Nie dzialajace swiatla drogowe.Prosze o porade .

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gregx21
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 sie 2012, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: naas

Nie dzialajace swiatla drogowe.Prosze o porade .

Post autor: gregx21 »

Witam .Mam pytanie w związku ze światłami długimi .Otóż ostatnio tuż po włączeniu zgasly oba .Wymieniłem żarówki H7 ale nadal nie ma drogowych .Kontrolka się świeci normalnie i wyskakuje komunikat main beam sprawdź lampę lewą i prawą .Proszę o jakąś wskazówkę co może być powodem tej awarii .Mercedes w203 kompressor 2003r
Mercedes C180 Kompressor, 146KM, 2003r,1.8 benzyna ,sedan,automatyczna skrzynia biegów
Awatar użytkownika
Gabrielll
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 9 maja 2014, o 11:34
VIN: WDB2030451F1606605
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gabrielll »

A sprawdziłeś czy dochodzi napięcie ? styki sprawdziłeś ?
C200K <M111+LPG>
Masz problemy z LPG ? - PISAĆ NA PW!, udzielam pomocy na terenie Mazowsza-> jak pomogłem, poleć znajomym.
http://termowizja-amb.pl/
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Z tym sprawdzaniem to nie taka prosta sprawa .. Samodiagnostyka auta sprawdza najpierw obwody (chyba nawet niskim napięciem). Jak brak przejścia, to wali komunikat i już nie poda tam prądu. Gdzieś ktoś pisał o szere3gowym podłączeniu dodatkowej żarówki 24V. W innych autach obstawiał bym przekaźnik .. Tu nie wiem .
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Gabrielll
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 9 maja 2014, o 11:34
VIN: WDB2030451F1606605
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gabrielll »

Mi opisał "Robson1" tak na palącą się żarówkę H7 :

"Wypnij kostkę z żarówki,podłącz do niej żarówkę 24V,miernik do ręki i sprawdż ile V-olt masz na zaciskach kostki po włączeniu świateł,innego wyjścia nie ma,ponieważ gdy będziesz chciał sprawdzić bez żarówki to nic ci nie pokarze miernik,układ nie będzie miał obciążenia i będzie wskazywać zero V,na pewno idzie ok.18V jak pali żarówkę."
C200K <M111+LPG>
Masz problemy z LPG ? - PISAĆ NA PW!, udzielam pomocy na terenie Mazowsza-> jak pomogłem, poleć znajomym.
http://termowizja-amb.pl/
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Jakie masz tam żarówki wsadzone? Z tego co pamiętam, jak są żarówki tzw. "przewatowane" to SAM wyłączy dopływ prądu w krótkim czasie po ich załączeniu. Takie zabezpieczenie przed przepaleniem modułu wskutek zbyt dużego prądu.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, o 20:46 przez Gerri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gregx21
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 sie 2012, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: naas

Post autor: gregx21 »

Dzięki za podpowiedzi-jutrol będę walczył.Żarówki były z halfordsa jakies tam extra jasne a teraz wsadziłem Philips Vision Plus H7
Mercedes C180 Kompressor, 146KM, 2003r,1.8 benzyna ,sedan,automatyczna skrzynia biegów
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

To, że są "superjasne" nie przesądza o ich mocy. Po prostu żarnik ma wyższą temperaturę i stąd są jaśniejsze. "Przewatowane" znaczy, że maja dużo wyższą moc i stąd większy prąd i (teoretycznie) wieksza światłość. Nie były jednak homologowane i tutejszy Halford ich nie rozprowadza. Skoro założyłeś je wcześniej i działały to przyczyna leży gdzie indziej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”