Podświetlenie tablicy LED SMD

Moderator: Dziki Mar

borussia_CK
VIP
Posty: 83
Rejestracja: 30 sty 2014, o 08:28
VIN:
Lokalizacja: Kielce

Post autor: borussia_CK »

gulczas, Ooo, dzieki ;) Super!

jarod32, Proces odwrotny ;)
było: Audi A6 C5 Avant, automat, 2.4 benz. 165 KM
jest: Benz C-180T, 129KM, manual, 2.0 benz. 129 KM, WDB2032351F158497
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

borussia_CK pisze:Wstawilem zarowki 4300K, podobno mialy byc biale Zoltaczka pospolita, troche mniej sie tylko odcina o bialej 5W5 ledowej ale i tak to nie jest to.
Teraz to gadasz żeby gadać i to bzdury chyba, że masz założone HID o innej barwie a nie ori ksenon albo kupiłeś żarówki których parametr nie odpowiada opisowi z opakowania. 4300K 2xSMD są identiko barwą z oryginalnym ksenonem nocą i za dnia z tym, że za dania pojawia się w odbłyśniku delikatny biało żółtawy poblask zarówno w ksenonie jak i w części postojowych a porównanie z normalnymi żarówkami jakie by nie były ... to przepaść. :nunu: Wkleiłem foty w temacie LED W5W które obrazują sprawę łącznie z linkiem do sklepu gdzie takie kupić. Gdyby choć na gram było jak piszesz nie jeździły by u mnie na aucie.

A co do reszty żarówek trzeba dopasować dokładnie taki sam typ żarówki konkretny a nie prawie ... w tym sklepie z linku takie są i to zaledwie kilka ale świecą za jasno. W Zabrzu też jest taki sklep i jak podpasowałem jedną żarówkę pod halogen (wymian żarówki w halogenie na ulicy to religijne przeżycie :haha:) i gościu pozwolił mi założyć, to nawet za dnia było widać, że świeci za mocno. Natomiast co do ogólnej oferty allegro i kompetencji większości sprzedawców szkoda się wypowiadać. Trzeba bardzo starannie szukać i analizować oferty a najlepiej mierzyć. :tak:

A nawiązując do tego, że ludzie i sprzedawcy nie mają pojęcia o dopasowywaniu względem lumenów, wczoraj na autostradzie widziałem kilka aut z podmienionymi żarówkami w lampach tylnych i z daleka było widać jak zaczęło szarzeć, że świecą za bardzo i tylne pozycyjne wyglądały niemal jak świecące światła STOP. Teraz zwracam na to uwagę. Sam pewnie dla żartu pobawię się i spróbuję dopasować kompletne tyły ale muszę mieć na to chwilę choć akurat w tej materii jakoś parcia nie mam po ogarnięciu w moim postojówek względem ksenona. :zacieszacz:
Ostatnio zmieniony 8 maja 2015, o 09:50 przez Smart, łącznie zmieniany 2 razy.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
dr Smooth
VIP
Posty: 263
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:25
VIN: WDB2030461A702194
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: dr Smooth »

U mnie z LED'ami jest tak (a zamawiałem z różnych miejsc - z Chin (AliExpress), z Polski po taniości, z Polski droższe egzemplarze) że wsadzone do wewnątrz (podświetlenie podsufitki, podświetlenie bagażnika) - działają już ponad 1,5 roku bez zarzutu.

Wsadzone zewnętrznie - podświetlenie rejestracji, postojówki - świecą jak marzenie przez 4 miesiące, a potem zaczynają mrygać i nie świecić się (np. jak jest 18 diod w postojówce to 9 mryga, 2 świecą prawidłowo, 7 nie świeci wcale po 4 miesiącach).

Nie zauważyłem różnicy w jakości światła diod z Chin, Polski czy jakiś droższych.

