Mala S-ka.. czyli w205

Rozmowy na wszystkie inne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum.

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

mrbraindeath, co do Golfa....... cóż szału nie ma. Ale n8e wiem po co tak marudzić na to miejsce z tyłu. Jak komu ciasno to niech weźmie auto segment wyższe i po problemie...... Można porównywać ale wśród aut tego samego segmentu. Ja uważam że i tak w C jest ok. w porównaniu np. do A4 :bezradny: Bartek a Ty jak będziesz mieć okazję to wpasuj się na fotel kierowcy Bentley a Arnage. Też sobie po marudzisz jak tam ciasno na tą klasę :wysmiewacz: Oczywiście nie mówię o tyle bo np. w przedłużonym to z tyłu salon by można urządzić. Tak...... wiem z przodu w tym aucie jedzie pracownik...... ale pomarudzic też można :dokuczacz:
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Fajna dyskusja chłopaki się robi ... poczynając od tekstów i żartach o smartach, których wysłuchuję od jakiś czternastu lat więc raczej nie podejmę, bo już mi się nie chce, choć dobrze się bawię zarówno Waszymi żartami jak i komentarzami także na wesoło. Nie mniej nie przebijecie pewnej pary staruszków, która jakiś czas temu w smartowej sprawie wyrwała mi skutecznie "ząb" i to z korzeniem, który sięgał gdzieś do pięt. To był gwóźdź do trumny. :rotfl:

A co do miejsca z tyłu w 205 no napisałem w swojej opinii, że to moje subiektywne odczucie i dokładnie opisałem na czym polega i jak ja to widzę oraz jakim kluczem się posłużyłem przy "pomiarze" przy moich 180 cm wzrostu i niecałych 100 kilogramach wagi. Może dla ścisłości powinienem dodać, że pozycja fotela u mnie zwana przez wielu ortopedyczną, to opuszczone na dół siedzisko fotela a oparcie niemal pod kątem prostym do siedziska z przyciągniętą na siebie kierownicą praktycznie i swobodnym dostępem do pedałów czyli nie leżę w czasie jazdy ani nie jeżdżę na kompletnie prostych nogach. :tak: Jak ktoś z Was uważa inaczej a więc, że jest ciasno itd. ... ma prawo. :tak: :ok:

Dla jednogo duży, dla drugiego mały ... a podobno liczy się kaliber. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 10:15 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

Sorry za off topa ale w materii Smartow i wielkości , to warto zauważyć , ze jeden z Kliczków ma takiego, a gabaryt obu braci jest znany na calym świecie. Czyli to nie tak, ze w Smarcie podróżujemy z przodu jak w Kingsajzie ........ "na malucha" :wysmiewacz:
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

No coż ... a zatem focia. Fotel z przodu ustawiony na mnie a ja wygodnie się rozsiadłem z tyłu łącznie z wsunięciem stóp pod siedzenie kierowcy. Od moich kolan do oparcia fotela kierowcy jest kilkanaście centymetrów. Jak dla mnie przyrost z tyłu znaczący. Daję "lajka". :tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
piasektt
VIP
Posty: 647
Rejestracja: 14 sty 2009, o 17:58
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piasektt »

W203 z przodu jest klaustrofobia a co dopiero z tyłu :dokuczacz: !

W205 z przodu jechało mi się przyjemnie, do tyłu nie siadałem, nie czuję potrzeby. W140 to to na pewno nie jest.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

vladi pisze:Nie wiem jak Ty, Smart, wpakowałeś się na tylną kanape z tym samym ustawieniem co z przodu, ale ja musiałem się rozkraczyć by jakoś wygodnie się usiąść. Te 3cm różnicy pomiędzy w204 a w205 niewiele robią. Moja córka ma 2 latka i jak siedzi w foteliku to nieustannie mnie kopie w oparcie, podejrzewam, iż w nowej C klasie byłoby to samo.
Żartując ... jak się ma duże, włochate kochones no to trzeba się rozkraczyć żeby usiąść wygodnie z natury. :haha: Jesteś pewny, że córką jest wszystko okej skoro ma ... kawał taki ślaski mi się a'propos przypomniał. :rotfl:

Hajer do Niemców jechoł na trzi roki na gruba dorobić. No to przed wyjazdem starkę w lałbie na łogródku ostro pszoł i kobita zaciążyła. Łon potym pojechoł do roboty a łona powiła dziurkę (dziewczynkę). I tak śleciało czi lata aż w końcu chop wraco do dom. Łona w kuchni warzy ajntopf, cera szpiluje w woncimrze a łojca jeszcze nie widziała a tu się drzwirze łotwierają i włazi ... młoda larmo z radości "TATA, TATA!!!" i ryp do antryja się witoć a tu słychać "je*, bum, trach, krzyk, trach" i nagle hajer wpada do izby i ryczy do starej cerwony z nerw na gembie:

