jak wymienic samemu przednia szybe czolowa?

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
radzisz22
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: 20 mar 2012, o 02:30
VIN: WDB2030351A293663
Lokalizacja: wawa

jak wymienic samemu przednia szybe czolowa?

Post autor: radzisz22 »

witam mam prosbe czy moglby mi ktos podpowiedziec moze podac link zdjecia etc jak samemu wymienic przednia szybe czolowa? z gory dziekuje
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, o 11:31 przez radzisz22, łącznie zmieniany 1 raz.
mercedes 2003 sedan 2.0
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

Ciężki temat, jeżeli nie wymieniałeś szyby wklejanej nigdy, to odradzam. Potrzebne odpowiednie narzędzia: uchwyty do drutu, drut (plecionka, lub o przekroju kwadratu), uchwyty do szyb, jeżeli nie masz na nowej szybie przyklejonych czujników to żelki i aktywator do przyklejania czujników, pistolet do kleju, klej do szyb z aktywatorem, lub primerem.
Jeżeli masz szybę i jak wyżej pisałem nie wymieniałeś nigdy, to daj w warsztacie zrobić, zapłacisz 150 zł i będziesz miał gwarancję, że nie będzie przecieków.
Robiłem w branży 18 lat i wiem co piszę :tak:
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

radzisz22, zostaw bo spierniczysz :nunu: Żebyś uwierzył w to co kolega wyżej pisze podejdź do warsztatu jakiegoś co się tym zajmują i zobacz sobie sam. A poza tym pamiętaj że sz6ba musi pasować kolorem do auta ( avantgarde, classic itd) a także czujnikami pasującymi do Twojego auta. A jak bierzesz nową, to w niektórych warsztatach za montaż nie biorą. ..... to po co sobie głowę zawracać :bezradny:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, o 18:33 przez supi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

radzisz22, Tylko w temacie masz napisane "jak wymienić samemu przednią prawą szybę?", a w poście piszesz
radzisz22 pisze:jak samemu wymienic przednia szybe czolowa?
Może sprecyzuj pytanie.
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
Awatar użytkownika
Viper_PDT
VIP
Posty: 470
Rejestracja: 28 gru 2008, o 00:46
VIN:
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Post autor: Viper_PDT »

Jak nie jesteś szybiarzem to swoje prace zakończ na tym pomyśle:P Na same materiały wydasz więcej niż za usługę w warsztacie specjalizującym się w szybach samochodowych.

[ Dodano: 2014-08-12, 23:51 ]
Mimo, że robię w warsztacie blacharsko-lakierniczym to do szyb czołowych zawsze zamawiamy "szybiarza". Łatwiej jest wyciąć i wkleić szybę z błotnika tylnego, bo raz, że jest mniejsza, dwa - nawet jak porysujesz lakier to i tak będzie ten błotnik malowany to tragedii nie ma, ale przy szybie czołowej ryzyko jest już większe - więc czołówki wolimy, żeby robił to "szybiarz":)
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

W203 FL 220CDI - Elegance - Full Option - 2005 EX

W204 FL 250CGI - Avantgarde - Full Option - 2011 obecnie

NOWE zdjęcia w galerii album_personal.php?user_id=1421
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie, szyby, blachy”