Dębica Presto 195/65 R15 91 H

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Dorzucę tylko w ramach przedmiotu oraz korespondencji na pw, bo musiał bym dublować odpowiedzi kilka razy kilka fotek, które strzeliłem w garażu przed chwilą. Czy opony Dębicy ząbkują i jak się zużywają? Na zdjęciach przednia oś na skręconych kolach praw i lewa strona. Teraz zaczynam na nich trzeci sezon letni od 2013 roku i mają przebieg około 40 tysięcy czyli 20 tysięcy na sezon plus/minus. :tak: Jutro zmierzę głębokość bieżnika ale już teraz obstawiam na około 6 milimetrów. :tak:

A poniżej link do ponad sześciuset opinii i sumę ocen z oponeo.pl tej konkretnej opony na której śmigam. Miłej lektury. :tak:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/debica- ... eviewslist
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2015, o 23:17 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
presstarter
VIP
Posty: 91
Rejestracja: 8 sty 2014, o 18:44
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: presstarter »

A jak z kwestią głośności tych dębic presto? Jeżeli szumią tak, jak ciche zimówki to juz moim zdaniem warto 200zl dopłacić, ponieważ blueresponse są właściwie niesłyszalne nawet przy hamowaniu a np dla mnie to jest bardzo ważne.
C220 CDI Elegance, 2004 lift
WDB2030081F558376
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Wiesz ... trudno mi w tej materii zachować obiektywizm. Na moje subiektywne odczucie są na tyle ciche, że w czasie jazdy słyszę tylko szumy opływowe z nadwozia bez względu na prędkość i to w letnich i zimowych ... jak zerkniesz w link opinii z oponeo niemal w każdym przypadku opiniujący wspominają na dzień dobry "ciche opony" lub bardzo ciche". No trudno tu sądzić, że wszysy się umówili. Co więcej mogę dodać? :mysli:

Nie wiem czy trzy lub ile lat temu coś poprawili technologiczne ale coś jest na rzeczy i jest naprawdę fajnie plus to, że w niemal każdym przypadku kupujesz opony prosto z produkcji a nie z przed roku czy dwóch lat i to w moim zdaniem bardzo przyzwoitej cenie. Nie mniej każdemu wolno kochać jak chce. :haha:

Podam jeszcze głębokość bieżnika jak wrócę i wypadam z tematu, bo już mam cofkę w tej materii. :rotfl: Niech się inni teges jak kupią. :rotfl:

Dobra pomiary. Są trzy rowki na oponie wokół opony czyli zewnętrzny, środkowy i wewnętrzny, opony prawa i lewa oraz przód i tył, pomiar w milimetrach:

1. pp zew. 5,4 śr. 5,5 wew. 5,6 a do lameli każdy wymiar minus 1,5
2. lp zew. 5,4 śr. 5,5 wew. 5,6 a do lameli każdy wymiar minus 1,5
3. pt zew. 6,3 śr. 6,4 wew. 6,5 a do lameli każdy wymiar minus 1,5
4. lt zew. 6,3 śr. 6,4 wew. 6,5 a do lameli każdy wymiar minus 1,5
jarod32 pisze:Zrobiłem około 15 tys. Opony poważnie zużyte, nie zauważyłem pogorszenia trakcji w ciasnych zakrętach , czy na wodzie .. Poza zużyciem z prędkością światła , to spoko .. Może lżejsze, słabsze auto by dłużej pojeździło .. Nie wiem ..
Widziałem te opony Hankook od Jaroda i faktycznie, nie do wiary. Niewiarygodnie zużyte. Góra jeszcze jeden sezon i do kosza. :dobani:
CL203 WDB2037461A802397
sceptyk
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2015, o 23:43
VIN: brak VIN
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: sceptyk »

U mnie dębic presto chodzą jak należy. Świetna firma.
Jesteś zainteresowany wzięciem pożyczki dla firm www.dobrekredyty.com.pl/kredyty-dla-firm? Twoja historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia? Na całe szczęście polskie banki są wolne, to znaczy mogą pożyczać pieniądze każdemu - warto skorzystać z ich oferty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”