MERCEDES-BENZ C 350 Elégance 4Matic

Tutaj zamieszczamy pytania odnośnie zakupu auta. W temacie proszę wpisać model szukanego auta np W203 C320 CDI i jak jest to VIN.

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Tequila
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2014, o 11:17
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

MERCEDES-BENZ C 350 Elégance 4Matic

Post autor: Tequila »

Witajcie. Tak jak pisałem w powitalni moje doświadczenie z MB to kilka tysięcy kilometrów przejechanych ojca W211 E320CDI. Ja natomiast jestem fanem marki BMW. Jednak po wielu godzinach poszukiwaniach godnego następcy mojego E39 zupełnym przypadkiem natknąłem się na W203 C350. Być może rozważę zakup tego auta. Zarejestrowałem się na forum aby poznać wady i zalety tego auta. Liczę na waszą pomoc. Założenia: ponieważ życie jest za krótkie aby jeździć dieslem ma to być duża benzyna (oczywiście zagazowana), minimum 3000cm3. Koniecznie sedan i koniecznie automat. Chętnie 4x4. Podpowiedzcie mi jakiego silnika szukać? Jakie miały wady poszczególne silniki. Aha, auto ma być po liftingu. Z góry wielkie dzięki za wszystkie porady.
marcinboro
VIP
Posty: 58
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:41
VIN:
Lokalizacja: Poznań / Dąbrówka

Post autor: marcinboro »

Silnik 350 generalnie nie jest polecany. Ma problem z wałkiem wyrównoważającym zużywa się tam bodajże jakaś zębatka i niesie to za sobą duże koszta naprawy - chyba że uda się znaleźć model z usuniętą usterką.
Co do 4matica - trochę na ten temat już pisano. Trzeba sprawdzić, bo koszty są duże z uwagi na znikomy poziom zamienników. Temat mocno opisywany na forum w211.
Dlaczego w203 ? skoro ma być duży silnik to nie lepiej np. w211 ? To tak jakby biedaka ubrać w smoking, nadal będzie biedakiem :oczko:
Mercedes - Benz W203 2.0 kompresor 2003 r.
sportcoupe
WDB2037421A585110
Tequila
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2014, o 11:17
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tequila »

Wiesz co, ten egzemplarz, który akurat znalazłem ma wszystko czego ja potrzebuję. Siedzenia w porównaniu z moim E39 ma biedne ale z tym się jakoś pogodzę. Nawet w W211 nie znalazłem takich siedzeń jak ma BMW: Pompowane lędźwie, łamane oparcie, regulowane zagłówki, wentylowane siedzenia, masaże w siedzeniu.
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

Tequila pisze:Nawet w W211 nie znalazłem takich siedzeń jak ma BMW: Pompowane lędźwie, łamane oparcie, regulowane zagłówki, wentylowane siedzenia, masaże w siedzeniu.
Są są :tak: jedynie w Mercedasach nie doszukałem się łamanych oparć tak jak jest to w BMW - super sprawa :ok:

Co do siedzeń w 203 jedynie z Twojej listy brakuje wentylowanych stołków, masaży i łamanych oparć reszta jest dostępna w bogatych wersjach wyposażenia wraz z pełną elektryką i 3 pamięciami ustawień tzw. pakiet comfort, który objemuje również elektryczną kolumnę kierownicy i elek. odsuwanie fotela przy wysiadaniu. Ale nie czarujmy się E39, którą wcześniej jeździłeś jest modelem o klasę wyżej.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, o 13:14 przez bartek.iz, łącznie zmieniany 4 razy.
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc w zakupie”