światła mijania i stop

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Jacek Marczuk
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2008, o 21:29
VIN:
Lokalizacja: Zawidów

światła mijania i stop

Post autor: Jacek Marczuk »

Witam forumowiczów.
Mam problem dwa dni temu wyskoczył mi na komputerze komunikat:ABBLENDICHT LI LAMPE PRUFEN- Światło mijania lewe skontroluj lampę. I tak uczyniłem kupiłem nowe żarniki ale podczas wymiany miałem problem z założeniem zacząłem od lewej i zapomniałem jak ma być umieszczony żarnik więc wypiąłem drugi i sobie dokładnie zobacyzłem. po zamontowaniu lewego żarnika postanowiłem sprawdzić czy świeci. Przekręciłem stacyjkę i włączyłem światła i usłyszałem z prawej strony komory sinika jakiś odgłos trzasku szybko wyłączyłem stacyjkę i sprawdziłem czy nie dotykała gdzieś kostka od prawego żarnika. Bo oczywiście prawa strona była całkowicie odłączona. Po zamontowaniu drugiego żarnika i sprawdzeniu ze światłami było ok ale zaczęło sie pojawił się następny komunikat o treści:BREMSLICHT LI-światło stop lewe skontroluj lampę. Wymieniłem żarówkę i nic to nie dało jak naciskam stop to prawy świeci a lewy zaświeci i gaśnie. I na dodatek nie mam auto poziomowania oraz nie mogę zamknąć auta z pilota. Zaznaczam, ze mam tylko jeden pilot. Acha w środku z przycisku na panelu zamyka się centralny. Proszę o jakieś porady. Przepraszam za taki długi opis.
C270 classic kombi
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

Mi się wydaje ze przepalił się jakiś bezpiecznik. Ja bym zaczął od sprawdzenia ich pod maska bo to właśnie tam usłyszałeś jakiś "trzask", a jeśli nadal będzie bez zmian to wewnątrz autka. Może być przepalone więcej jak jeden :tak:
W 203 220 CDI '06
Jacek Marczuk
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2008, o 21:29
VIN:
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Jacek Marczuk »

Pierwsze co to własnie zacząłem od sprawdzenia bezpieczników niby wszystkie sprawne, także problem nadal istnieje
C270 classic kombi
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Jacek Marczuk sprawdź, czy nie zaśniedziały.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Jacek Marczuk
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2008, o 21:29
VIN:
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Jacek Marczuk »

Wczoraj byłem w warsztacie i fachowiec wymienił tylną żarówkę na taka jaka powinna być i auto poziomowanie wróciło oraz tylny stop:)
Ale nadal jest problem z kluczykiem tzn. z otwieraniem drzwi za pomocą kluczyka oraz przy otwieraniu drzwi nie świeci się światło (Nad kokpitem) w tej pozycji w której powinno świecić

[ Dodano: 2009-07-14, 09:06 ]
A styki są w porządku żadnej śniedzi
C270 classic kombi
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

A czy świeci się jak ustawisz na ciągłe?
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Jacek Marczuk
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2008, o 21:29
VIN:
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Jacek Marczuk »

Otóż jeśli patrząc od strony kierowcy , mówię o przełączniku to w pierwszej pozycji świeci w drugiej to samo na środku też świeci( ciągłe) a na otwartych drzwiach nie świeci:(
C270 classic kombi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”