W203 SportCoupe

Tu chwalimy się swoim autem (zdjęcia, opisy, komentarze...)

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
jryntowt
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:56
VIN:
Lokalizacja: Zielona Góra

W203 SportCoupe

Post autor: jryntowt »

Witam!

Chciałem się pochwalić moją perełką :) Jest to mój drugi samochód. Tak, jestem młody :) Pierwszy kupiłem od moich rodziców - Ford Mondeo kombi 2.0 tdi 90KM, więc jest to dla mnie przesiadka o wiele, wiele wyżej.

Samochód jest z 2001 roku, 2,0 kompresor 163KM SportCoupe w wersji Evolution. Nie jest idealny, ma przecież 14 lat. Mimo to podoba mi się tak bardzo, że za każdym razem jak do niego podchodzę mówię do siebie "ale ja mam zajeb**** auto" :)

Kupiłem go niedawno od kolegi tutaj z forum. :mb: jest jak na swój wiek bardzo zadbany. Aktualnie ma najechane 193tys km. Mechanicznie póki co bez zastrzeżeń. Pojawiło się niestety kilka oznak korozji. Mam nadzieję ją jednak szybko zwalczyć. Jestem na etapie szukania zaufanego lakiernika.

Póki co spędzam przy nim mnóstwo czasu ^^ Przeważnie go sobie myję i odkurzam, sprawia mi to przyjemność. Pomalowałem sobie również zaciski hamulcowe na żółto. W niedługim czasie chciałem jeszcze przyciemnić szyby.

Jestem z niego strasznie zadowolony i dumny. Najważniejsze, że kupiłem go za swoje ciężko zarobione pieniądze i jest tylko mój :) Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony spalaniem, ponieważ w mieście przy bardzo łagodnej jeździe pali mi 14 litrów. Może to dlatego, że automat? nie wiem.

Poniżej kilka zdjęć. Jakość nie powala, nie mam dobrego aparatu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przed zakupem kolega sprawdził mi jeszcze co w bazie MB wiedzą o moim egzemplarzu. Niżej zdjęcia, które mi wysłał.

Obrazek
Obrazek

No i kilka zdjęć, na których widać jak działa korozja :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


aha. no i mam jeszcze jedno pytanie. jeszcze wczoraj wszystko było ok, a dzisiaj przestały mi nagle działać przyciski na lewej stronie kierownicy. wie ktoś co się mogło stać?
Mercedes W203 C200 Kompressor ver. Evolution w zabudowie SportCoupe
VIN WDB2037451A120987
Awatar użytkownika
gulczas
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 10 maja 2014, o 08:57
VIN:
Lokalizacja: PDM

Post autor: gulczas »

Ładna fura i w ciekawym kolorze. Jeśli chodzi o korozję to i jak też mam z nią problem w swoim Sport Coupe, głównie nadkola. Piszesz, że pali Ci 14 litrów przy spokojnej jeździ? moim zdaniem to sporo, przy ciężkiej nodze powinien tyle palić. Jakieś modyfikacje na przyszłość?
WDB2037471A278977
Mój CL203 2.3 kompressor :D viewtopic.php?t=14269
jryntowt
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:56
VIN:
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jryntowt »

O przyciemnianych szybach już pisałem, o malowaniu też. W przyszłym roku postawię go na dobrych kołach, póki co muszę się odbić finansowo.

Jeśli chodzi o inne modyfikacje, jak np podwyższanie mocy silnika... na 99% nie. Chcę go zachować jak najbardziej w oryginalnej wersji. nie jestem fanem tuningu itp :)
Mercedes W203 C200 Kompressor ver. Evolution w zabudowie SportCoupe
VIN WDB2037451A120987
Awatar użytkownika
Dave0103
VIP
Posty: 324
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 16:57
VIN:
Lokalizacja: WGM

Post autor: Dave0103 »

Ładne autko ;)
Niestety korozja w tych rocznikach to standard :placz:
Moja C klasa gniła na potęgę, dlatego też zdecydowałem się sprzedać, bo nie stać mnie było na co roczne malowanie :bezradny:
Co do spalania wydaje się spore ale wszystko zależy od stylu jazdy i jak w tym mieście jeździsz :P Bo jadąc od świateł do świateł 500m hamowanie, 500m i hamowanie to chcąc nie chcąc swoje musi spalić :P

Daj jakieś zdjęcie środka ;)
Jakieś dalsze plany oprócz przyciemniania szyb?
Dbaj i niech Ci dobrze służy ;) :mb:
jryntowt
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:56
VIN:
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jryntowt »

Jeśli chodzi o jazdę w mieście to z reguły jest to 5km do pracy i po 8 godzinach 5km do domu, więc zanim się rozgrzeje to już go gaszę :) w 'trasie' jak jeżdżę z Zielonej Góry do Wrocławia to od 8,5 do 9l.

