problem po zmianie żarówek H7 na led H7 error free

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
pozmir
VIP
Posty: 93
Rejestracja: 3 cze 2009, o 09:40
VIN:
Lokalizacja: Poznań

problem po zmianie żarówek H7 na led H7 error free

Post autor: pozmir »

Witam zakupilem żarówki H7 led error fre canbus , po założeniu świecą super , lecz żarówka prawej stronu zapala się i gaśnie co kilkanaście sekund .
Zamieniałem żarówki z prawej na lewą i jest ten sam efekt na zegarach błąd prawej żarówki , może ktoryś z kolegów forumowiczów może na to coś poradzić proszę o pomoc
tutaj podaję link do strony z przedmiotem http://www.aliexpress.com/snapshot/6240302344.html
Pozdrawiam Mirek
WDB2032081F460180
220CDI ELEGANCE KOMBI 2003 R.P.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

No popatrz .. a miało być free .. :D Chyba pozostaje Ci wrócić do klasycznych H7 (może kup te co imitują ksenon jak lubisz trupi kolor) lub zainwestuj w markowe LED ..a nie od alibaby :D Pozdrawiam
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
pozmir
VIP
Posty: 93
Rejestracja: 3 cze 2009, o 09:40
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pozmir »

Witaj kolego szukam rozwiązania problemu , a nie krytyki nawiasem mówiąc szkoda że nie miałeś okazji zobaczyć jakości tego światła jest idealne świeci jak ksenon a może lepiej .
jak znasz sprzedawcę markowych led H7 canbus bardzo proszę o link. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1 paź 2014, o 19:54 przez pozmir, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Mirek
WDB2032081F460180
220CDI ELEGANCE KOMBI 2003 R.P.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Ale napisałem co należy zrobić .. Może i światło cud ale nie działa jak powinno .. Ponadto pozwól , że zapytam .. co z homologacją na te źródło światła ?

[ Dodano: 2014-10-01, 20:14 ]
To, że małe chińskie rączki napisały , że jest .. ok , ale cecha na produkcie musi być .. Nie czepiam się Ciebie , tylko lekko mnie irytuje jak kierowcy montują niedozwolone źródła światła i oślepiają na trasie każdego ...

Podejrzewam , że produkt jest wadliwy i powinieneś go reklamować.
Zdaje się , że na normalnych żarówkach tego nie było ..
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
pozmir
VIP
Posty: 93
Rejestracja: 3 cze 2009, o 09:40
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pozmir »

Na allegro są takie sama i posiadają cechy CE jak opisuje sprzedawca , tym sie sugerowałem , a cena jest sporo wyższa ,pozdrawiam
Pozdrawiam Mirek
WDB2032081F460180
220CDI ELEGANCE KOMBI 2003 R.P.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Widzisz .. przy takich modyfikacjach zawsze jest ryzyko .. w ChRL nie ma (jako tako) kontroli jakości .. Wiedzą , że na stu , może pięciu będzie reklamować .. Reszta weźmie stratę na klate .. I tu jest ta różnica .. kupisz w kraju ( nawet to samo ) ale masz kogo ścigać .. a tak ? Będziesz się docierał z mandarynem ??
Wróć do żarówek. Tak jak pisałem , możesz nabyć np : http://allegro.pl/h7-osram-night-breake ... 16566.html Ja mam takie i nie dam złego słowa powiedzieć .. 9 miesięcy wytrzymały w trybie permanentnym .. Światło naprawdę mocne ..
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Scorpione
VIP
Posty: 116
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 20:34
VIN: brak VIN
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Scorpione »

pozmir pisze:H7 led error fre canbus
pozmir pisze:zakupilem żarówki H7 led error fre canbus
Canbus? Nie ty pierwszy masz z nimi problem ...
http://www.a8team.pl/d3-04-42mpi-proble ... t11337.htm
Volvo XC60 2013 :dokuczacz:
W203 C180 2004 :zlezkawoku:
W210 E200 1997 :zlezkawoku:
W123 250E 1984 :zlezkawoku:
W123 300D 1976 :zlezkawoku:
adrianb
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 13:13
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: adrianb »

Zmieniałeś stronami diody a nie dołączone rezystory? Pewnie jest coś nie tak z jednym. Diody pobierają 21w a zwykłe żarówki 55w więc możesz wymienić rezystor i wszystko będzie dobrze, polecam program ElectroDroid.
cl203 coupe c220cdi 2002r
Awatar użytkownika
pozmir
VIP
Posty: 93
Rejestracja: 3 cze 2009, o 09:40
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pozmir »

Witam dziękuję wszystkim za porady , udało mi się rozwiązać problem poprzez równoległe podłączenie dodatkowej żarówki 5W od postojówki jak narazie świecą , zastanawiam się jak długo pożyją ledy pozdrawiam dzięki.
Pozdrawiam Mirek
WDB2032081F460180
220CDI ELEGANCE KOMBI 2003 R.P.
Awatar użytkownika
tomek k
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:25
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tomek k »

