Nie działa centralny zamek sterowany przez odbiornik radiowy

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Emex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 18:25
VIN:
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Nie działa centralny zamek sterowany przez odbiornik radiowy

Post autor: Emex »

Witam,
Od razu przepraszam że się nie przywitałem ale jestem świeżakiem i bardzo pilny temat :)
Mercedes C klasa jak każdy wie W203 2001r 220CDI
Nie działa centralny zamek z pilota przez fale radiowe.
Podczerwień sprawna i przycisk na środki konsoli też śmiga, bezpieczniki wszystkie sprawdzone, wyjęte, przeczyszczone a nawet podmieniane na nowe ze sklepu, na livedacie na testerze diagnostycznym na module SAM rear normalnie pokazuje że przyjmuje sygnał z kluczyka, kluczyk mam tylko jeden ale mam znajomego kluczykarza który sprawdził mi inny kluczyk i też nie robi roboty. Kluczyk jest sprawny w 100% baterie wymienione i nadaje fale o częstotliwości 434,0 MHz ;C Kluczyk nie działa też po stronie pasażera przy module SAM itd. radio normalne działa wyszukuje wszystkie stacje itp.
Merc miał problem że rozładowywał się akumulator ale już go rozwiązałem bo jakiś zdolniś przede mną zrobił zasilaie licznika z plusa po stacyjce do światła stop ale zrobiłem już na oryginał po bezpieczniku w puszce komory pasażerskiej dokładnie jak to fabryka przewidziała.
Bardzo proszę o jakieś porady.
Pozdrawiam,
Wojtek.

PS. Wzmacniacz który znajduje się nad lewym nadkolem wydaje się sprawny ale nie wiem jak go dokładnie sprawdzić a mogę mieć go najwcześniej we wtorek ;/ Sterownik SAM gdzie są bezpieczniki (prawa strona bagażnika przy nadkolu też prawdopodobnie jest sprawny) tylko tutaj też kłania się problem sprawdzenia ponieważ diagnoza nie wykrywa błędów.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, o 18:42 przez Emex, łącznie zmieniany 2 razy.
W203 220CDI sedan 11.2001r
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Emex pisze: radio normalne działa wyszukuje wszystkie stacje itp.
To nie o to radio chodzi, kolego... :nie:
Również jeżeli chodzi o antenę odbiorczą dla kluczyka nie jest to ta sama antena co dla sprzętu audio. Jest także w tylnej szybie, ale to inna antena i inny wzmacniacz.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, o 22:10 przez Gerri, łącznie zmieniany 1 raz.
borat2650
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 00:45
VIN:
Lokalizacja: września

Post autor: borat2650 »

Witam.

Zapewne kluczyk Ci się rozkodował miałem to samo. Zrób tak powinno zadziałać:
-wejdź do auta zamknij drzwi poczekaj aż wyświetlacz zgaśnie,
-włóż kluczyk do stacyjki włącz zapłon i przytrzymaj w kluczyku przycisk od zamykania potem wyjdź i sprawdź czy działa.

Mi tak zaskoczył i śmiga do dziś. :haha:
W203 2.2cdi 143KM 2002r. wersja ELEGANCE
Emex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 18:25
VIN:
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: Emex »

borat2650 pisze:Witam.

Zapewne kluczyk Ci się rozkodował miałem to samo. Zrób tak powinno zadziałać:
-wejdź do auta zamknij drzwi poczekaj aż wyświetlacz zgaśnie,
-włóż kluczyk do stacyjki włącz zapłon i przytrzymaj w kluczyku przycisk od zamykania potem wyjdź i sprawdź czy działa.

Mi tak zaskoczył i śmiga do dziś. :haha:
Zrobiłem tak jak napisałeś ale nie dało to żadnego skutku.. Macie może jeszcze jakieś pomysły co może mu jeszcze dolegać? Ewentualnie jeżeli mógłby ktoś podrzucić schemat instalacji elektrycznej/elektronicznej centralnego zamka, radio odbiornika który steruje tym wszytskim bądź modułu SAM lub strony na której można zakupić ten schemat bo wujek google nie za bardzo chce mi pomóc ;/ Z góry dziękuje :)
tak wogóle to dodam jeszcze że oświetlenie wnętrza i drzwi też nie działa, bezpieczniki okej ale mimo wszystko oświetlenie bagażnika jest sprawne i może to ma coś wspólnego
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, o 14:38 przez Emex, łącznie zmieniany 1 raz.
W203 220CDI sedan 11.2001r
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

Ale przez IR możesz zamknąć i otworzyć zamki :?:
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Emex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 18:25
VIN:
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: Emex »

Wojtuś , przekopane, piechtobuty ci zostały w wtorek, forum ubogo podpowiada
W203 220CDI sedan 11.2001r
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

A co wymagać .. Ludzie świętują i chwała im za to , że wolą święta rodzinnie spędzać a nie przed kompem . A co do autka , to zdaje się , że problem jest poważniejszy , skoro połowa niemal elektryki nie działa. A Instalacja elektryczna w 203 jest bardzo zaawansowana .. Bardzo wiele systemów samo-diagnozy ... Jedena , mała nieprawidłowość potrafi wprawić w zakłopotanie . Tak jak loneraider zasugerował , kluczyk i pojazd ma zdublowany układ .. RF i IR .. jak jeden padnie , drugi powinien działać ... Odbiornik IR (jak się nie mylę jest w klamce kierowcy i tylko z tej strony będzie działał. Ostatecznie .. dobry elektryk z SD lub .... ASO ....
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, o 08:02 przez jarod32, łącznie zmieniany 1 raz.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Emex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 18:25
VIN:
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: Emex »

