Automat, najpierw jakby poślizg potem brak biegów

Moderator: Dziki Mar

Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

endriu502 pisze:witam jestem nowym forumowiczem.
Nowi witają się tutaj:

viewforum.php?f=8
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
ube
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 7 sty 2008, o 00:30
VIN:
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: ube »

A wracając do wyrzucania na luz, to tez miałem ten problem od razu po kupnie, zdażało się dosyć często, przynajmniej raz na każdą jazdę, szczególnie przy dynamiczniejszej, po wymianie filtra i olej jak ręką odjął... Problemu nie ma do tej pory.
I druga rzecz, u mnie jest sytuacja że im zimniejszy olej w skrzynie tym bardziej gladko pracuje... Jak się rozgrzeje to czasem czuć szarpnięcia.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2011, o 20:13 przez ube, łącznie zmieniany 1 raz.
C 220CDI 2004r Avantgarde, kombi, po lifcie
ajax8
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2011, o 20:01
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ajax8 »

Też mam problem ze skrzynią, auto kupowałem z uszkodzeniem skrzyni ale jechało (na początku heh) trochę szarpało i na niższych biegach obroty silnika "pływały" na wyższych biegach było ok. Po przejechaniu 300 km plus górki skrzynia zaczęła rozłączać napęd na sekundę i po chwili biegi się skończyły. Postój ok godziny i biegi wróciły ....ale na 10 km ...miał ktoś kiedyś taką sytuację?
w 203 320 CDI
Jara
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 12 cze 2008, o 12:14
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jara »

ajax8 pisze:Też mam problem ze skrzynią, auto kupowałem z uszkodzeniem skrzyni ale jechało (na początku heh) trochę szarpało i na niższych biegach obroty silnika "pływały" na wyższych biegach było ok. Po przejechaniu 300 km plus górki skrzynia zaczęła rozłączać napęd na sekundę i po chwili biegi się skończyły. Postój ok godziny i biegi wróciły ....ale na 10 km ...miał ktoś kiedyś taką sytuację?
Oczywiście że napewno ktoś miał - to typowy objaw.
Jak skrzynia wrzuca na luz to elektronika ochrania ją przed uszkodzeniem. A czemu to robi to tylko SD. Jak wyjdzie że to błedy skrzyni to proponuję zawitać do dobrego serwisu skrzyń.

[ Dodano: 2012-01-10, 06:56 ]
ube pisze:... u mnie jest sytuacja że im zimniejszy olej w skrzynie tym bardziej gladko pracuje... Jak się rozgrzeje to czasem czuć szarpnięcia.
Czyli nie do końca jest OK.
Ale jak nie ma błedów skrzyni ( lub czegoś poza nią związanego z praca skrzyni) to problem jest do nie namierzenia. Może wyjdzie po jakimś czasie.
Mb sprzedany
Awatar użytkownika
buczi82
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 26 paź 2011, o 20:05
VIN:
Lokalizacja: Telford

Post autor: buczi82 »

witam ponownie, objaw wywalania na luz sie skonczyl, ale od paru dni, moze max 2 tyg pokazal sie taki objaw ze tak jakby redukowal mi na nizszy bieg i po 2sek ok, przewaznie dzieje sie to w granicach 40mil/h, nie wiem moze za malo oleju lub wymiana by sie klaniala lub odpukac cos ze skrzynia...

[ Dodano: 2012-08-10, 20:53 ]
Witam ponownie :(
Po wymianie oleju byla znaczna poprawa, pojedzilem okolo 2 miesiecy i dzisiaj znowu sie stalo, tzn w ciagu tych 2 miesiacach tez sie stalo, ale moze ze 2x, dzisiaj jechalem nad morze, no i kiedy sie autko nagrzalo, wystarczylo ze wyjechalem z ronda na malutkie wzniesienie i jak przelaczal z 2 na 3 to wywalilo na luz i tak pare razy dzisiaj, jak jade normalnie to szrpir przy zmianie, ale tylko jak zmienia z 2 na 3... reszte drogi i powrot zmienialem manualnie... zauwazylem ze jak jade na automacie to jak zmienia bieg to gaz caly czas jest, jak zmienialem manualnie to puszczalem noge z gazu, zmiana i gaz i bylo oki, czy to wina tego zaworu lub czegos innego ?? za nim pojade do mechanika na naprawe, chcialbym sie dowiedziec co mnie czeka i ile takie cos moze kosztowac ?? jesli ktos mial cos podobnego prosze o odp
dzieki wielkie
Obecnie:
MB C220 CDI Elegance Auto, 2001r
Peugeot 206 1.4b (98')
Wczesniej:
125, 126, Rover 214-1.4p (96'), Megane-1.6p (98'), Laguna mk2-1.8p (02'), A160-1.6p (98'), Vectra 2.2p (07'), a6 1.9d (01')...
zimbik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2015, o 14:46
VIN:
Lokalizacja: niemcy

Post autor: zimbik »

Witam cie roniin mam clk w209 240 i jest podobny problem co i u ciebie byl tylko u mnie jast tak ze odpale go i moge jechac po przejechaniu paru metrow slizga sie po chwili juz nie jedzie zgasze go poczekam chwilke odpale i dalej moge jechac te pare metrow i chce w nim wymieni tak jak pisales zawor lockup olej filtr plyte z gniazdem do wtyczki i wtyczke i moje pytanie jest takie czy wymieniles tylko zawor lockup czy tez inne bo na plycie jest ich pare pozdrawiam serdecznie i do uslyszenia
Awatar użytkownika
gotiger
VIP
Posty: 937
Rejestracja: 2 sty 2015, o 07:17
VIN:
Lokalizacja: LBN

Post autor: gotiger »

Witam ..... i do uslyszenia
..... - ał-ał-ał :szok:

1. zimbik, czy znasz gramatykę języka polskiego, w szczególności zasady interpunkcji ???
2. Regulamin forum czytałeś?
:mb: W203 T C180K AVANTGARDE 2007 WDB2032461F939268
:mb: GLK 250 BLUETEC 4MATIC + pakiet AMG
zimbik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2015, o 14:46
VIN:
Lokalizacja: niemcy

Post autor: zimbik »

Witam cie kolego mam przed soba Niemiecka klawiature i nie mam jak poprawnie pisac pozdrawiam cie cieplutko...
Awatar użytkownika
gotiger
VIP
Posty: 937
Rejestracja: 2 sty 2015, o 07:17
VIN:
Lokalizacja: LBN

Post autor: gotiger »

zimbik pisze: mam przed soba Niemiecka klawiature
Ale "kropki i przecinki" na klawiaturze chyba są :mysli: :ok:
:mb: W203 T C180K AVANTGARDE 2007 WDB2032461F939268
:mb: GLK 250 BLUETEC 4MATIC + pakiet AMG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów i sprzęgło”