Wytłoczka do bagażnika

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dr Smooth
VIP
Posty: 263
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:25
VIN: WDB2030461A702194
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Wytłoczka do bagażnika

Post autor: dr Smooth »

Czy ta część na zdjęciu jest przeznaczona do włożenia do koła zapasowego W SEDANIE? Czy to tylko do kombii? Czy też jakieś zastępstwo dla koła przy zestawie naprawczym czy czymś takim?

Co się wkłada do poszczególnych komórek?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mercedes-Benz W203 C180 Kompressor 2004r manual M271
WDB2030461A702194

Galeria mojego W203
Strona o modyfikacjach mojego W203
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

To jest chyba wytłoczka na zestaw do naprawy kół .. Kompresorek, spray z klejem i coś tam pewnie jeszcze ;)
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
dr Smooth
VIP
Posty: 263
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:25
VIN: WDB2030461A702194
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: dr Smooth »

No dobra, a czy on wejdzie do koła zapasowego do tej okrągłej wkręcanej michy którą się wkręca do koła zapasowego w bagażniku (i jest tam podnośnik i klucz do kół), czy to zestaw ewidentnie ZAMIAST zapasu i nie będzie pasował?

[ Dodano: 2016-01-05, 10:53 ]
Ktoś wie czy on wejdzie do koła zapasowego do tej okrągłej wkręcanej michy którą się wkręca do koła zapasowego w bagażniku (i jest tam podnośnik i klucz do kół), czy to zestaw ewidentnie ZAMIAST zapasu i nie będzie pasował?
Mercedes-Benz W203 C180 Kompressor 2004r manual M271
WDB2030461A702194

Galeria mojego W203
Strona o modyfikacjach mojego W203
Awatar użytkownika
bankus
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 1 lis 2016, o 19:02
VIN: WDB2030461F847236
Lokalizacja: SK

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: bankus »

odpowiedź co prawda po upływie roku, ale może się przyda dla innych w przyszłości:
to jest zestaw naprawczy umieszczany w przedniej części wnęki na koło zapasowe tylko ZAMIAST koła zapasowego obojętnie czy pełnego czy dojazdówki. W tym zestawie powinny być kompresorek, spray z klejem, klucz do kół, śruba centrująca, śruba do holowania, składany metalowy klin pod koło (przeciw stoczeniu się auta), zestaw bezpieczników, rękawiczki i pewnie kilka innych dupereli.
Wady stosowania takiego zestawu to data ważności sprayu i brak możliwości naprawy w przypadku rozdarcia opony. W przypadku udanego zastosowania sprayu nie wiem jak długo można z tym jeździć i czy opona nie musi być wymieniona.
Zaletą zastosowania tego zestawu jest niewątpliwie dodatkowa objętość bagażowa w samochodzie, bo we wnęce na koło można wozić dużo rzeczy.
Sam dokupiłem koło zapasowe a zestaw do komórki dałem, ale jak się zastanowiłem nad tym, to jeżdżąc tylko po asfaltach (nieraz mocno zniszczonych np. Rumunia czy Ukraina) ostatni raz zmieniałem koło z powodu kapcia jakieś ponad 20 lat temu.
Dzisiaj prawie każdy ma assistance w ubezpieczeniu, stan dróg ciągle się polepsza, więc moim zdaniem dla osoby robiącej nie za dużo km i omijającej drogi nieutwardzone, taki zestaw wbrew powszechnym opiniom, nie jest złym rozwiązaniem.:)
Awatar użytkownika
Dziki Mar
Moderator
Posty: 4167
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:58
VIN: WDB2110891B355007

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: Dziki Mar »

bankus przy założeniu, że na drodze nie będzie leżeć żadna przeszkoda, opony masz w miarę nowe, tj. nie 9-cio letnie. Bo zestaw jest dobry jeśli przebijesz oponę, ale jeśli ją rozerwie to spray raczej nie pomoże :) To żadna dygresja, sam mam zestaw naprawczy :)
W203 C200 M271 2005 Był :smutny:
W211 E320 CDI OM642 4Matic 2008 Jest :rotfl:
W245 B180 CDI (chip) OM640 2010 Jest :ok:

ALBUM

Regulamin Forum

Status VIP
piotrI
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 7 mar 2010, o 21:41
VIN:
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: piotrI »

Witam
Jakie powinno być wyposażenie wanny gdzie mieści się koło zapasowe? U mnie w wannie jest gołe koło zapasowe a na dnie wanny była jakieś gumowate wyłożenie które całkowicie skruszało i je usunąłem. Na allegro są różne elementy od kosza do koła, podłogi która powinna być chyba pod podnoszoną "deską" itp. Co w takim razie powinno się w tym miejscu znajdować-auto to kombi
piotr
w 203 c270 cdi kombi 2003r.
WDB2032161F448144
piotrI
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 7 mar 2010, o 21:41
VIN:
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: piotrI »

Hellooo !! Wszyscy mają puste wnęki w bagażniku, tylko koło zapasowe ?? Nikt nie wie co tam ma być ??
piotr
w 203 c270 cdi kombi 2003r.
WDB2032161F448144
Awatar użytkownika
M1V1M1
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 17 mar 2016, o 16:30
VIN: WDB2032081F725719
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: M1V1M1 »

Witaj, u mnie jest tylko koło a prawie wszystkie inne pierdołki są w schowku po lewej stronie.
Nad kołem, ale jeszcze pod deską mam też coś wrodzaju wytłoczki, prawie takiej dużej jak decha podłogi na różne inne pierdoły, które można tam wrzucić o ile nie przeszkadza to w zamknięciu podłogi bagażnika.
Ale muszę zaznaczyć, że to w wersji poliftowej, nie wiem jak to jest u Ciebie.
Jak chcesz, to mogę zrobić i wysłać Tobie fotki.
Pozdrawiam

:hejka:
Awatar użytkownika
kamykmm
VIP
Posty: 88
Rejestracja: 9 mar 2017, o 22:47
VIN: WDB2030611A652023

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: kamykmm »

u mnie było koła, była tylko styropianowa wkładka gdzie było miejsce na klucz do kół, lewarek, uchwyt wkręcany w zderzak do holowania, zestaw naprawczy w razie przebitej opony
tylko ja mam sedana
C240 2.6 V6/sedan/2004 lift
piotrI
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 7 mar 2010, o 21:41
VIN:
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: piotrI »

M1V1M1 pisze:Witaj, u mnie jest tylko koło a prawie wszystkie inne pierdołki są w schowku po lewej stronie.
Nad kołem, ale jeszcze pod deską mam też coś wrodzaju wytłoczki, prawie takiej dużej jak decha podłogi na różne inne pierdoły, które można tam wrzucić o ile nie przeszkadza to w zamknięciu podłogi bagażnika.
Ale muszę zaznaczyć, że to w wersji poliftowej, nie wiem jak to jest u Ciebie.
Jak chcesz, to mogę zrobić i wysłać Tobie fotki.
Ja mam kombi przed liftem (2003r), właśnie chodzi mi o te wytłoczki o których piszesz, na allegro (albo olx) można znaleźć różne-głębokie jakby miało tam wejść koło, z mniejszym zagłębieniem (nad kołem?) tworzącym jakby schowek na drobiazgi, aż po prawie płaskie tuż pod dechą podłogi bagażnika.
Chciałem właśnie ustalić jak to powinno wyglądać w konkretnym modelu.
piotr
w 203 c270 cdi kombi 2003r.
WDB2032161F448144
piotrI
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 7 mar 2010, o 21:41
VIN:
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: piotrI »

