Refleksyjnie o życiu.

Rozmowy na wszystkie inne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum.

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ferguss
VIP
Posty: 124
Rejestracja: 24 lip 2009, o 09:52
VIN:
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ferguss »

No nie do końca tak jak mówisz, np. mówię o miejscu gdzie galeria ma wspólny parking z innymi budynkami gdzie znajdują się miejsca użyteczności publicznej gdzie potrzebna jest karta/legitymacja.
Samochód nie musi być oznaczony w sposób inny niż legitymacja, a nawet jak ją zabierzesz i ktoś Ci da mandat/blokadę itd to musi to anulować przy okazaniu legitymacji. Upoważniona jest osoba, a nie samochód. Inwalida nie musi mieć swojego pojazdu i ma prawo poprosić każdą inną osobę o podwiezienie.
Ja osobiście parkuję jak najdalej od wejścia bo mam dość obitych drzwi, ale nie życzę Tobie abyś na własnych nogach odczuł choroby nóg czy kręgosłupa. W powiązaniu z żartem nt. opon do wózka jest to słabe i to bardzo...
1,8 K '04
WDB2032461F644912
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Ferguss pisze:Ja osobiście parkuję jak najdalej od wejścia bo mam dość obitych drzwi, ale nie życzę Tobie abyś na własnych nogach odczuł choroby nóg czy kręgosłupa. W powiązaniu z żartem nt. opon do wózka jest to słabe i to bardzo...
Żeby nie było to co napisałem było pisane ze spokojnym uśmiechem. :tak: Słabe jest Twoje podejście do Takiego żartu zwłaszcza, że mam "legitymację" żeby tak żartować w ten sposób bardziej niż Ci się wydaje a ponieważ najgłośniej śmieję się z siebie i własnych wad to inwalidztwo nawet swoich najbliższych traktuję uśmiechem i żartem jaki i oni, bo żyje się wtedy z tym lżej a nie śmiertelną powagą i nabożnym skupieniem, więc czasem teges tym bardziej, że w żadnym wypadku moja wypowiedź nie wyśmiewała inwalidztwa a ludzi, którzy na różne sposoby tłumaczą kwestię zajmowania miejsc do których upoważnieni nie są, także nie sadź mi tu w kontekście inwalidofoba. :tak:

Żebyś dalej mi nie tłumaczył jak to jest z bólami kręgosłupa i przechodzeniem kilku metrów dorzucę Ci w ramach miłej pogwarki, że w wyniku kontuzji kręgosłupa dyndałem prawie trzy miesiące na wyciągu lejąc pod siebie z bólu jak musiałem wziąć głębszy oddech a następne kilka miesięcy bałem się kichnąć, żeby nie narobić w gacie dosłownie i ostro walczyłem ze swoim tymczasowym upośledzeniem, żeby być obecnie w takiej formie jak dzisiaj jestem czyli w 99% sprawnym ... ten jeden procent zostawiam :mysli: , no coż kiedyś mogłem całą noc ale starość. :haha:

W czasie z jednej z ostatnich rodzinnych dyskusji a była wśród nich bliska obecnym osoba chora na raka, gdy emocje sięgnęły zenitu choć w wesołym tonie, ta osoba jako najbardziej absurdalny w swoim brzmieniu usłyszała argumet " ... a Ty się nie odzywaj, bo masz raka" i wszyscy łącznie z zainteresowanym wybuchnęli gromkim śmiechem. Rozumiesz? Jeśli nie to cofnij się o jedną stronę w temacie i przeczytaj jak opisuję niedzielną przygodę ze swoją matką i nie tylko to ... a potem się zastanów. :tak:

Cztery nigdzie nie napisałem, że wszyscy zajmujący miejsca dla inwalidów są ściemniaczami a Ci których wspominam w tym temacie ani się nie otarli o inwalidztwo ani nawet podwożą kogoś z inwalidztwem, co widać słychać i czuć na kilometr. :tak:

Pięć na koniec jak podwożę kogoś z grupą inwalidztwa ze stsoswnym uprawnieniem zawsze za szybą zostawiam tą kwadratową, niebieską naklejkę ale gdy jadę sam nigdy, nigdy tego miejsca nie zajmuję. Ot tyle miłej rozmowy u uśmiechnij się do życia i problemów, bo wtedy żyje się przyjemniej. :tak:
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, o 14:47 przez Smart, łącznie zmieniany 2 razy.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
Ferguss
VIP
Posty: 124
Rejestracja: 24 lip 2009, o 09:52
VIN:
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ferguss »

Przyjąłem do wiadomości to co napisałeś :)
Nie mówię że nie ma cwaniaków, ale też nie ma osądzać zbyt szybko.

