Dziwny hałas ze środka tunelu

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
stonka12
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2009, o 17:27
VIN:
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Dziwny hałas ze środka tunelu

Post autor: stonka12 »

Witam jestem tu nowy. Kupilem w203 220cdi rok 2001 przebieg 250tys. Mam taki mały problem. W moim MB w czasie jazdy słychać dziwne odgłosy dobiegajace od skrzyni biegów do podpory wału (jest to słyszalne przy obrotach silnika 2500tys) jest to wycie nie wiem jak to opisac robi to straszny szum w kabinie. Powiedzieli mi że to podpora wału może tak hałasować, ale ja wymieniłem na orginalną zapłaciłem 270zl i jest to samo. Jak wymieniałem z tyłu auta spreżyny to troche to przestało hałasować. Bardziej jest to słyszalne jeżeli jedzie się po dziurach i auto osiądzie pod obciążeniem to wtedy hałas jest większy, a jak jedzie się po rownym to jest jednostajny. Mój w203 zmienia biegi prawidłowo, przyspiesza normalnie. Proszę o pomoc dziekuję może ktoś z was miał taki problem. w KOMPUTERZE NIE MA ŻADNYCH BŁĘDÓW

[ Komentarz dodany przez: V126: 2009-07-19, 18:58 ]
Zwracaj uwagę na ortografię i używaj polskich liter.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2009, o 18:56 przez stonka12, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanley
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

Moze krzyżaki albo wyważenie wału ?? :bezradny:
W 203 220 CDI '06
GETem
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2009, o 19:00
VIN:
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: GETem »

Proponuję by ktoś kto się na tym zna sprawdził przednie poduszki od tylnej ławy i zobaczył czy nie są czasami odwrotnie założone podkładki (zbijaki).
Getem.pl
Części i akcesoria samochodowe.
Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

Do sprawdzenia generalnie wszystkie elementy na odcinku skrzynia-tylny most. Nawet odgłosy mostu mogą być słyszalne jako dochodzące z przodu wału. Trzeba wleźć pod auto i oglądać. Jednocześnie wykluczyć rezonans jakiejkolwiek osłony podwozia :tak:
Czasem szybciej pomoże uniesienie tyłu, odpalenie silnika, zapięcie biegu i słuchanie skąd dobiega hałas.

Może być też do zmiany poduszka skrzyni... poduszki silnika w sumie też mogą mieć wpływ...
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
radzioo
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 cze 2008, o 10:05
VIN:
Lokalizacja: Opole

Post autor: radzioo »

I jak kolego stonka12, wiesz już cos było przyczyną tych dźwięków ? Czy problem został rozwiązany ?
Piotr K
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2009, o 23:50
VIN:
Lokalizacja: Radom

Post autor: Piotr K »

Witam. Proszę kolegę stonka12 o informację czy zlokalizowałeś te odgłosy. Ja mam podobny problem więc może i mi coś podpowiesz.
radzioo
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 cze 2008, o 10:05
VIN:
Lokalizacja: Opole

Post autor: radzioo »

Piotr K proponuje wymienić poduszkę skrzyni. Koszt niewielki (lemforder 100zł), wymiana ok 30 min. U mnie na pierwszy rzut oka była ok, ale po wyjęciu okazało się ze guma w środku była pęknięta.
siara77
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2012, o 18:41
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: siara77 »

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc też mam ten sam problem proszę o pomoc z gory dziękuje
adamek524
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2014, o 09:07
VIN:
Lokalizacja: Konin

Post autor: adamek524 »

witam mam podobnie u mnie jest tak ale tylko w momentach gdy auto przysiądzie na nierównościach byłem z tym u mechanika i skończyło się na wymianie poduszek silnika podpory wału wyważenia wału wymianie skrzyni biegów (automat) sprawdzeniu dyfra i nic to nie pomogło jak buczało tak buczy wydałem 3.000zł i nic tragedia myślę tylko o sprzedaniu mojej gwiazdy jestem załamany . tak a pro po skrzynia okazała się dobra bo chodzi ta nowa identycznie jak poprzednia wiec jak ktoś potrzebuje to mam taką na zbyciu. proszę pomóżcie mojej gwieździe bo nie chce się jej pozbywać
Mercedes w203 2.2cdi 143hp
VIN:WDB2032041F104087
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

adamek524, najpierw wypadałoby odwiedzić przywitalnię..........
Jeżeli to wycie jest jakieś wyraźne, to spróbuj to nagrać i daj linka do nagrania......... może akurat ktoś się z danym dźwiękiem spotkał i Ci podpowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”