Zdjęcia lepszej jakości oraz zdjęcia środka wrzucę dopiero po weekendzie majowym. Wezmę z pracy aparat i wtedy porobię. Dzisiaj starałem się zrobić ale nic nie było widać :)
Mercedes W203 C200 Kompressor ver. Evolution w zabudowie SportCoupe
VIN WDB2037451A120987
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

jryntowt pisze:Samochód jest z 2001 roku, 2,0 kompresor 163KM SportCoupe w wersji Evolution. Nie jest idealny, ma przecież 14 lat. Mimo to podoba mi się tak bardzo, że za każdym razem jak do niego podchodzę mówię do siebie "ale ja mam zajeb**** auto"

Kupiłem go niedawno od kolegi tutaj z forum. jest jak na swój wiek bardzo zadbany. Aktualnie ma najechane 193tys km. Mechanicznie póki co bez zastrzeżeń. Pojawiło się niestety kilka oznak korozji. Mam nadzieję ją jednak szybko zwalczyć. Jestem na etapie szukania zaufanego lakiernika.

Póki co spędzam przy nim mnóstwo czasu ^^ Przeważnie go sobie myję i odkurzam, sprawia mi to przyjemność. Pomalowałem sobie również zaciski hamulcowe na żółto. W niedługim czasie chciałem jeszcze przyciemnić szyby.

Jestem z niego strasznie zadowolony i dumny. Najważniejsze, że kupiłem go za swoje ciężko zarobione pieniądze i jest tylko mój
Powiem, że z przyjemnością czytam o Twoim podejściu i pasji oraz radości z posiadania, więc chylę głowę gratuluję zakupu oraz stanu ducha. :tak:

Co do przycisku na kierze to trzeba rozebrać i zerknąć, może wystarczy wyczyścić a nie to wymiana i z bańki. Ktoś tu chyba kiedyś na forum oferował swoje knefle. Można zapytać po sprawdzeniu. :tak:

Jesteś z Zielonej to wpadnij w piątek albo sobotę na grilik do Radomic ejj ... pokopiemy se w oponki a dwa, co się spali to nie zgnije jak mawiają strażacy, więc jakby co wrzucimy kupetę na ruszt i problem rdzy zniknie jak poranna mgła. :haha:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, o 09:19 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
perzu126
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 27 sie 2011, o 02:22
VIN:
Lokalizacja: Perzów

Post autor: perzu126 »

Kurcze ale piękny lakier. Coraz bardziej zaczynają mi sie podobac te modele:bezradny:
Co do rdzy to tragedii nie ma jak na 14lat :bravo: Moja rada jest taka: jak byś malował to wymagaj od lakiernika, żeby nadkola zrobił od środka, bo rdza wychodzi zawsze od wewnętrznej strony. Zrobisz powierzchownie i za rok... będziesz miał to samo :uee:
Kolejna sprawa to obadaj stan podłogi, (najlepiej zdjąć tapicerkę), zdejmij plastikowe nadkola i plastikowe progi i zobacz co pod spodem. Ja to ogarniesz to będziesz miał spokój na wiele lat z tematem rdzy.
Star Diagnosis, okolice Kępna
W123 300D - Ex
W202 C220 Diesel WDB2021211A313360
A208 CLK 200Kompressor, bezdachowiec:)WDB2084441T098123
jryntowt
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:56
VIN:
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jryntowt »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. :)

Smart dzięki za zaproszenie. Niestety nie było mnie wtedy w Zielonej Górze ale tak to pewnie bym chętnie skorzystał.

Od ostatniego postu za wiele nie zrobiłem przy aucie. W przyszłym tygodniu mam zamiar trochę podłubać :)

Dzisiaj go 3h pucowałem i zrobiłem trochę nowych zdjęć z zewnątrz i kilka wewnątrz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Z przycisku jest wypuszczony jakiś kabel. Chciałem tą zaślepkę wymienić na nową, ale nie mogę znaleźć takiej. Na allegro są do kupienia tylko całe panele przycisków. Ktoś wie czy można kupić jeden taki plastik?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, o 14:11 przez jryntowt, łącznie zmieniany 1 raz.
Mercedes W203 C200 Kompressor ver. Evolution w zabudowie SportCoupe
VIN WDB2037451A120987
Awatar użytkownika
bartosz.n
VIP
Posty: 50
Rejestracja: 10 lip 2014, o 13:32
VIN:
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: bartosz.n »

sam przycisk moze byc ciezko kupic, najlepiej kup panel na allegro sa od 35 zl http://allegro.pl/panel-przyciski-esp-a ... 15678.html przeloz przycisk, jest to bardzo latwe i dasz rade bez rozbierania deski a stary zamontuj do kupionego panela i wystaw na olx za 30zl :oczko:
W212 E350 CDI pakiet AMG
WDD2120251A106963
album_personal.php?user_id=10442
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje auto”