Automatyczne skrzynie biegów

Moderator: Dziki Mar

Zablokowany
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Automatyczne skrzynie biegów

Post autor: Artur_art »

Witam!
Postanowiłem poruszyć ten temat na forum, gdyż jest to czasem dość kłopotliwe dla użytkowników samochodów.

Sprawa autoamtycznych skrzyni biegów jest dosyć skomplikowana i czasem nie do wykonania dla zwykłej "złotej rączki"

Proponuję aby w tym temacie wskazywać sprawdzone miejsca, gdzie można np. wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów.

Proponuję zamieszczać adresy firm które zrobią to w sposób profesjonalny.


Oto polecane warsztaty:

1. TEOmotors T. Myszkowski; Swadzim, ul. Ogrodowa 3; 62-080 Tarnowo Podgórne
+48 61 663 65 65; http://www.teomotors.pl/
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, o 19:23 przez Artur_art, łącznie zmieniany 2 razy.
marecki
VIP
Posty: 140
Rejestracja: 1 cze 2008, o 09:31
VIN: WDBRF61J92F257933
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: marecki »

Temat jak najbardziej wskazany. Sam mam dylemat jak dbać o ASB.
W moim mb jest skrzynka typu 722.6
A niestety ilu fachowców tyle opinii i bądź tu mądry.
C240 V6 170KM, automat, 2002r, sedan, wersja USA
Awatar użytkownika
mercfan
VIP
Posty: 4258
Rejestracja: 9 lut 2008, o 09:47
VIN:
Lokalizacja: Rzgów/Łódź

Post autor: mercfan »

Mam jednego człowieka ale jest on z Łodzi więc nic wam to nie pomoże.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, o 19:19 przez mercfan, łącznie zmieniany 1 raz.
W211 200k 2005
W203 200k 2002
W124 300D 1991
W220 S320 CDI OM613 2004
W140 S320 M104
W211 E200 WDB2110411B360552
W212 E200
Bartek S.
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2008, o 09:01
VIN:
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Bartek S. »

Temat automatycznej skrzyni biegów w MB to mój konik ostatnio trochę wydałem na serwis tego elementu. Padł mi sterownik i przy okazji wymieniałem sprzęgło hydrokinetyczne. Wymieniałem tez olej w skrzyni biegów.
Jedyny porządny serwis jaki znalazłem i jest godny polecenia to TEOMOTORS.
firma zajmuje się tylko skrzyniami automatycznymi we wszystkich markach no i mają się czym pochwalić. Ludzie jadą do nich z całej polski. Pełen profesjonalizm i zaufanie. Ceny usług na normalnym poziomie. np. wymiana oleju w skrzyni to 400 PLN.
Można o nich poczytać na ich stronie http://www.teomotors.pl/
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Artur_art »

Myślę, że w ten sposób stworzymy małą listę warsztatów, gdzie ludzie znają się na ASB a nie na nabijaniu w butelkę.

P.S.
Potrzebuję wymienić olej w ASB w okolicach Warszawy. Może ktoś pomoże?

[ Dodano: 2008-08-06, 21:35 ]
KOLEDZY PILNIE POTRZEBUJĘ WYMIENIĆ OLEJ w automatycznej skrzyni biegów w okolicach warszawy.

Może ktoś ma sprawdzony punkcik?

Czy naprawdę nikt mi nie podpowie gdzie można wymienić olej w ASB w okolicach Warszawki?
_tata_
VIP
Posty: 978
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:06
VIN:
Lokalizacja: ???????????/

Post autor: _tata_ »

Podpinam się pod temat (aby nie robić bałagonu ) ponieważ na TVN TURBO w ToolBox poruszany jest temat ASB . Dużo informacji jest oczywistych ale niektóre bardzo cenne dla uzytkowników ASB . Dla mnie NAJWAŻNIEJSZE :!: - olej w skrzyni należy bezwzględnie wymieniać. Poszukajcie w ramówce kiedy będzie powtórka .Warto zobaczyć :ok:
Awatar użytkownika
Wesoł
VIP
Posty: 915
Rejestracja: 9 wrz 2008, o 14:33
VIN:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Wesoł »

Podepnę się pod temat.Nie wiecie co ile tys kilometrów powinno się wymieniać olej w automacie?
ex w203 200CDI T
WDB2112201B000001
_tata_
VIP
Posty: 978
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:06
VIN:
Lokalizacja: ???????????/

Post autor: _tata_ »

50-70 tys
Igor
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2008, o 00:23
VIN:
Lokalizacja: St. Helens / Bytom

Post autor: Igor »

A wie ktos ile kosztuje wymiana oleju w dobrym warsztacie ? Lub u dealera?
_tata_
VIP
Posty: 978
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:06
VIN:
Lokalizacja: ???????????/

Post autor: _tata_ »

Co do pytania Igora to olej + robocizna 450-500,- .A to że nie działa kik to należy prawdopodobnie wyregulować linkę .Poszukaj na forum bo temat był szeroko omawiany, a także (ale nie jestem pewien) jest film instruktażowy na YouTube.
Awatar użytkownika
karkwiatek
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 23:40
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: karkwiatek »

Witam.
Kto wie jaki olej jest najlepszy do ASB i ile litrów wchodzi?