Wszystko fajnie ale klosz lampy masz homologowany na żarówkę halogenową a nie żarówkę LED. Każdy patrol policji i diagnosta może się do tego przyczepić. To nie jest najgorsze, ponieważ jeżdżąc na takich żarówkach, według przepisów prawa jeździsz samochodem niezgodnym z homologacją. Biorąc udział w kolizji drogowej, inny uczestnik może powiedzieć że go oślepiłeś i każdy sąd przyzna mu rację.
MB S203 C180 M111 '02
WDB2032351F238082
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

tomek k pisze:Każdy patrol policji i diagnosta może się do tego przyczepić
Policjant czy też diagnosta nie będzie wyjmować żarówki z lampy podczas kontroli. Kontroli podlega ustawienie reflektora w położeniu 0 i prawidłowość przebiegu granicy światła i cienia i jak jest prawidłowo to pominą milczeniem ( chyba, że nie jest to dowód rej. do wora :wysmiewacz: ) . Problem jest inny........ te żarówki led marnie świecą w porównaniu do najgorszej H. I teraz weźmy pod uwagę nasze super oświetlone i oznakowane drogi ( głównie pozamiejskie) i może być problem jak wylądujemy jakiemuś furmanowi lub traktorzyście na tyłku lub rozjedziemy rowerzystę, że o pieszym już nie wspomnę. I wsio po co....aby mieć te trupioblade lampy? :glupek:
power
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 27 gru 2010, o 13:26
VIN:
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: power »

supi pisze:Policjant czy też diagnosta nie będzie wyjmować żarówki z lampy podczas kontroli
Nie zgadzam się z Tobą. Bez problemu można stracić dowód z postojówkę, a co dopiero za "główne" źródło światła. Policjant czy diagnosta na prawdę nie jest idiotą i potrafi odróżnić światło żarówki od LED. Wiem, że zaraz się zacznie pisanie ,że już mieliście kontrolę i nikt się nie czepiał, ale wszystko do czasu. Wielu pijanych jeździ po drogach i nie wszyscy powodują wypadki.
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

power, nie chodzi o to czy jest idiotą. ...... ja tylko o tym że ktoś musialby naprawdę mieć pecha aby na tak drobiazgową kontrolę trafić. Poza tym jak Ci powiedziałem mowię o światłach mijania nie o pierdołkach...... Nikt nie będzie grzebać po lampach. Do ustalenia prawidłowości swiecenia jest przyrząd i czy to diagnosta czy też policja. .... choć tu rzadko go posiadają :bezradny: Co prawda podstawą jest uzasadnione podejrzenie nieprawidłowości. ...... jednak akurat wątpię aby ktoś sobie tylek zawracał bez przyrządu. Jak Cię jaki zatrzyma to za ciężką nogę lub co innego... Poza tym jak teraz widzę coraz wiecej pań w mundur się ubiera..... więc akurat wątpię w ich techniczny profesjonalizm....... oczywiście bez urazy dla pań.

zabezpieczanie żarówek przez policję jest tylko na okoliczność wypadku gdy są przeslanki,że ma to znaczenie :bezradny:
Ostatnio zmieniony 6 paź 2014, o 22:35 przez supi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Na penisa te dywagacje , jak i tak nie chcą działać poprawnie ? A i tak miałbym bełne gacie śmigając w nocy .. A niech jedna , lub dwie nawalą ? Na co szybko w nocy wymienisz ? Bo w trwałość 100000 godzin , narazie nie daję wiary :D
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
power
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 27 gru 2010, o 13:26
VIN:
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: power »

supi, być może diagności w moich stronach są bardziej wyczuleni, ale już kilka razy widziałem jak właściciel jeszcze na stacji zakładał normalne żarówki. Diagnosta sprawdzając światła pojazdu zauważy podejrzanie białe światło, zagląda do reflektora i jeśli tam jest LED to o pieczątce można zapomnieć.
Co do policji, no to faktycznie prawdopodobieństwo wykrycia jest znikome, ale zauważyłem, że coraz częściej zwracają uwagę na światła z przodu, ze względu na montaż HID-ów, bez poziomowania i spryskiwaczy.
I ostatnia sprawa reflektor jest homologowany z konkretnym typem żarówki. Żarnik żarówki jest umieszczony w ogniskowej reflektora, dzięki czemu ten odbija światło całą swoją powierzchnią i pod odpowiednim kątem. Umieszczenie nawet kilku diod zaburza poprawny rozkład światła. Dodatkowo światło żarówki rozchodzi się we wszystkich stronach (360*), a dioda nie jest w stanie osiągnąć tej wartości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”