Kluczyk - central się nie otwiera

Moderator: Dziki Mar

Marian.
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 23:54
VIN:
Lokalizacja: UK

Post autor: Marian. »

Gerri pisze:W pierwszym filmie gościu wyłamuje w czasie wyciągania płytki zatrzask trzymający ją wewnątrz obudowy. Potem cały czas uszkodzone miejsce sprytnie zasłania palcem.
No teraz widzę: jak w 30 sekundzie filmu zatrzask trzymający leci gdzieś w lewą stronę. :tak:
Mazda 6 2.0 SE SKYACTIV-G
W204 C180 Kompressor (10/2008) - był
icebearrr
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 3 paź 2014, o 07:13
VIN: brak auta

Post autor: icebearrr »

Gerri pisze:A zadam takie głupie pytanie: przez podczerwień próbowałeś? Działa wtedy - czy jest to samo co przez radio?
tzn?

Ten kluczyk dziwnie się zachowuje, raz działa, potem po wyjęciu nie mogę już zamknąć auta. Jak wsiądę do auta, przytrzymam kilka razy guziki na pilocie i włożę/wyjmę kluczyk ze stacyjki to zaczyna działać do ponownego wyłączenia silnika. Dziwne....

Co do demontażu płytki, którym sposobem mam to zrobić :P? Z tego co widzę to nie ma żadnego dobrego :P?
Ostatnio zmieniony 5 mar 2015, o 18:20 przez icebearrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

icebearrr pisze:Co do demontażu płytki, którym sposobem mam to zrobić ? Z tego co widzę to nie ma żadnego dobrego ?
Sposób który zaproponowałem na zdjęciach w linku podanym wcześniej nie niszczy żadnego z elementów kluczyka.
icebearrr
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 3 paź 2014, o 07:13
VIN: brak auta

Post autor: icebearrr »

Zdemontowałem płytkę i wygląda następująco (proszę o rady na co zwrócić uwagę podczas diagnozy problemu z pilotem):

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2015-03-12, 15:35 ]

Oddałem płytkę do elektronika. Stwierdził, że nie ma do czego się przyczepić i płytka wygląda dobrze.

Bardzo ciekawi mnie to, że jak kluczyk nie działa to wystarczy, że go dwa razy włożę do stacyjki i zaczyna działać..... Jak kluczyk nie działa to za pierwszym włożeniem go do stacyjki nie ma charakterystycznego "wczytania" kluczyka, za kolejnym już jest wtedy kluczyk zaczyna otwierać i zamykać drzwi......

W serwisie diagnoza kosztuje od 300 - 500 PLN........

[ Dodano: 2015-10-07, 08:18 ]
Przyszła pierwsza niższa temperatura i nie mogłem otworzyć auta z pilota.... Używałem tego kluczyka, który przez całe lato działał poprawnie (zapasowy).... Jak już otworzyłem auto za pomocą manualnego "zwykłego" kluczyka to pilot normalnie działa. Tak jakby po nocy nie chciał się otworzyć. Czy ktoś doświadczył czegoś takiego?
Przeczytałem, na którymś forum, że można spróbować w takiej sytuacji otworzyć auto przez podczerwień zbliżając kluczyk do okienka przy klamce kierowcy, czy to prawda?

[ Dodano: 2015-10-08, 08:01 ]
Dzisiaj znowu to samo.... Udało się otworzyć central przez podczerwień ale po wejściu do auta nie chciał odpalić.... musiałem kombinować żeby w końcu zaskoczył..... Jak już odpali to cały dzień nie ma problemów z centralem/odpalaniem. Wygląda na to, że po nocy coś się dzieje.... Jakieś pomysł? Proszę o pomoc!

[ Dodano: 2015-10-31, 12:59 ]
Kolejna dziwna rzecz:
Jak otworzę drzwi mechanicznie bez pilota, to nie działa otwieranie drzwi przyciskiem z kokpitu natomiast zamykanie działa. Dopiero jak mi kluczyk/pilot załapie w stacyjce to wtedy otwieranie z guzika kokpitu działa......
Czy to czasami nie wygląda na jakieś zawilgocenie? Bo jak raz już otworzę auto z pilota i odpalę to cały dzień jest wszystko OK, problem ponawia się po zimniejszych nocach :(....