Inny przykład z parkowaniem... zaparkują dwie pipy na dwóch miejscach. Wbijasz się pomiędzy je bo miejsca innego nie ma. Pipy odjeżdżają a Ty sam wyglądasz jakbyś zaparkował jak ślepy emeryt za pomocą radaru dousznego : :dokuczacz:
1,8 K '04
WDB2032461F644912
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Faktycznie jest jak mówisz i czuję BUL takiej sytuacji z autopsji. :ok: :haha:

Z innej mańki. Zwróćcie uwagę na czas zaksięgowania na Waszym rachunku bankowym dokonanej płatności KARTĄ w dwóch opcjach. Jedna to gdy w sklepie czy gdzie tam wsuwacie kartę do czytnika, pin i już a druga to płatność zbliżeniowo do 50 pln. Otóż w tym pierwszym przypadku taka płatność z wsunięciem karty księgowana jest i widoczna u Was na rachunku niemal natychmiast a w tym drugim czyli zbliżeniowo do 50 pln bywa różnie a nawet do dwóch, trzech dni. :tak:

I tutaj ten interwał czasowy od płatności do zaksięgowania jest bardzo istotny gdyż jeśli jakiś zaradny człowiek stoi niedaleczko gdy płacicie zbliżeniowo przy pomocy takie małego urządzonka zaczyna mówiąc potocznie sygnał z Waszej operacji płacenia zbliżeniowo, za rogiem zrzuci algorytm na swoją kartę nazwijmy to UNISEXA, to będzie spokojnie płacił w różnych miejscach z Waszego rachunku tak długo aż sprawa nie wylezie u Was a tu wylezie no hmm ... dużo za późno z powodu interwału czasowego jaki potrzebuje operator na zaksięgowanie owej transakcji. Lipa co? :mysli:

Powiem Wam tylko, że proceder jest już tak gruby, że niektóre instytucje rezygnują z płacenia zbliżeniowo albo informują przy płaceniu, żeby jednak wsuwać do czytnika i pin. Oczywiście zanim u nas ktoś rozdmucha sprawę upłynie jeszcze duuużo wody w rzecze ale problem takiego procederu jak opisałem jest już delikatnie mówiąc olbrzymi i zamiatany na razie z różnych względów pod dywan. :dobani:

Nie płaćcie zbliżeniowo, bo może być kiedyś niemile zaskoczeni. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
Oczko
VIP
Posty: 74
Rejestracja: 11 lip 2014, o 18:23
VIN: WDB2032081F640864
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Oczko »

WDB2032081F640864
C220 CDI
2004r Classic / Kombi
110kW/150KM
Awatar użytkownika
Ferguss
VIP
Posty: 124
Rejestracja: 24 lip 2009, o 09:52
VIN:
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ferguss »

Dlatego ja używam portfela lub torby z Pacsafe która zapobiega skanowaniu kart itd :)
1,8 K '04
WDB2032461F644912
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Mijała mnie wczoraj na drodze koło Kutna ta nowa polska Syrena w takim żółto pomarańczowym kolorze. Ogień. Szkoda, że nie mogłem sobie jej dokładnie pooglądać. :placz:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Kaj Ty się pieronie po obcych landach szlajasz ?
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Jak to jo ... roz chca a roz musza ale wczorej to żech mioł już żić łot tej jozdy i zica, jak zlyjtowany kibel. :haha:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, o 14:42 przez Smart, łącznie zmieniany 2 razy.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
Ferguss
VIP
Posty: 124
Rejestracja: 24 lip 2009, o 09:52
VIN:
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ferguss »

Ja pierdylam gogle translator nawet tego nie łapie :rotfl:
1,8 K '04
WDB2032461F644912
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

A to tylko próbka .... :D
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Ale jak żech przyjechoł do dom, to ciepnołech się wartko do kulszranku a tam znodłech halba ... Johanes Wanderer czekoł. :zacieszacz: Ino jo i łon cołki abend. :hurra: Żić mie dzisiaj już nie razi ino gowa trocha no i coch zeltra wypioł jak żech wstoł to ino jo wim. Wam godom. Jak kamela. Kaj jo to wloł? :bezradny:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

:boisie:
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

jarod32, bez przesady.... Kaszubów w porcie to faktycznie ciężko zrozumieć a tu nie ma większego problema.
Awatar użytkownika
Sissi
VIP
Posty: 95
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 13:57
VIN:
Lokalizacja: Małopolska - Niemcy

Post autor: Sissi »

Oj Smart najważniejsze że przeżyłeś :pocieszacz: i dalej możesz :ok:
Mercedes C Sportcoupe Evolution,2003r. 143KM
WDB2037061A503633
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off topic”