Zapach podobny do zapachu''Siarki'' POMOCY

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
DawidLazar11
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2014, o 12:55
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Zapach podobny do zapachu''Siarki'' POMOCY

Post autor: DawidLazar11 »

Witam , od pewnego czasu w samochodzie pojawił mi się zapach podobny do zapachu siarki.
Występował on po zapaleniu silnika( po właczeniu klimatyzacji ustępował , lub po przejechaniu kilku km) , ale po jakimś czasie minął, ale zapach ten został w bagażniku i nie da się go ''wytępić''. Próbowałem już neutralizatora zapachów , ale nie pomógł ... Czy ktoś miał taki problem , lub wie jak temu zapobiec ?:)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 20:48 przez DawidLazar11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Tak z ciekawości ... chodzi o taki smórd jak po przyjaraniu sprzęgła? :mysli:
CL203 WDB2037461A802397
DawidLazar11
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2014, o 12:55
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: DawidLazar11 »

Nie jest to zapach spalonego sprzęgła :)

[ Dodano: 2014-09-28, 10:04 ]
Dodam że stało się to po zatankowaniu na Lotos Optima ;)
Awatar użytkownika
mmario
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2014, o 12:01
VIN:
Lokalizacja: Wawa

Post autor: mmario »

DawidLazar11 pisze:Nie jest to zapach spalonego sprzęgła :)

[ Dodano: 2014-09-28, 10:04 ]
Dodam że stało się to po zatankowaniu na Lotos Optima ;)
Nie bardzo rozumiem... Uważasz, że śmierdzi z klimy a piszesz, co tankowałeś... Co ma jedno do drugiego? W takim razie chyba też bym najprędzej diabła podejrzewał :D
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Chyba trzeba sprecyzować ... Siarka jako co ? Bo siarka sama w sobie jest bezwonna. Jeśli to zapach (smród) siarkowodoru, szukałbym padliny w pojeździe .... Może być również , że kolego masz nieszczelność w układzie paliwowym i wówczas nasiąknięta mata wygłuszająca komorę silnika , będzie emitowała aromat petrochemii w czasie jazdy ... Innych opcji nie widzę .. Chyba ;)
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Robson1
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2014, o 21:28
VIN:
Lokalizacja: DKL

Re: Zapach podobny do zapachu''Siarki'' POMOCY

Post autor: Robson1 »

DawidLazar11 pisze:Witam , od pewnego czasu w samochodzie pojawił mi się zapach podobny do zapachu siarki.
Występował on po zapaleniu silnika( po właczeniu klimatyzacji ustępował , lub po przejechaniu kilku km) , ale po jakimś czasie minął, ale zapach ten został w bagażniku i nie da się go ''wytępić''. Próbowałem już neutralizatora zapachów , ale nie pomógł ... Czy ktoś miał taki problem , lub wie jak temu zapobiec ?:)
Czy czasami nie masz za dużego prądu ładowania? podejrzewam,że akumulator sie gotuje i z tego powstają takie wonne opary siarkowodoru,podczas jazdy powietrze to rozdmuchuje i problem znika,a na pewno pojawia się podczas postoju na załączonym silniku.
W203 CLASSIC,200CDI WDB2030041A417085
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Sprawdź czy rurka odpowietrzająca akumulatora jest na swoim miejscu. Po zakupie auta też miałem zapach siarki w kabinie i okazało się, że rurka odpowietrzająca dyndała sobie nie tak jak trzeba. Zwróć uwagę: zasys powietrza do kabiny jest nad samym akumulatorem!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”