Wałkowany temat BAS ESP ABS

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
yacoob1991
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2014, o 18:24
VIN:
Lokalizacja: Kościan

Wałkowany temat BAS ESP ABS

Post autor: yacoob1991 »

Witam!
W zeszłym miesiącu kupiłem MB C180 z silnikiem 2.0 129 km benzin.
Przed kupnem jeździłem autkiem wszystko było w porządku nic nie wyskakiwało ale z racji słabych okładzin sprzedający wymienił mi jeszcze tarcze i klocki. (sprzedający to mój znajomy prowadzi mechanikę pojazdową). No i po jakimś zaczęła się choinka. abs esp bas czasem silniczek i brak prędkościomierza Także kupiłem elm327 obd2 i programem obd scope na telefon odczytałem kod p0500 vihicle speed sensor malfunction i p0600 serial comunication link malfunction. I teraz tak chciałbym zacząć najmniejszych rzeczy więc prosiłbym o ukierunkowanie od czego zacząć. Chęci do pracy pneumatyka podnośnik i kilka komplet kluczy w pogotowiu tylko wiedzy brak czyli kupa sprzętu i zero talentu :D
Gdzieś po forach doczytałem że przyczyną tego wszystkiego może być właśnie coś z czujnikiem po wymianie klocków tylko w którym kole on się znajduje. Panowie pomóżcie, aby mój Mietek nie stał się drugą alfa :D
Ostatnio zmieniony 25 lis 2014, o 19:40 przez yacoob1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Fiat 126p 650E/ Peugeot 106 1.0 /Alfa Romeo 156 1.8 TS/ Mercedes-Benz C180 2.0 129 KM 2002r Kombi
Awatar użytkownika
Gabrielll
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 9 maja 2014, o 11:34
VIN: WDB2030451F1606605
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gabrielll »

Podaj VIN bo za mało danych mamy.
Czujniki okładzin na pewno są z przodu a z tyłu to różnie bywa. .. u mnie nie ma.
Czujnik jest w okładzinie, jak ściągniesz kolo to widać.
Błędu po skasowaniu wracają od razu po przekręceniu kluczyka?
No i czy odpowiednie klocki założeś?

Mi czasami jaka robi czujnik stop, kosztuje coś 30 zł ale odkładam to zawsze na później. ..

Sprawdź czujnik stopu pod pedałem i czujnik prędkości o którym mówią błędy
Ostatnio zmieniony 25 lis 2014, o 19:03 przez Gabrielll, łącznie zmieniany 1 raz.
C200K <M111+LPG>
Masz problemy z LPG ? - PISAĆ NA PW!, udzielam pomocy na terenie Mazowsza-> jak pomogłem, poleć znajomym.
http://termowizja-amb.pl/
yacoob1991
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2014, o 18:24
VIN:
Lokalizacja: Kościan

Post autor: yacoob1991 »

Vin podam jutro bo dowód w robocie został z portfelem ;/ A błędy pojawiają się wybiórczo w czasie jazdy nie po stacyjce. Co do stopu to światła by nie paliły stopu ?? a czujnik prędkościomierza gdzie się dokładnie znajduje? jak wymieniałem szczęki ręcznego to nie widziałem czujek w klockach przodu nie rozbierałem muszę tam zajrzeć bo przestaje ufać mechanikom.... Klocki raczej dobre zamówił chociaż ręki uciąć sobie nie dam ale kurna swoje auto raczej znał i do tego mechanik nie :P
Fiat 126p 650E/ Peugeot 106 1.0 /Alfa Romeo 156 1.8 TS/ Mercedes-Benz C180 2.0 129 KM 2002r Kombi
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

yacoob1991, jak Ci wymieniał klocki to pewnie też czujnik zużycia okładzin i jest on o ile pamiętam w przednim prawym kole :mysli:
Co do reszty to może tylko być zbieżne w czasie ale nie związane. Lepiej udać się do serwisu gdzie diagnoza będzie prowadzona na SD.

[ Dodano: 2014-11-25, 23:29 ]
Chyba ze zobacz czy czujnika ABS nie uszkodził ten mechanior. Ale właściwa diagnoza zawsze na SD.
nunezik
VIP
Posty: 43
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 17:49
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałkowany temat BAS ESP ABS

Post autor: nunezik »

yacoob1991 pisze:kupiłem elm327 obd2 i programem obd scope na telefon odczytałem kod
Tak się troszkę podepnę pod temat - czy tym cudem w aucie po lifcie normalnie odczytam kody? Jest tego cała masa w śmiesznych cenach na znanym portalu aukcyjnym. Szukam czegoś w miarę przyzwoitego i sprawdzonego do nie grzebania a właśnie szybkiego odczytania błędów w celu podjęcia interwencji na czas.
Awatar użytkownika
Gabrielll
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 9 maja 2014, o 11:34
VIN: WDB2030451F1606605
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gabrielll »

Jest specjalny temat w dziale silnik i osprzęt. Poczytaj. Piszę z tel wiec nie wkleję linka.
C200K <M111+LPG>
Masz problemy z LPG ? - PISAĆ NA PW!, udzielam pomocy na terenie Mazowsza-> jak pomogłem, poleć znajomym.
http://termowizja-amb.pl/
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Tym sprzętem BARDZO niewiele można odczytać i często bzdury pokazują ..
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, o 21:40 przez jarod32, łącznie zmieniany 1 raz.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Driv3rrrr
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 15 lis 2014, o 17:48
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Driv3rrrr »

jarod32 pisze:Tym sprzętem BARDZO niewiele można odczytać i często bzdury pokazują ..
No i tylko sprawy związane z silnikiem oraz tworzeniem mieszanki paliwowo-powietrznej
Szukam W203 lub W211
Było W208
Do sprzedania Volvo S80
Awatar użytkownika
tomek k
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:25
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałkowany temat BAS ESP ABS

Post autor: tomek k »

yacoob1991 pisze:Witam!
W zeszłym miesiącu kupiłem MB C180 z silnikiem 2.0 129 km benzin.
Przed kupnem jeździłem autkiem wszystko było w porządku nic nie wyskakiwało ale z racji słabych okładzin sprzedający wymienił mi jeszcze tarcze i klocki. (sprzedający to mój znajomy prowadzi mechanikę pojazdową). No i po jakimś zaczęła się choinka. abs esp bas czasem silniczek i brak prędkościomierza Także kupiłem elm327 obd2 i programem obd scope na telefon odczytałem kod p0500 vihicle speed sensor malfunction i p0600 serial comunication link malfunction. I teraz tak chciałbym zacząć najmniejszych rzeczy więc prosiłbym o ukierunkowanie od czego zacząć. Chęci do pracy pneumatyka podnośnik i kilka komplet kluczy w pogotowiu tylko wiedzy brak czyli kupa sprzętu i zero talentu :D
Gdzieś po forach doczytałem że przyczyną tego wszystkiego może być właśnie coś z czujnikiem po wymianie klocków tylko w którym kole on się znajduje. Panowie pomóżcie, aby mój Mietek nie stał się drugą alfa :D
Kolego udało Ci się rozwiązać ten problem? mam to samo tyle że jeszcze mam problemy z odpaleniem auta jak występują te błędy...
MB S203 C180 M111 '02
WDB2032351F238082
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy, ABS i ESP”