Środki czystości

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Gaca7
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2014, o 08:42
VIN:
Lokalizacja: Bydgoszcz

Środki czystości

Post autor: Gaca7 »

Mam pytanie, czym najlepiej czyścic tapicerkę w naszych MB? Slyszalem, ze PLAK nie bardzo :(
Więc co polecacie? :oczko:
Awatar użytkownika
ziolowy
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 4 sty 2014, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: ziolowy »

Cześć,

ja u siebie używam właśnie tego.
Oczywiście pomijam kierownicę, bo raz sobie tym wysmarowałem i jazda nie należała do najprzyjemniejszych, co chwile ręce się ślizgały jak po lodzie.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Był :placz: Daimlerchrysler W203 C180 Elegance, M111.951 E20 EVO 2.0 BENZ + LPG 128KM, automat.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Panowie chodzi o tapicerkę czy elementy plastikowe wnętrza, bo kolega podaje definicję tapicerka a rozmawiacie o preparatach do plastiku? :mysli:

Plakiem plastiki tez opierdzielisz tylko tym matowym a nie świeciuchem pod warunkiem, że wcześniej je wyczyścisz. :haha:
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, o 18:32 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
Gaca7
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2014, o 08:42
VIN:
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gaca7 »

Tak tak, chodzi mi o plastiki deske rozdzielczą itd.
Dzięki wielkie za odpowiedź, PLAKA raczej odłoże na bok :oczko:
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

ziolowy pisze:Oczywiście pomijam kierownicę, bo raz sobie tym wysmarowałem i jazda nie należała do najprzyjemniejszych, co chwile ręce się ślizgały jak po lodzie.
Kokpit Ci się nie błyszczy? Jestem ciekaw tego Meguiars'a bo wcześniej korzystałem z ich produktów to były :ok: Zależy na oryginalnym matowym kokpicie jaki jest do tej pory.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, o 11:21 przez bartek.iz, łącznie zmieniany 1 raz.
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
Awatar użytkownika
ziolowy
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 4 sty 2014, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: ziolowy »

bartek.iz pisze: Kokpit Ci się nie błyszczy? Jestem ciekaw tego Meguiars'a bo wcześniej korzystałem z ich produktów to były :ok: Zależy na oryginalnym matowym kokpicie jaki jest do tej pory.
Oczywiście, że się błyszczy ale nie aż tak bardzo jak po PLAK'u poza tym w dotyku kokpit jest zdecydowanie lepszy. Jak też dobrze popatrzysz sobie pod słońce to zobaczysz powłokę tego żelu, powoduje że u mnie szary kolor kokpitu się pogłębia i mój podłokietnik który był ubrudzony dosyć mocno, łatwo dał się wyczyścić.
Kurz jak zawsze osiada, ale wydaje mi się że wolniej, a i późniejsze usunięcie go zwykłą mikrofibrą jest banalnie proste. Przy korzystaniu z PLAK'a czasami musiałem użyć wody.
No i oczywiście wydajność produktu jest świetna nie musisz użyć dużo żelu, bo jak już masz szmatkę dobrze nawilżoną preparatem to można całe wnętrze tym zrobić + nadproża plastikowe + plastiki w bagażniku :)

Jak będziesz chciał to daj znać zrobię pół kokpitu plakiem i pół meguiars'em zrobię zdjęcie i wrzucę tutaj :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, o 14:00 przez ziolowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Był :placz: Daimlerchrysler W203 C180 Elegance, M111.951 E20 EVO 2.0 BENZ + LPG 128KM, automat.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Chłopaki serio ... wypróbujcie matowego plaka, jest taki. Kosztuje grosze więc test nie będzie drogi a wcześniej przetrzeć plastiki wiglotną szmatką z odrobiną detergentu albo APC Megsa. Matowiutko, świeżutko i czyściutko bez połysku chyba, że ktoś lubi ... na glanc. :haha:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
ziolowy
VIP
Posty: 49
Rejestracja: 4 sty 2014, o 15:04
VIN:
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: ziolowy »

Smart pisze:a wcześniej przetrzeć plastiki wiglotną szmatką z odrobiną detergentu albo APC Megsa
no właśnie taki ze mnie leń, że nie chce mi się tego robić :D, i nie mówię że po przetarciu plastików i kokpitu meguiar'sem błyszczy się u mnie jak psu ja***ca. Mogę zrobić zdjęcie tego co w tej chwili jest, świeci się może trochę bardziej niż normalnie jak się świeci kokpit bez pielęgnacji, ale nie jest to zdecydowanie efekt po PLAK'u :D
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, o 18:19 przez ziolowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Był :placz: Daimlerchrysler W203 C180 Elegance, M111.951 E20 EVO 2.0 BENZ + LPG 128KM, automat.
nunezik
VIP
Posty: 43
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 17:49
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nunezik »

Używam matowego SONAX Xtreme i jak dla mnie jest naprawdę dobry, a do tego wydajny. Natomiast nie bardzo mogę sobie poradzić z preparatami do tapicerki. Możecie coś dobrego polecić do czyszczenia szmatką/gąbką na sucho/pół sucho ?
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

APC Megsa rozrobine w odpowiedniej proporcji. Naprawdę daje radę. Mam to przećwiczone na różnych preparatach, bo mam wrotkę cabrio, która ma dość niefortunnie skonstruowany dach, który zamiast się chowac po złożeniu zostaje na tyle auta a jest wykończony jasną tkaniną, która łapie takie zacieki z kurzu, że trudno uwierzyć i trza ją czyścić najlepeij co dwa tygodnie i APC naprawdę daję radę. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”