Test Wtryskiwaczy

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.Lukasz.
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, o 20:52
VIN:
Lokalizacja: Łęczyca

Test Wtryskiwaczy

Post autor: .Lukasz. »

Witam! Ostatnio jak wymieniałem czujnik regulacji ciśnienia to w serwisie jako gratis zrobili mi test wtryskiwaczy. Problem jest w tym, że mechanik szybciej skończył i nie przekazał mi informacji na ten temat, dał jedynie wydruk z komputera. Jak ktoś się orientuje jak odczytywać wartości to proszę o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mercedes W203 C 180 Kompressor Avangarde 2007

VIN: WDB2030461F908261
Awatar użytkownika
gotiger
VIP
Posty: 937
Rejestracja: 2 sty 2015, o 07:17
VIN:
Lokalizacja: LBN

Post autor: gotiger »

Korekta dawek na poszczególnych garach w normie :ok:

Nie wiem jak z ciśnieniem na listwie wartość 266bar, ale wydaje mi się, że ono jest zmienne, zależnie od obciążenia silnika. Wartość raczej prawidłowa.
Na biegu jałowym ciśnienie zasilające jest na poziomie 200-300 bar
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Common_rail
:mb: W203 T C180K AVANTGARDE 2007 WDB2032461F939268
:mb: GLK 250 BLUETEC 4MATIC + pakiet AMG
benzik
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:53
VIN:
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: benzik »

Wtryski w porzadku od strony elektronicznej bo mozna jeszcze sprawdzic na menzurkach, ale jak wszystko gra to jezdzij i sie nie przejmuj, na tym tescie masz napisane ze jesli bys mial +5 to wtrysk jest do wymiany a masz praktycznie wszystkie przy 0.
C 200 kompressor 2004r sedan
E 250 CGI AMG sedan
Jara
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 12 cze 2008, o 12:14
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jara »

benzik pisze:Wtryski w porzadku od strony elektronicznej bo mozna jeszcze sprawdzic na menzurkach, ale jak wszystko gra to jezdzij i sie nie przejmuj, na tym tescie masz napisane ze jesli bys mial +5 to wtrysk jest do wymiany a masz praktycznie wszystkie przy 0.
Ten test to pokazuje jak jest wyrównywana praca na cylindrach ... a przyczyn że musi wyrównywać są znane mi 2: wtryski lub kompresja ( w SD jest test siły motorycznej i wtedy widać czy na cylindrach jest różnica kompresji).

Jeżeli coś tam jest nie halo należy wtedy zweryfikować jedno i drugie. A wtryski to tylko na stole pomiarowym, bo ludzie często wymieniają je niepotrzebnie.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2015, o 11:59 przez Jara, łącznie zmieniany 1 raz.
Mb sprzedany
Awatar użytkownika
lukas.kloczkowski
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2020, o 01:29
VIN: WDB2030061F235461

Re: Test Wtryskiwaczy

Post autor: lukas.kloczkowski »

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie wtrysków. Mój samochód to w203 2.2 cdi 143 km 2002. Dzisiaj wykonałem test przelewowy wtrysków. Auto pali na strzał , puści czarną chmurę tylko jak dam kickdown i czasami jak stoję na światłach na ASB ustawionej na D to puści chmurę bez dotykania gazu. Test na menzurkach pokazał to . Proszę o pomoc i wypowiedzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W 203 2.2 cdi sedan
W 203 2.7 cdi kombi
DANIELN
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 maja 2020, o 13:32
VIN: WDB2037061A247269

Re: Test Wtryskiwaczy

Post autor: DANIELN »

Sprawdź czy cięgna od klapek w kolektorze ssącym nie sa mokre, jeśli są to prawdopodobnie dostaje lewe powietrze przez nie,dlatego potrafi przykopcić na czarno i wtryski dawkują więcej paliwa. Miałem tak samo
Awatar użytkownika
lukas.kloczkowski
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2020, o 01:29
VIN: WDB2030061F235461

Re: Test Wtryskiwaczy

Post autor: lukas.kloczkowski »

Ciekawa sugestia myślałem o tym, powiedz mi proszę co z tymi klapami usunięte i zaślepione?? No i skąd najlepiej podejrzeć ich pracę i ew wyciek?? Bo od góry niezbyt wiele widać
W 203 2.2 cdi sedan
W 203 2.7 cdi kombi
DANIELN
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 maja 2020, o 13:32
VIN: WDB2037061A247269

Re: Test Wtryskiwaczy

Post autor: DANIELN »

Zaslepione, a silniczek podlaczony i steruje wirtualnie, żeby błędu nie wywołało. Z góry jak się przyjrzysz to widać ciegna, jeśli są w Mazi olejów to znaczy że puszczają i łapie lewe powietrze. U mnie przez to puszczał czarne bąki.Wogole to napisałem do Ciebie na priv wczoraj bo mam problem że skrzynia identyczny jak Twój
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”