- Hiilldaaaaa jakiego jo duupnego pająka zabił! :rotfl: :haha: :rotfl:

A co do smartów i miejsca ... niejden z nas odsuwając siedzenie na maksa do tyłu nawet by do pedałów niesięgnął pomijając takie wyjątki jak Jarod czy Piasektt ale to już paranormal activity. :haha:

Ciekaw jestem jazdy 205. Trzeba poczekać. :haha:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 17:01 przez Smart, łącznie zmieniany 2 razy.
CL203 WDB2037461A802397
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Smart daj spokoj jego corce.. :plask:
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

Po zdjęciach Smarta, to mam wrażenie, że odległość na oko jak w w204 :bezradny: Nie ma sensu się kłócić o centymetr lub dwa. :usmiech:
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

mrbraindeath pisze:Smart daj spokoj jego corce.. :plask:
Bartek po co nadajesz taki kontekst i bawisz się w mecenasa ejj :haha: ... żartuję i to w naprawdę życzliwym tonie, co zresztą zaznaczyłem na poczatku swojej wypowiedzi i mam nadzieję, że Vladi też to tak odbiera. Ani mi to wróg ani przedmiot dyskusji nie wart takiego kształtowania sprawy. :tak:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 22:06 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
vladi
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2012, o 16:24
VIN:
Lokalizacja: Pruszków - Günzburg

Post autor: vladi »

Jaa, Smart! Ale z Ciebie dowcipniś! :rotfl: Supi, nie jest problem kupić auto klasą wyżej, problem jest go pożniej utrzymać. Ubezpieczenie + service + sprawy urzytkowe (opony, płyny i td.) = 2100/2150 € rocznie, i to za w204. Policzyć ile by mi kosztowała E?? :boisie: Żona chce GLK, więc na wszelki wypadek schowałem jej karty kredytowe, bo ja wiem ile to poźniej kosztuje. Pozatym wole mieć życie bez kredytów.
Wracając, Smart!, w201 jest wygodniejsze z tyłu od każdego z jego następców, więc oczekiwałem czegoś lepszego! I gdyby w201 190D miał EURO 5 nie patrzył bym w stronę w204, ani w205!
EX - w203 220CDI T-Modell (10/2002) 143 koni i jeden osioł
w204 200CDI BE T-Modell (09/2010)

Auto bez Gwiazdy jest jak Kościół bez krzyża.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

No coż ... lata 80 już nie wrócą ale idze znowu ku lepszemu na przykładzie 205 i oczywiście w moim subiektywnym odczuciu w stosunku do 203 i 204. :haha:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

vladi pisze:problem jest go pożniej utrzymać.
- dlatego dla mnie jest delikatnie mówiąc bez sensu taka gadka o tych centymetrach z tyłu powodujących klaustrofobię :rotfl: Przecie to takie rozważania, jak dwóch starszych panów rozważających nad tym, czy dwa dodatkowe centymetry robią różnicę w ich życiu :rotfl: :wysmiewacz:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 22:21 przez supi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Nom. Zapomniałem wczoraj dodać, że w MB mają już pierwsze reklamacje na skrzypiące i wydające rózne dżwięki w czasie jazdy ekrany w A Klasie. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

W aktualnym numerze Motoru jest artykuł o GLA i poruszony też jest problem skrzypiacego tabletu. :usmiech:
rocket
VIP
Posty: 148
Rejestracja: 4 lut 2009, o 00:13
VIN:
Lokalizacja: Znikąd

Post autor: rocket »

Widziałem w205 "na żywo" i....
- z zewnątrz wygląd ok - jedynie za dużo tych przetłoczeń i "motywów" na zderzakach.
- w środku ten tablet przeraża i burzy całą deskę, już nie wspomnę jak to będzie latało po 30k km jazdy po naszych drogach.

NIe rozumiem skąd pomysł na te doczepianie ekrany!!?? Volvo już 15 lat temu potafiło zrobić wysuwany, audi zresztą też, bmw ładnie komponuje go w deskę, nawet budżetowe marki potrafią lepiej to rozwiązać (seaat, fiat). Dla mnie to porażka jakich mało. Przecież nad takim projektem pracuje masa osób za grube mln euro.
Inna sprawa to te atrapy wydechów... przeżyłem po prostu szok jak w aucie za 200k można sobie na coś takiego pozwolić. Chyba już lepiej skodę kupić przynajmniej niczego nie udaje.
O tym standardowym zbiorniku paliwa to już nie wspomnę nawet.
I to na tyle...

Pzdr.
s203 2.2cdi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off topic”