Potrzebuje wyjaśnienia

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
danielbbb
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2010, o 21:24
VIN:
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Potrzebuje wyjaśnienia

Post autor: danielbbb »

Witam
Odrazu na wstępie powiem że nie znam angielskiego.
Chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił co oznaczają i dają te ustawienia w kompie:

Jest zakładka HEATER (to chyba jest dogrzewanie)
Wchodzę i mam napis:
HEATER BOOSTER i do wyboru:
*AUTOMATIC
*PRESS EC TO TURN OFF
*OFF

Nie mam żadnego webasto (chyba) więc proszę o objaśnienie co się zmienia jak ustawie na automatic lub press ec turn off lub off (wyłączenie)
Czy po prostu mam to w komputerze ale nic nie daje.
Pozdrawiam
W203 2.2 CDI automat 2001r.
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

To jest elektryczny dogrzewacz silnika, przyspiesza on osiągnięcie temperatury 65*C przez silnik. Włącza się gdy na dworze jest poniżej chyba 7*C i grzeje silnik d 65*C. Chyba, że jest zepsuty.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 23:22 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
danielbbb
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2010, o 21:24
VIN:
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: danielbbb »

No właśnie mnie dziwiło że mi tak obroty falują na postoju. W takim razie chyba nie działa. Jest coś do wymiany?? Dlatego zacząłem dochodzić co to jest bo muszę zrobić 10-15 km i dopiero zaczyna lecieć ciepło ale takie słabe ciepło, dzieci małe a często w weekendy do teściowej się jeździ 22km i zimno w aucie. A co to będzie jak będzie -20*C.

Jak naprawię to mam włączać na "automatic" czy na "ec turn off"
Pozdrawiam
W203 2.2 CDI automat 2001r.
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 23:21 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 2 razy.
SeniorBraga
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 12:02
VIN:
Lokalizacja: Ostrzyce

Post autor: SeniorBraga »

dokładnie tak, lubią padać i to często a koszt nowego to ok 2000zł ;D już to przerabiałem ;)
w203 Elegance 2.2cdi 170km 2002r ;) oraz
w202 Elegance 2.2cdi 125km 1999r ;)
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Czasami można go odratować poprzez polutowanie płytki sterującej. Często podpala się płytka i stąd się biorą cyrki.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”