Ogrzewanie tylnej szyby i światła

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 3 gru 2007, o 21:45
VIN:
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Mariusz »

Witam, a czy można to samemu sprawdzić.
c200 kompressor 2000r
krolik2002
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:13
VIN:
Lokalizacja: wawa

Post autor: krolik2002 »

no i mnie dopadł ten problem. Włączam ogrzewanie szyby, radio szumi (nie łapie żadnych fal poza "Maryją" :zly: ). Poza tym działa dosłownie kilka nitek po prawej stronie a reszta .... sam nie wiem....może troszeczkę. Co z tym zrobić??? Ile (i gdzie) jest bezpieczników od szyby??? Czemu grzeje tylko fragment (nitki całe)??? Qźwa
C270 CDI 2002r
grzegorz1302
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 20:13
VIN:
Lokalizacja: szczecin

przekaźnik R5 ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: grzegorz1302 »

witam!
potrzebuję numer części lub zdjęcie przekaźnika odpowiedzialnego za ogrzewanie tylnej szyby.
pozdrawiam! :mb:
grzegorz1302
W 203 C 220 2005
W210 2,7 CDI
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Re: przekaźnik R5 ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: Gerri »

grzegorz1302 pisze:witam!
potrzebuję numer części lub zdjęcie przekaźnika odpowiedzialnego za ogrzewanie tylnej szyby.
pozdrawiam! :mb:
To najzwyklejszy przekaźnik usytuowany na tylnym SAM-ie. Na upartego może być taki jak w dużym Fiacie do załączania świateł. I raczej się w tym obwodzie nie psuły. Tak więc proponuję znaleźć inną przyczynę niegrzania szyby...
Pietrzak
VIP
Posty: 249
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:39
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Pietrzak »

Witam!Co jest na tylnych bocznych szybach auta combi.Czy to antena,czy ogrzewanie?Jeśli ogrzewanie to nie dział /ogrzewanie tylnej szyby działa/.W instrucji nic nie ma na ten temat.Osobiście skłaniał bym się,że to antena choć -przyznam się-że ogrzewanie tych szyb przydałoby się.Proszę o podpowiedz.Pozdrawiam!
Aleksander Pietrzak C220 CDI kombi, automat.
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Pietrzak anteny.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
lukzlo22
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 00:29
VIN:
Lokalizacja: Birmingham

Post autor: lukzlo22 »

Odświeżę troszkę temat, bo mam problem właśnie z grzaniem tylnej szyby, a mianowicie słabo grzeje tzn. zaczyna odparowywać po około 15 minutach od uruchomienia. Kontrolka na przycisku od grzania świeci gdy się ją włączy. Czy ktoś może miał taki problem i jak sobie z tym poradził?? :bezradny:
Było W203 220 CDI Avantgarde, 2000 rok
Był Łoś volvo S60 2.4 D5, 2005 r.

I znowu wróciła gwiazda tym razem w211 :)
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 18:33 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr1970
VIP
Posty: 182
Rejestracja: 24 mar 2010, o 10:51
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

ogrzewanie

Post autor: piotr1970 »

lukzlo22 pisze:Odświeżę troszkę temat, bo mam problem właśnie z grzaniem tylnej szyby, a mianowicie słabo grzeje tzn. zaczyna odparowywać po około 15 minutach od uruchomienia. Kontrolka na przycisku od grzania świeci gdy się ją włączy. Czy ktoś może miał taki problem i jak sobie z tym poradził?? :bezradny:
:hejka:
Ja też miałem taki problem kontrolka się paliła a szyba raz grzała trochę albo wcale okazało się , że kostka w tylnym sam-ie była wypalona wystarczyło ją odwrócić i wyczyścić zrobił mi znajomy elektryk i jest :ok: :rotfl:
C klasa w203 2,0 kompressor 2002r 163KM bez LPG,oczywiście automat .
LECHIA i ŚLĄSK oooooooo !!!
lukzlo22
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 00:29
VIN:
Lokalizacja: Birmingham