Wydaje mi się że to nie problem z napięciem tylko po prostu zużycie. Co do samego podświetlenia rejestracji, nie jestem obiektywny bo jakiś "GENIUSZ" w MB zamontował w tej klapie z rejestracją nad modułem świateł rejestracji.... gąbki :/ Chyba żeby dłużej (z łatwością dostająca się tam wilgoć) woda się tam trzymała :/ I spaliło mi tak całą oprawkę a blachę zeżarła rdza.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, o 14:51 przez dr Smooth, łącznie zmieniany 1 raz.
Mercedes-Benz W203 C180 Kompressor 2004r manual M271
WDB2030461A702194

Galeria mojego W203
Strona o modyfikacjach mojego W203
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Absurdalnie Doktorku jakbyś złożył sobie dzienne LED podpięte pod czujnik zmierzchu i w związku z tym na mijania i z podświetloną tablicą, śmigał będziesz tylko do zmierzchu do świtu ... to żarówki led do podświetlania tablicy rejestracyjnej powinny Ci służyć spokojnie z półtorej roku i lepiej. :haha: Teoria ma o tyle sensu choc brzmi jak brzmi, że w smarcie żarówki świateł mijania paliły mi się i nie tylko mi tak co 4 miesiące (ten typ tak ma przy naszych przepisach jazdy non stop na światłach) a po dołożeniu dziennych LED na tej samej zasadzie, ostatni raz wymieniałem te żarówki bodaj dwa lata temu. Serio. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
dr Smooth
VIP
Posty: 263
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:25
VIN: WDB2030461A702194
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: dr Smooth »

Jak kiedykolwiek założę sobie światła do jazdy dziennej LED (DLR) postrzel mnie w klatkę piersiową ;)

*nie dotyczy fabrycznych, wbudowanych w reflektor LED (na wypadek jakbym się wreszcie dorobił upragnionego CLS'a :P)
Mercedes-Benz W203 C180 Kompressor 2004r manual M271
WDB2030461A702194

Galeria mojego W203
Strona o modyfikacjach mojego W203
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

dr Smooth pisze:Jak kiedykolwiek założę sobie światła do jazdy dziennej LED (DLR) postrzel mnie w klatkę piersiową
Wolał bym w głowę jeśli nie masz nic przeciwko, bo w klatkę wiesz ... jeszcze kilka chwil będziesz coś tam mamrał pod noskiem, charczał żeby przekazać, że tam kogoś kochasz i że Ci się robi zimno a ja wiesz, wrażliwy jestem tego ten. :mysli: :haha:

Tak swoją drogą trochę mnie zaskakujesz z tą awersją do dziennych, bo wtykasz LEDy gdzie się da z tego co opisujesz, również w oświetlenie tablic i że o tym temat ... to już nie miacham. :haha:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
dr Smooth
VIP
Posty: 263
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:25
VIN: WDB2030461A702194
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: dr Smooth »

Bo dają bardzo przyjemne jasne i białe światło zamiast dziadkowego żółtego i nie ma alternatywy dla nich (nie ma rurkowych żarnikowych które by dawały światło jak LED), dlatego w środku czy w podswietleniu rejestracji lub postosjówkach (których nie używam a oświetlają mi jedynie drogę do domu po zakmnięciu auta wieczorem) to można sobie je montować. Nie wpływa to na bezpieczeństwo.

Ale jak widzę kogoś (niestety często widać go za późno) kto w imię oszczędności 50zł w skali ROKU!!! (o ile dożyje do końca, bo ktoś z nim wywali na czołówkę do tego czasu bo go nie zauważy) montuje sobie biedronkowe cieniutenieńkie 5 łebków od szpilki i naraża swoje i swojej rodziny (a przez to moje i moich bliskich)... No ciężko mi znaleźć słowa dla kogoś takiego.

A jak ktoś nie ma ksenonów, to ma masę alternatywnych żarówek świecących biało jak śniego (Phillips Xenon White i tym podobne)
Mercedes-Benz W203 C180 Kompressor 2004r manual M271
WDB2030461A702194

Galeria mojego W203
Strona o modyfikacjach mojego W203
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

dr Smooth, czemu nazywasz żarówkowe światło "dziadkowym" ? Ja dziadkiem nie jestm a wolę żarniki .. dają spokojne stonowane światło. Led daje (nawet ciepły) wg mnie "agresywne i trupie" światło .. To wszystko w temacie LED , to kwestia gustu .. Niech ktoś w końcu policzy i sprawdzi na żywym organiźmie , te rzekome oszczędności. A własnych obserwacji wiem, że LED częsta ma wbudowany rezystor lub przetwornicę i emituje tyle samo ciepła co zwykła żarówka .. A jak wiadomo , najwięcej strat w źródłach światła, to emisja ciepła .. :D
Ostatnio zmieniony 21 cze 2015, o 11:42 przez jarod32, łącznie zmieniany 1 raz.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
dr Smooth
VIP
Posty: 263
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:25
VIN: WDB2030461A702194
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: dr Smooth »

