , że lepiej nie kupować Mercedesa z takim silnikiem. A odnośnie weryfikacji chodziło mi o to, czy podczas jazdy takim samochodem można sprawdzić jej stan i mieć pewność czy sprzedawca nie nabija mnie w butelkę.
Logicznym jest, że nie będzie jej nikt rozberał aby sprawdzic jej stan
_tata_
VIP
Posty: 978
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:06
VIN:
Lokalizacja: ???????????/

Post autor: _tata_ »

Nie wiem o którą pompę Ci chodzi? Paliwa,oleju ,serwo ..... :zly:
seb
VIP
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2007, o 20:20
VIN:
Lokalizacja: london

Post autor: seb »

z tego co się orientuje to w 203 nie ma pompy Lucas tylko BOSCH. W w202 były montowane pompy Lucasa i rzeczywiście były one awaryjne
S203 220 CDI ASB `05
E65 730D Sport `03
carlos
VIP
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2007, o 13:25
VIN:
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: carlos »

mesiomarcin, W203 nigdy nie miało Lucasa więc temat bezcelowy :offtopic:
C 200CDI
mesiomarcin
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:13
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mesiomarcin »

Właśnie o to mi chodziło, bo nie miałem tej wiedzy. Serdeczne dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”