Lampka kontrolna układu wtryskowego silnika

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
BrabusBullit
VIP
Posty: 102
Rejestracja: 20 sie 2008, o 14:59
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: BrabusBullit »

W takim razie już nie bede tego robił. A mógł byś powiedzieć dlaczego to szkodzi silnikowi?
W203 C200 KOMPRESSOR
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Artur_art »

BrabusBullit pisze:dlaczego to szkodzi silnikowi
Najprościej mówiąc to powiem CI tak:
Bieg numer 6 to tzw. nadbieg, czyli rozwiązanie w układzie przeniesienia mocy pojazdu umożliwiające jazdę z wysoką stałą prędkością przy stosunkowo niskich obrotach silnika.


Definicja:
Nadbieg jest dodatkowym biegiem używanym w sytuacji kiedy samochód porusza się z dużą jednostajną prędkością. Stosowanie nadbiegu pozwala na zwiększenie prędkości pojazdu bez konieczności zwiększania obrotów silnika, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Odbywa sie to jednak kosztem momentu obrotowego. W związku z czym nadbieg można stosować przy niewielkich oporach ruchów (np: autostrady, równe odcinki drogi)


W ekstremalnych przypadkach kiedy jedziesz nadbiegiem a prędkość spada (np. wzniesienie) obroty maleją to możesz np. obrócić panweki w układzie korbowodowym i remoncik silnika jak znalazł.

Nie polecam "męczyć" auta nadbiegiem przy małych prędkościach.
adamus28
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 28 paź 2007, o 17:07
VIN:
Lokalizacja: Internet

Post autor: adamus28 »

Witam też mam problem z pomarańczową lampką silnika ,dzisiaj bawiłem się szybami przy wyłączonym silniku i jak jechałem po syna do szkoły zapalił ale tak że lampki przygasły ,godzinę temu chcę odpalić ledwo mi zapalił i wyskoczyła lampka pomarańczowa silnika włączam bieg a mam automata jak nie szarpło mówie co teraz jadę a biegi się nie przełączają wyłączyłem silnik, pochwili i włączyłem biegi chodzą już dobrze ale lampka pali się cały czas co to może być ,może słaby akumulatoor :zly:
Arkus1983
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2022, o 12:56
VIN: WDB2030351F174018

Re:

Post autor: Arkus1983 »

piotras00 pisze: 15 wrz 2008, o 09:37 petr napisał:
Jak chcecie mało palic to kupcie sobie polo 1.0 albo yariske.

przerobiłem i polo i yaris... i wcale tak mało nie palą :usmiech:
polo 7 - 8 litrów, a yaris 7,5...

więc spalanie c-klasy z dwukrotnie większym motorem jest mniej wiecej porównywalne
Yaris- 7.5L? Żona jeździ Yariska 1.4 i w mieści poniżej 5, trasa ok 4 oczywiście diesel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”