A więc dzisiaj musze sobie sam jakoś poradzić z tym gównem :D jak zrobie to napisze co było problemem, innym sie przyda na 100% :)

IR działa

Troszke poza tematem: (Ten program który ja używam do diagnozy jest bardzo porównywalny i robi to samo co SD więc jak by ktoś tak wgl potrzebował diagnostyki na terenie Krk to zapraszam na PW co prawda merc to nie moja najmocniejsza strona ale z BMW nie ma tematu którego nie da sie zrobić :) )
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, o 09:06 przez Emex, łącznie zmieniany 2 razy.
W203 220CDI sedan 11.2001r
ktos92
Użytkownik
Posty: 1036
Rejestracja: 13 sty 2012, o 14:47
VIN: WDD2040012A607752
Lokalizacja: Galway

Post autor: ktos92 »

W takim razie kolega nie wiesz co potrafi zrobić SD i uwierz mi, że przy pomocy innych badziewi nic konkretnego nie zrobisz ;) tak przy okazji jakiego softu używasz?
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 OM651 2011(Lift Model) //Vin: WDD2040012A607752
W215 CL600 M275 V12 Bi-Turbo 2002(Lift Model) //Vin: WDB2153762A031727
EX:
W204 C180 Kompressor Avantgarde AMG 2008
W203 C180 Classic 2002
Emex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 18:25
VIN:
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: Emex »

grzesiek002 napisałem na samym początku, że to już zostało sprawdzone :)

Drobne spostrzeżenia i to co dowiedziałem sie od znajomych elektroników i od fachowców od merca:
-można powiedzieć że antena od radia centralnego i od radia samochodowego FM to dwie różne sprawy ale i tak koniec końców obie znajdują sie w dwóch puszkach połączonych trzema przewodami przy szybie tylnej pod podsufitką (wystarczy zdjąć boczki które maskują kurtyny, delikatnie odchylić podsufitkę od strony szyby i mamy puszki na wierzchu.
-Światełka wewnętrzne odżyły - w nadzieji, że wiązka idzie przelotką koło szyby przedniej rozebrałem obie i tylko po stronie kierowcy idzie wiązka (możliwe ale jeszcze sprawdze że bezpośrednio do SAM'a Front [przód]); światełka są sterowane poprzez układ scalony w podsufitce oraz moduł SAM Rear (tył), oczywiście SAM z tyłu "odbierając" sygnał z centralnego po radiu przekazuje informacje do SAM przód
-Jeżeli nie działa centralny zamek z radia nie działają ultradźwięki (puszka pomiędzy światełkami przód i tył w podsufitce)
-Alarm ma swoją własną syrene koło prawego przedniego nadkola dosyć głęboko, która oczywiście mi nie działa

Pewnie większość z tego wiecie ale jakoś nie mogłem za dużo o tym znaleść na forum ;)

Możliwe że za niedługo będę demontował deske rozdzielczą i jak nie zapomne to porobie troche zdjęć na "tutorial" jak by ktoś potrzebował tak samo z podsufitką.

Aktualnie używam do diagnozy testera MaxiDas DS708 od Autela, co prawda staram sie też mieć programy dedykowane ale zazwyczaj Autel sie sprawdza no poza ukochanym samochodami z Francji bo one mają własny świat, swoje kredki i inne takie i w tym swoje dedykowane programy które najlepiej z nimi współpracują (Renault - Clip, Peugeot i Citroen - Planeta). Z resztą nie ma sie czym chwalić co sie ma dopóki nie zrobie z gwiazdą ale wyczuwam niebawem zakup SD :P

Jeśli coś źle pisze to poprawiajcie!!! :)
Pozdro.

[ Dodano: 2014-04-25, 14:38 ]
Schematy
Hasło: w203
Kilka schematów które dorwałem z EsiTronic'a
Moze komuś to pomoże ;)

[ Dodano: 2014-05-01, 22:14 ]
problem rozwiązany ;) wina w akumulatorze, po wymianie na nowy i troszke mocniejszy wszystko działa jak należy ;) :dokuczacz:
Ostatnio zmieniony 1 maja 2014, o 22:16 przez Emex, łącznie zmieniany 5 razy.
W203 220CDI sedan 11.2001r
hipollo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2012, o 22:19
VIN:
Lokalizacja: mława

Post autor: hipollo »

jak słaby akumulator auto ci odpalało a teraz piszesz słaby akumulator . raczej bezpiecznik miałeś spalony w bagażniku od wzmacniacza antenowego ,a teraz piszesz słaby akumulator napisz konkretnie dla innych co było powodem
Elektronika Samochodowa Mława
kodowanie skrzyń biegów 7 g tronic
Naprawa Stacyjek Rygli i Kluczy Mercedesa
Kodowanie Kluczy Mercedesa Nowych i Używanych
698 71 50 50
gg 818716
SKYPE hipollo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”