Mrbraindeath już policzył (jest to w którymś wątku) i wychodzi W SKALI ROKU!!! tylko 50zł (nie licząc kosztów zakupu i instalacji).
Mercedes-Benz W203 C180 Kompressor 2004r manual M271
WDB2030461A702194

Galeria mojego W203
Strona o modyfikacjach mojego W203
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Czytałem choć nie potrafię sobie tego przeliczyć samemu i wyrobić poglądu w kwestii jego wyliczanki. Być może jest w dychę a być może poza tarczą. Nie wiem. Najpierw sprawdzać a potem ufać i dlatego sugerowałem Ci metodę ... w łeb a nie w klatę. Sprawdzone. :haha: Nie potrafię ocenić faktycznie jakości tego przekazu, choć rozumiem jego intencję w sensie potencjalnego braku uzasadnienia ekonomii zabiegu w zględem zużycia prądu oraz jego adwersarza w dyskusji, co do samego zużywania się żarników i wszystkich żarówek jako takich, świecących non stop zużywających się duuużoo szybciej, czego mam żywy dowód na Smarcie. :mysli:

Tak czy owak nie z powodów ekonomicznych wsadziłeś sobie LED tami ówdzie tylko, bo tak chciałeś ... a każdy pretekst jest dobry żeby pomodzić. :haha:

Ma ktoś na widelcu ledy do tablicy rejestracyjnej 4300K? :mysli:
dr Smooth pisze:Wsadzone zewnętrznie - podświetlenie rejestracji, postojówki - świecą jak marzenie przez 4 miesiące, a potem zaczynają mrygać i nie świecić się (np. jak jest 18 diod w postojówce to 9 mryga, 2 świecą prawidłowo, 7 nie świeci wcale po 4 miesiącach).
Doktore a tak mi przyszło do głowy, bo zacząłem znowu po swojemu gmerać w temacie, że masz te żarówki do podświetlenia tablicy rejestracyjne o za dużej ilości lumenów a w związku z tym o dużo wyższej temperaturze z powodu odprowadzanego ciepła (temperaturą) i dlatego się palą? :mysli:

Zgodnie z homolagcją w lumenach i typie ja założę do swojego taką C5W 2xSMD 36mm CAN BUS RADIATOR o parametrze 50lm jak tradycyjna żarówka i oczywiście U MNIE o barwie światła 4300K do kompletu z ksenonami i postojowymi led. :tak:

http://sklep.motohid.pl/pl/p/C5W-C10W-2 ... 4300k/1330
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, o 15:29 przez Smart, łącznie zmieniany 3 razy.
CL203 WDB2037461A802397
Tomek001
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2015, o 22:45
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomek001 »

Ponieważ temat się kręci w głównej mierze wokół SMD do tablicy polecam rozwiązanie trochę droższe (ok. 50€) ale legalne i dające świetny efekt. Tutaj fotka jak to wygląda na aucie (na żywo identyczny efekt):

Obrazek

Producent dodaje potwierdzenie dopuszczenia do ruchu (do wożenia w aucie). Nazwa to Erulux LED.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Myśmy to Tomek rozkminili. To kwestia lumenów do których homologowane jest lampa (oprawka) na standardowej żarówce i z tyłu jest 51lm na oprawce według homolagcji żarowki również stąd 2 SMD a nie 3 i nie 6 SMD. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Bo jak Ci zdjęcie robią, żeby im kliszy nie prześwietlić :D hehehehe :wysmiewacz:
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Tomek001
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2015, o 22:45
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomek001 »

Smart pisze:Myśmy to Tomek rozkminili.
Wszystko się zgadza, sam zawsze śmigałem z tymi SMD i było okej - przegląd czy policja nic nie gadali. Problemem była estetyka tego rozwiązania, bo światło rozpraszało się nie do końca w sposób zadowalający. Ta ramka spełniła moje marzenia o ledowym podświetleniu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”