Post autor: lukzlo22 »

mrbraindeath pisze:A tak z innej beczki? Co Ty robisz w tym samochodzie ze po 15min nadal masz zaparowane szyby? Wystarczy jezdzic z wlaczonym przyciskiem AUTO na klimatyzacji i nic nie powinno parowac - nawet jezdzac we czworke..
nigdy rano nie wsiadałeś do auta gdy miałeś zaparowane/zrosiałe szyby ? Hehehe, czasy w których się z dziewczyną siedziało w samochodzie po 3 godziny już minęły :dokuczacz:
piotr1970 pisze:Ja też miałem taki problem kontrolka się paliła a szyba raz grzała trochę albo wcale okazało się , że kostka w tylnym sam-ie była wypalona wystarczyło ją odwrócić i wyczyścić zrobił mi znajomy elektryk i jest :ok: :rotfl:
a czy mógłbyś kolego jakoś opisać która to kostka jest odpowiedzialna za tylną szybę? Byłbym wdzięczny. Albo jeśli ktoś mógłby jakiś schemat podrzucić...
Było W203 220 CDI Avantgarde, 2000 rok
Był Łoś volvo S60 2.4 D5, 2005 r.

I znowu wróciła gwiazda tym razem w211 :)
piotr1970
VIP
Posty: 182
Rejestracja: 24 mar 2010, o 10:51
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: piotr1970 »

a czy mógłbyś kolego jakoś opisać która to kostka jest odpowiedzialna za tylną szybę? Byłbym wdzięczny. Albo jeśli ktoś mógłby jakiś schemat podrzucić...
Przykro mi bardzo ale robił mi to kolega i On wiedział , która to jest , ja niestety :zly: nie wiem :boisie: nie znam się . Powodzonka będzie :ok:[/quote]
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, o 22:49 przez piotr1970, łącznie zmieniany 1 raz.
C klasa w203 2,0 kompressor 2002r 163KM bez LPG,oczywiście automat .
LECHIA i ŚLĄSK oooooooo !!!
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

lukzlo22 pisze:a czy mógłbyś kolego jakoś opisać która to kostka jest odpowiedzialna za tylną szybę?
W tylnym SAM-ie oznaczona jako "E"
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
Awatar użytkownika
e)(trem
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 19:25
VIN:
Lokalizacja: wlkp

Post autor: e)(trem »

Ja mam taki problem, że ogrzewanie tylne szyby w ogóle nie działa tzn po wciśnięciu przycisku dioda zapala się na 2 s i gaśnie :zly:
:mb: W203 2.0 Kompressor M111 Avangarde Manual
Małe kółko :rotfl:
WDB 20304 51A0 63267
polofix
VIP
Posty: 2135
Rejestracja: 6 lis 2014, o 17:05
VIN:
Lokalizacja: Turek/Dobra

Post autor: polofix »

Widzę że nikt nie rozwiązał problemu. Mi też bardzo szumi radio jak włączę ogrzewanie tylnej szyby. Z tym że samo podgrzewanie działa błyskawicznie. Czy możliwe że cały SAM jest do wymiany?
WDB2032451F248605
4JGAB72EXXA108366
WDDHF8HB5AA175853
mateusz726642
VIP
Posty: 659
Rejestracja: 12 sie 2014, o 22:56
VIN: WDB2030451A083194
Lokalizacja: Lublin / Janów Lub. / Linz AT

Post autor: mateusz726642 »

Podłączę się do tematu i dodam że szum radia występuje w wielu markach/samochodach po włączeniu grzania szyb jeżeli jest kipski sygnał radiowy, np. w mieście nic mi nie szumi a jak pojadę na wichurę do rodzinki t nawet nie włączam bo nic prawie nie odbiera :zly:
C200 /2.0 K/ 2000r. / Avantgarde / manual/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie, szyby, blachy”