Sprzęt grający do domu. Na czym słuchacie ? Co polecicie ?

Rozmowy na wszystkie inne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum.

Moderator: Dziki Mar

burczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2014, o 14:11
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęt grający do domu. Na czym słuchacie ? Co polecicie ?

Post autor: burczek »

Witajcie.
Potrzebuję Waszej pomocy w kwestii zakupu zestawu kina domowego.
Szukałem informacji na ten temat na forach audio, ale panuje tam nieprzyjemna atmosfera, wszyscy się przekrzykują.
Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami - jaki sprzęt macie, jak się sprawuje, gdzie go kupiliście ?
Myślałem o zestawie 5.1 - czyli kolumny plus amplituner.
Słucham sporo muzyki, więc zależy mi żeby system grał też dobrze jako stereo.
Do wydania mam aktualnie 4-5 tysięcy.
Może być minimalnie więcej lub mniej ( będę zadowolony i mój portfel też ! ). Zakup ma być na dobre pare lat, więc nie chcę oszczędzać - tylko wybrać dobrą, sprawdzoną markę

Pozdrawiam kinomaniaków i melomanów !
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Witaj .. za mało danych .. Jakie pomieszczenie , czego oczekujesz .. No i żeby było śmieszniej .. im nowszy sprzęt (piszę o tym co kiedyś było HI-END) tym gorzej .. Napisz czego oczekujesz a postaram się coś podpowiedzieć ;) Po ludzku .. bez złoconych kabli kierunkowych , bo to dla mnie już jest snobizm/paranoja :D
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
burczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2014, o 14:11
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: burczek »

Cieszę się że nie jesteś jednym z kosmitów jakich spotkałem na audiostereo itp...

pokój 24m2, wysokość 2,5m, ściany wyposażone w meble na całej długości i szerokości w sumie, na podłodze panele.

Chciałbym coś nowoczesnego, z airplayem, radiem internetowym, spotify. Mam dzieciaki więc wszyscy będą z tego korzystać. Jak dla mnie - chcę żeby dźwięk był "ciepły" , nie przesycony w górnym paśmie. Chciałbym też dobrać subwoofer do zestawu, żeby poczuć moc przy filmach tak jak trzeba :)

Oczekiwania główne- filmy blueray, przyzwoite brzmienie puszczanej z cd muzyki, funkcjonalność.

Zastanawiam się też nad obsługą 4k, ponieważ telewizorki tanieją.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

burczek pisze:Jak dla mnie - chcę żeby dźwięk był "ciepły" , nie przesycony w górnym paśmie.
Odtwarzacz i amplituner Yamaha i do tego głośniki Yamaha 5+1 albo jak masz naprawdę wyczulone ucho komplet Tannoy a przynajmniej dwa główne głośniki Tannoy. Doskonałe brzmienie za naprawdę niewielkie pieniądze w relacji do innych zestawów. Tannoy ma jeszcze tą zaletę, że w miarę rozgrzewniani się gra coraz głębiej i cieplej. Otula dzwiękiem. Nawet te podstawowe głośniki. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Rozważył bym też denona .. Dla mnie ciut za słaby (yamaszka poległa z niewyjaśnionych przyczyn) ale z głośnikami właśnie yamahy plus aktywny sub , gra naprawdę fajnie .. Posiedzę jutro po południu i prześlę jakieś przykładowe zestawy . Myślę , że kasy wystarczy jeszcze na odtwarzacz BR .. :D
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Pomieszczenie ma 24 metry kwadratowe a nawet mniej, bo meble na każdej ścianie Krzychu a na Tannoyach jako główne to brzmi z aktywnym subem i sądzę, że jamaszka wystarczy. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
burczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2014, o 14:11
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: burczek »

Dzięki za rady Panowie !
O Tannoy'u właśnie słyszałem takie opinie- że ciepłe i miłe brzmienie. Niektórzy to lubią , inni nie. Mi się właśnie coś takiego podoba. Obadam temat i będę czekał na rady ! Dobrej nocy !
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Najlepiej to słychać na ścianie głośników w media czy gdzieś tam z różnymi głosnikami jak ktoś przełącza Ci jeden kawałek między głośnikami. Spróbuj sam. Wtedy zobaczysz o czym mówię. Podobne brzmienie mają w car audi głośniki Morell. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
burczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2014, o 14:11
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: burczek »

Jadę zaraz posłuchać różnych zestawów :)
Awatar użytkownika
stilgar
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2014, o 09:01
VIN:
Lokalizacja: Warszawa - Młynów

Post autor: stilgar »