Pozdrawiam, KK.
W203 C270 Avangarde '02, dodatki AMG.
Awatar użytkownika
KrysikTDI
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 26 lut 2008, o 14:33
VIN:
Lokalizacja: ostrów wielkopolski

Post autor: KrysikTDI »

A co myślicie o wymianie w autoryzowanym serwisie:) Ja robiłem tam przegląd i wymieniałem olej w silniku, filtry między innymi oleju, paliwa i chyba powietrza nie wiem ale zrobili mi przez 3 godzinki naprawdę dużo rzeczy, powiedzieli mi także, że mam wymienić 2 amortyzatory, bo jeden jest słabszy od drugiego, ale i tak nie jest źle, na wiosne jede na wymianę:D a przez zimę jeszcze go troche podobijam:D dolali mi także płynu do spryskiwaczy :haha: sprawdzili tarcze, klocki, na końcu dali mi na karteczce cennik amortyzatorów, poduszek amortyzatorów i tam jeszcze czegoś z zawieszenia co się kwalifikuje do wymiany, cennik pracy bardzo fajnie podliczony np. wymiana amortyzatorów 1,5h, wymiana jakiegoś drążka 30min na końcu podliczony czas podany w godzinach i napisane że godzina kosztuje 70zł(czy jakoś tak) więc już z góry wiem jakie są koszty wymiany, oczywiście mnie nie zmuszali żebym to u nich wymianiał czy coś, kazali sobie przemyśleć i w razie chęci wymiany umówić sie na określony dzień.oczywiście autko było podłączone do kompa, mówili, że wszystko ok. Wpisali się do książki serwisowej niczym do pamiętnika :rotfl: Olej castrol edge 5w/30 Ogólnie to pełen profesjonalizm i spodobało mi się tam, widać, że znali się na tym co robią, za wszysko zapłaciłem 800zł. Nie wiem jak w przypadku ASB ale myśle że też zrobią to profesjonalnie koszt wymiany oleju ASB o ile sie nie myle to 500zł. Byłem w serwisie J i A Garcarków w nowych skalmierzycach nieopodal Kalisza czy ostrowa Wielkopolskigo.
Co myślicie o wymianie w Serwisie MB?
Mercedes C 270 CDI Avantgarde T-modell Automat 2003
Bad_Boy
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 24 paź 2008, o 23:22
VIN:
Lokalizacja: Germany

Re: Automatyczne skrzynie biegów

Post autor: Bad_Boy »

Artur_art pisze: Oto polecane warsztaty:

1. TEOmotors T. Myszkowski; Swadzim, ul. Ogrodowa 3; 62-080 Tarnowo Podgórne
+48 61 663 65 65; http://www.teomotors.pl/
ja Teodora znam osobiscie, robilem u niego kilka aut i powiem szczerze- wole pojechac 1000 km ( bo tyle mam) do Poznania i u Teodeora zrobic naprawe skrzyni niz w De ;-)
Tym bardziej ze tez naprawia dla serwisu Mercedesa.de (zlecone prace).
bylo C 320 Avantgarde silber
a jest e46 330ci black shadow
icemens
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2008, o 19:14
VIN:
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Post autor: icemens »

Bartek S., nie wiesz co ile powinno się wymieniać olej w automacie ,bo różne już czytałem wypowiedzi
C 220 CDI 2000r
Przed Liftem
adamus28
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 28 paź 2007, o 17:07
VIN:
Lokalizacja: Internet

Post autor: adamus28 »

Byłem u mechanika od merców i mówił mi że na poczatku mercedes wogóle nie przewidywał wymiany oleju ale lak zaczeły się sypać zaczął wymieniac olej mówił że górną liczbą wymiany jest co 100tyś ja wymieniłem przy 90 tyś ten mechanik pracował w serwisie mercedesa w niemczech i mu wierze poniewarz nigdy jeszcze mnie nie naciągnoł na zbędną rzecz którą trzeba wymienić więc co 100 tyś i bedzie dobrze pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Skrzynia biegów i sprzęgło”