kamykmm pisze:u mnie było koła, była tylko styropianowa wkładka gdzie było miejsce na klucz do kół, lewarek, uchwyt wkręcany w zderzak do holowania, zestaw naprawczy w razie przebitej opony
tylko ja mam sedana
U mnie taka wytłoczka styropianowa z kluczem do kół itp. znajduje się w schowku po lewej razem z lewarkiem, trójkątem, apteczką itd. Natomiast pompka elektryczna z zestawem naprawczym jest w zagłębieniu schowka po prawej stronie.
piotr
w 203 c270 cdi kombi 2003r.
WDB2032161F448144
Awatar użytkownika
M1V1M1
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 17 mar 2016, o 16:30
VIN: WDB2032081F725719
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: M1V1M1 »

Ja mam kombi przed liftem (2003r), właśnie chodzi mi o te wytłoczki o których piszesz, na allegro (albo olx) można znaleźć różne-głębokie jakby miało tam wejść koło, z mniejszym zagłębieniem (nad kołem?) tworzącym jakby schowek na drobiazgi, aż po prawie płaskie tuż pod dechą podłogi bagażnika.
Chciałem właśnie ustalić jak to powinno wyglądać w konkretnym modelu.[/quote]

Sprawdzę, jak nie zapomnę, czy ta wytłoczka ma jakiś nr A........... jeśli by miała, to by ułatwiło w dalszych poszukiwaniach.
Nie wiem, czy w takim razie ja nie mam odwrotnie tego wrzuconego, bo to wypłaszczenie mam po lewej stronie, ale być może jest to uniwersalne i istnieje dowolność wsadzenia. :haha:
Pozdrawiam

:hejka:
Awatar użytkownika
M1V1M1
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 17 mar 2016, o 16:30
VIN: WDB2032081F725719
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: M1V1M1 »

piotrI pisze:U mnie taka wytłoczka styropianowa z kluczem do kół itp. znajduje się w schowku po lewej razem z lewarkiem, trójkątem, apteczką itd. Natomiast pompka elektryczna z zestawem naprawczym jest w zagłębieniu schowka po prawej stronie.
No to masz tak samo jak ja w polifcie.
Natomiast różne wyskości mogą być spowodowane tym, co masz pod spodem,
koło dojadowe zwykłe, koło dojazdowe pompowane i róznej szerokości koła pełnowymiarowe (najczęściej stalowe obręcze)
Pozdrawiam

:hejka:
piotrI
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 7 mar 2010, o 21:41
VIN:
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: piotrI »

M1V1M1 pisze:
piotrI pisze:U mnie taka wytłoczka styropianowa z kluczem do kół itp. znajduje się w schowku po lewej razem z lewarkiem, trójkątem, apteczką itd. Natomiast pompka elektryczna z zestawem naprawczym jest w zagłębieniu schowka po prawej stronie.
No to masz tak samo jak ja w polifcie.
Natomiast różne wyskości mogą być spowodowane tym, co masz pod spodem,
koło dojadowe zwykłe, koło dojazdowe pompowane i róznej szerokości koła pełnowymiarowe (najczęściej stalowe obręcze)
Ja mam w zapasie pełnowymiarowe koło, to chyba pod podnoszoną dechą powinienem mieć taką płaską lekko zagłębioną wytłoczkę ? Jeszcze znalazłem plastikowy kosz który wkłada się do wnętrza zapasowego koła.
piotr
w 203 c270 cdi kombi 2003r.
WDB2032161F448144
pmio
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2018, o 15:45
VIN: wdb2032461f801426

Re: Wytłoczka do bagażnika

Post autor: pmio »

mam polift kombi, domyślam się, że przy zmianie zestawu naprawczego na koło, trzeba zmienić wykładzinę na wersje z mniejszym zagłębieniem. Na spodzie "wanny" jest miejsce na wsadzenie kołka do przymocowania koła? Jeśli mam felgi 16 cali to dojazdówka jest 15cali, czy ma wyższy profil opony?
Piotr
----—---------------------
S203 2006r 1.8 wdb2032461f801426
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”