[ Dodano: 2015-11-04, 08:16 ]
Dziwni mnie to, że jak już raz go odpale to cały dzień nie ma problemu. Njagorsze jest to, że nie mogę go odpalić, wejść sobię mogę do auta zawsze z mechanicznego kluczyka natomiast gorzej z odpaleniem. Czy ktoś może mi powiedzieć co mogę sprawdzić aby zdiagnozować ten problem?
Moze to byc wina slabego akumulatora, ktory po nocy robi problemy (ktoregos razu zaobserwowalem reset licznika kilometrow....)?
Ostatnio zmieniony 4 lis 2015, o 08:57 przez icebearrr, łącznie zmieniany 12 razy.
anczej
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2017, o 01:41
VIN: WBD2030041A527190

Re: Kluczyk - central się nie otwiera

Post autor: anczej »

Witam,

Muszę odgrzać temat, mam dosłownie ten sam problem, może od tego czasu już ktoś go rozwiązał. Mój problem wygląda tak, zgubiłem jeden kluczyk który działał bardzo dobrze, drugi kluczyk (nie wiem, który jest głównym), odkąd go miałem działał tylko z małej odległości, postanowiłem wymienic baterię, jednak to nic nie pomogło. Dalej działał z krótkiego dystansu, aż nagle przestał działać kompletnie. Oczywiście mowa jest o centralnym sterowanym z pilota. Dodatkowo nie działa nawet podczerwień w klamce, nie wiem jak z tym zgubionym kluczykiem bo nigdy nie musiałem testować. Grot bez zarzutów, odpalanie w stacyjce też bez problemowo. Dodam, że jak ten zgubiony kluczyk działał normalnie to z tym drugim odkąd mam Miecia były problemy. Czy ktoś domyśla się jaki może być problem i co robić? Czy umawiać się już z jakimś znachorem? Jaki jest koszt dorobienia kluczyka rybki do Mesia?

Pozdrawiam
hipollo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2012, o 22:19
VIN:
Lokalizacja: mława

Re: Kluczyk - central się nie otwiera

Post autor: hipollo »

koszt dorobienia to jest 250 plus koszt kluczyka , lub jak masz swój jakiś używany to masz za 250 pln
jak byś był nie daleko Mławy zapraszam
Elektronika Samochodowa Mława
kodowanie skrzyń biegów 7 g tronic
Naprawa Stacyjek Rygli i Kluczy Mercedesa
Kodowanie Kluczy Mercedesa Nowych i Używanych
698 71 50 50
gg 818716
SKYPE hipollo
Ilona1983
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, o 18:52
VIN: Brak auta

Re: Kluczyk - central się nie otwiera

Post autor: Ilona1983 »

Pomocy! Przestal mi dzialac centralmy zamek. Przyciskiem nie zamkne ani nie otworze auta. Musze wyciągać kluczyk i zamykac kluczykiem. Jak to naprawic?
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Kluczyk - central się nie otwiera

Post autor: siwix »

Na początek przeczytać regulamin forum, później uzupełnić VIN w profilu, a następnie przejrzeć dział i poczytać kilka tematów w których poruszany jest ten problem. Jeżeli nie znajdziesz rozwiązania wtedy będziemy główkować.
I dokładnie w tej kolejności co napisałem.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
kamykmm
VIP
Posty: 88
Rejestracja: 9 mar 2017, o 22:47
VIN: WDB2030611A652023

Re: Kluczyk - central się nie otwiera

Post autor: kamykmm »

dziś rano padł mi akumulator, odpaliłem dame z kabli i wszytsko było ok, jednak po przejechaniu sporej trasy chciałem zamknąć auto z pilota i tu zonk - zero reakcji, a jeszcze wczoraj wszytsko było ok. Wracam do domu sprawdzam drugi kluczyk i znów to samo.
Ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać?
C240 2.6 V6/sedan/2004 lift
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”