TEmpomat

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz361
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2014, o 20:51
VIN:
Lokalizacja: śląskie

TEmpomat

Post autor: mariusz361 »

Panowie potrzebuje instrukcji łopatologicznej do tempomatu.Nigdy nie miałem samochodu z tym wynalazkiem a teraz się trafiło a że jadę nad morze w niedziele to bym sobie załączył :)
Jak włączyć tempomat?
Jak ustawić prędkość np. chciałbym utrzymywać 120 km/h około?
I jak się go wyłącza ?
C200 Kompressor 163KM classic,kombi,lift 2004
Nigdy nie dyskutuj z głupszym od siebie-najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ;)
Awatar użytkownika
milimetr1981
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: małopolska

Post autor: milimetr1981 »

Hej.

Dźwignią tempomatu ciągniesz w górę w momencie kiedy masz na liczniku 100 i chcesz jechać np 100 km/h. Działa to od 30 km/h. Będzie utrzymywał tempo do momentu wciśnięcia hamulca.
MERCEDES C200 KOMPRESSOR/120KW-163 KM/KOMBI/MANUAL

WDB2032421F406635
Jara
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 12 cze 2008, o 12:14
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jara »

Włącznie 120 km/h- jedziesz z prędkością 120 i dźwigienka do góry.
Wyłączenie - dźwigienka do przodu, lub pedał hamulca
Włączenie zapamiętanej prędkości ( przywracasz swoje 120 km/h ) - dźwigienka do tyłu ( pomieta ostatnie ustawienie przez jakiś czas - chyba do wyłączenia stacyjki lub też jakiś stały czas np. 2 godziny)

jak masz włączony tempomat to dźwigienka w dół to zmniejszenie ustawionej prędkości, w górę jej zwiększenie

Tempomat działa od 40 km/h.
Jak masz automatyczną skrzynię to już nic nie musi dotykać.

Jak coś się dzieję z kontrolą trakcji, poślizg ipt. ( lub też jakaś awaria ) tempomat się sam wyłączy.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2014, o 17:52 przez Jara, łącznie zmieniany 1 raz.
Mb sprzedany
Awatar użytkownika
mariusz361
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2014, o 20:51
VIN:
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mariusz361 »

dzięki panowie :)
Jarod jak zwykle zero do tematu wniosłeś :offtopic: - nie chcesz nie pisz ale nie pisz nic a nie rób offtopu
CZyli reasumując.
Jadę 120 km/h i dźwignia w górę i mi się prędkość utrzyma a jak chcę wyłączyć to tylko hamulec?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2014, o 19:37 przez mariusz361, łącznie zmieniany 1 raz.
C200 Kompressor 163KM classic,kombi,lift 2004
Nigdy nie dyskutuj z głupszym od siebie-najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ;)
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Długo zastanawiałem sie czy odpisać .. Odpiszę .. mariusz361, Pyrasz o sprawy OPISANE I UJĘTE W INSTRUKCJI SAMOCHODU . Do cholery .. jak można wsiąść do samochodu i obsługiwać go bez przeczytania ??!!! czy wiesz jakie paliwo wlać do zbiornika ??? Czy wiesz jak wycieraczki włączyć ?? A wiesz, że może masz miejsce na okulary w pokrywie schowka ?? A wiesz gdzie i jakie masz bezpieczniki ??? Nie wiesz .. a czemu ?? Ja wiem a Ty ?? Nie pisz , że nic nie wniosłem , bo twój temat jest off topem wzorcowym w całej rozciągłości tematu ... Zadawać pytanie wynikające z ignorancji .. to jest offf...
Teraz dziękuję .. i pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-07-27, 00:03 ]
ps. ja pomogłem 24 kolegom .. jak zwykle ...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, o 00:02 przez jarod32, łącznie zmieniany 1 raz.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Ja jestem MACZO - ja takich gównianych rzeczy jak instrukcje nie czytam. Żeby facet nie potrafił sobie poradzić z prymitywnym samochodem bez instrukcji??? Przecież to wstyd jak cholera!!! :boisie:
A tak na serio: ludzie nie czytają: nie potrafią i nie lubią. Film z napisami jest dla nich za trudny. Musi być zdubbingowany. W internecie na portalach informacyjnych oglądają jedynie materiały filmowe - czytanie jest be. Zdolność rozumienia przeczytanych instrukcji (nawet najprostszych) była wielokrotnie przedmiotem badań i jest TRAGICZNA. O przeczytaniu i zrozumieniu instrukcji w jakimkolwiek obcym języku to możemy w ogóle zapomnieć... :yyy:
Jara
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 12 cze 2008, o 12:14
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jara »

Oprócz tempomatu masz pewnie limiter prędkości.
Mb sprzedany
iee
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:27
VIN:
Lokalizacja: WLKP

Post autor: iee »

Przy okazji, czy włączenie tempomatu, przynajmniej w wersji po lifcie jakoś jest wyświetlane na komputerze pokładowym. U mnie nie pojawia się absolutnie nic, a gdzieś widziałem, że komuś pojawiał się napis Tempomat + zadana prędkość.

To kwestia programowania SD czy może roku produkcji?
'05 MB C180 Kompressor M271 Avantgarde. Jest komfortowo...
'03 Saab 9-3 SS 227KM/367Nm. Jest dobrze...
Jara
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 12 cze 2008, o 12:14
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jara »

Tempomat to pierwsze co słyszę. LIM wyświetla się.
Ale jest też co takiego jak aktywny tempomat - i on może.
Mb sprzedany
greenwitch
VIP
Posty: 1175
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 10:32
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: greenwitch »

fabrycznie w c klasie w203 nie było montowanego aktywnego tempomatu tzn distronic'a.

Pozdrawiam,

Adam
Adam
Mercedes W203 2002 sedan Elegance
VIN WDB2030061A360421
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

Jara pisze:Tempomat działa od 40 km/h
:nie: działa od 30km/h!
iee pisze:przynajmniej w wersji po lifcie jakoś jest wyświetlane na komputerze pokładowym.
Tak, u mnie tak jest. Gdy ustawię żądaną prędkość wyświetla mi się na komputerze głównym przez ok. 3s. Tak samo jak chcę prędkość zwiększyć lub zmniejszyć, też mi się pojawia komunikat przez parę sekund na wyświetlaczu.
Dlaczego ja mam taką opcję, a Ty nie? Już ci odpowiadam, zegary w 203 po FL w 2006r. są rozszerzone po przez opcję do DISTRONIC (aktywny tempomat), o której pisze greenwitch, lecz niestety 203 nigdy nie dostała tego urządzenia w trakcie produkcji. W skrócie moje zegary są już kompetentne do zainstalowania opcji DISTRONIC w 203 biorąc graty np. z W209 :usmiech: Nie rozumiem tylko dlaczego producent tak do tego podszedł. Przecież i tak 203 nie dostała w tej opcji jako dodatkowego wyposażenia więc po co robić kompatybilne zegary z tym urządzeniem na koniec produkcji modelu... :yyy:
Ostatnio zmieniony 5 sie 2014, o 13:25 przez bartek.iz, łącznie zmieniany 3 razy.
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”