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak podjedziesz w kilka miejsc gdzie możesz umówić się na odsłuch wybranego sprzętu. W Warszawie nie będziesz raczej miał z tym problemu. Ważne są w tym wypadku subiektywne odczucia kupującego. Ze swojej strony polecam Ci zapoznanie z ofertą Harman/Kardon, mają ciekawe tryby dźwięku przestrzennego jak i stereo. U mnie H/K grał jakiś czas w zestawie z Tannoy’ami i tak jak piszą koledzy było naprawdę OK (fabrycznie był z JBL’ami Balboa). Aktualnie planuje zmianę na komplet kolumn od Wharfedale’a seria QUARTZ. Kiedyś byłem zwolennikiem kupowania wszystkich elementów jednej marki, aktualnie wole zestawiać elementy biorąc pod uwagę parametry i funkcjonalność urządzeń.
I tak u mnie np. zestaw składa się z takich elementów:
Amplituner: Harman/Kardon – głównie dla trybów stereo/direct oczywiście przestrzenne też są na wysokim poziomie
DVD: Harman/Kardon – dla DVD-Audio (muzyka w tym formacie to poezja dźwięków)
Odtwrzacz Blu-ray: LG BP730 – dla funkcji multimedialnych ( Internet- przeglądarka WWW, youtube,DLNA,Miracast, Private sound, obsługa klawiatury i myszy, obsługa 3D, skalowanie do 4K)
SERVER NAS: Synology – baza wszystkich filmów, zdjęć i muzyki
Gramofon: SANYO TP X3 – tak wiem może się wydawać to śmieszne ale dźwięk z płyty analogowej ma w sobie to coś.
Zestaw kolumn: - aktualnie nie jest zestawem bo składa się ze starych ale jarych kolumn stereo Sony+ Sanyo + sub niski Sony. Docelowo będą Wharfendale + sub Soniaka. Proponowane Tannoye bądą naprawdę dobrym wyborem cena/możliwości.
Aktualnie większość z tych funkcji można mieć w jednym urządzeniu np. Harman Kardon BDS 880 ( oczywiście nie w tanich zestawach z Tesco).
Tak jak pisałem na początku weź swoje płyty jedź w odpowiednie miejsca i sam ustal co dla Ciebie najlepsze.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.
W203T C200CDI WDB2032071F622386
W202 C180 - sprzedany
burczek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2014, o 14:11
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: burczek »

Gramofon- ZAZDROSZCZĘ ! Zdecydowanie dobry gramofon , potrafi zagrać lepiej niż CD. Inaczje, głębiej.

Byłem dziś w kilku miejscach. Finalnie zastanawiam się między ONKYO 636 i 646. Za nowszym przemawia AIRPLAY, a mam produkty apple w domu. Podobno jest tam nowszy procesor i posiada DTSX. Ale nie wiem czy warto za to tyle dopłacać :)

Zna ktoś z Was te modele? Co do kolumn chyba wezme Tannoya DC6T (rozważam wersję starszą i tą "SE").
DamianW203
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 21:53
VIN:
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: DamianW203 »

Nie jestem super znawcą systemów audio, ale powiem tyle, polecam głośniki JBL (sam posiadam Control 1G), małe, niepozorne, ale potrafią nieźle wstrząsnąć ścianami ;) Aktualnie w pokoju mam zestaw który sam składałem z tego co znalazłem :D Czyli cały komplet Unitry T3015, M3016, PW3017, do tego sub Sony WM200 i kolumny Visonik. Hmm, ośmielę, się stwierdzić, że mój "składak" gra nieco lepiej niż większość teraz produkowanych sprzętów audio (nie mam na myśli firm krzaków), nie jestem audiofilem, ale lubię słuchać muzyki, lubię kiedy dźwięk jest głęboki, nie chodzi mi o sam bas w stylu "łubudubu", ale o to, że nie lubię gdy dźwięk wydobywa się jakby zza kartki i jest płaski :) Może lepiej właśnie samemu złożysz taki zestaw? Tzn, odtwarzacz/wzmacniacz osobno i głośniki osobno? Z głośników coś np: altusy, albo mildtony? To są porządne głośniki i przy tym wiekowe, oraz nie do zajechania :)
:mb: C200 Kompresor Sportcoupe
WDB2037451A175499
Awatar użytkownika
tom7
VIP
Posty: 159
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 14:32
VIN:
Lokalizacja: Krasiejów

Post autor: tom7 »

a ja polecam zestaw kina domowego firmy teufel kuzyn ma u siebie i gra nieziemsko :ok:
Mercedes W203 SportCoupe lub kto jak woli CL203
silnik 2.0 163PS rok 2002r
VIN:WDB2037451A3483496
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

Ja mam kino domowe ONKYO SR506 7-mio kanałowy, sub WHARFEDAL i kolumny najzwyklejsze MAUDIO i nie narzekam. Pokój prawie 30 m kw. i gra ładnie, a jak da się w rurę to sub robi niezłą robotę Sprzęt mam chyba 7 lat i nie było żadnych problemów. Fajna jest funkcja automatycznego dostrajania do pomieszczenia Audyssey.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2015, o 16:52 przez adaśko, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
seven
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2015, o 16:48
VIN:
Lokalizacja: SCI

Post autor: seven »

Mam dużo płyt "winylowych" gramofon PRO-JECT DEBUT III posadowiony na grubej marmurowej płycie, amplituner YAMAHA, odtwarzacz CD Philips, magnetofon 3 głowicowy SONY (z reg. Bias'u, peak hold, auto rev. i inne wodotryski).
Sprzęt kupiony ponad 11 lat temu (selektywnie wybierany używany). Bardzo dużo czasu poświęciłem na próby odsłuchowe.
Moja rada - najpierw słuchać potem kupować.
220Cdi - WDB2032081F9913509
Były W123 250, W124 300TE 4matic, W 124 320CE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off topic”