W203 sport coupe/sport pakiet?

Moderator: Dziki Mar

kambrius
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 10:18
VIN:
Lokalizacja: zachpom

W203 sport coupe/sport pakiet?

Post autor: kambrius »

Witam. Właśnie dowiedziałem się że moje coupe ma sport pakiet. Szukam i szukam co wchodzi w skład owego pakietu ale nie mogę znaleźć nic sensownego... Jedni piszą że to, inni że co innego a mi chodzi konkretnie czym różni się przdliftowe sport coupe ze sprt-pakietem od seryjnego. Ma ktoś może jakąś wiedzę na ten temat i mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, o 20:40 przez kambrius, łącznie zmieniany 1 raz.
C180 Sport-Coupe 2001
WDB2037351A254003
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

kambrius, tak opis jest na forum................ dość szczegółowy. Szukajkę polecam.
kambrius
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 10:18
VIN:
Lokalizacja: zachpom

Post autor: kambrius »

tak właśnie zrobiłem i wyskakuje mi ponad 600 tematów nie związanych zupełnie z moim pytaniem. Może jestem głupi ale nie potrafię tego znaleźć na tym forum... Pomożesz?
C180 Sport-Coupe 2001
WDB2037351A254003
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

viewtopic.php?t=7694&highlight=sport+edition jeden z wielu :bezradny: ............ ale trzeba poszukać :zmeczony:

[ Dodano: 2014-04-14, 20:32 ]
viewtopic.php?t=5520&postdays=0&postorder=asc&start=15
viewtopic.php?p=57127&highlight=#57127
viewtopic.php?t=3083&postdays=0&postorder=asc&start=0

poszukaj sobie reszty :wysmiewacz: Jest tego od metra. Są opisane wszelakie wersje wyposażenia i stylistyczne. :ok:
kambrius
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 10:18
VIN:
Lokalizacja: zachpom

Post autor: kambrius »

Znalazłem ten temat, ale jeśli go uważnie przeczytałeś to zauważysz że dotyczy w szczególności sport edition i sport edition+ , jedni piszą że sport pakiet ma inne hamulce a zaraz ktoś inny pisze że nie, nie ma wzmianki o niższym zawieszeniu a winnych tematach że jest, to samo tyczy się kluczyków, jedni piszą że srebrny kluczyk a w innym temacie że nie i gałka zmiany biegów to samo itp, itd.
Dlatego poruszyłem ten temat jeszcze raz żeby uzyskać fachową odpowiedź na moje pytanie a nie zgadywać na podstawie wypowiedzi z kilku tematów. Może jest ktoś kto jeździ właśnie sport-pakietem nie sport edition itd. i mógłby mnie oświecić zamiast odsyłać mnie do tematów, które już przerobiłem i z których nic nie wynika...
C180 Sport-Coupe 2001
WDB2037351A254003
Awatar użytkownika
Karol_Szczecin
expert VIP
expert VIP
Posty: 485
Rejestracja: 24 lut 2008, o 17:39
VIN:
Lokalizacja: Szczecin/Stargard

Post autor: Karol_Szczecin »

kambrius, tutaj masz mój post sprzed 4 lat w którym dość dokładnie opisałem różnice między Sportpakietem, a zwykłą C-klasą. W innych moich postach znajdziesz też dokładnie wyszczególnione elementy wersji Sport Edition.

viewtopic.php?p=58710&highlight=#58710

W w/w poście dokładnie opisuję wersje EVOLUTION, a tak właśnie nazywa się pakiet sportowy dla Sportcoupe. Ponadto wymieniona tam lista dotyczy Sportcoupe przed liftingiem, a więc dokładnie takiego jakie Ty posiadasz - bynajmniej wg stopki...

Były 2 wersje:
1. EVOLUTION - jak w w/w poście,
2. EVOLUTION AMG - posiadająca dodatkowo pakiet stylistyczny AMG oraz alufelgi AMG.

Jeśli zaś chodzi o:
- powiększane hamulce - takie miały tylko sedan i kombi, Sportcoupe - nie...
- obniżone zawieszenie - standard w pakiecie sportowym / EVOLUTION
- srebrny kluczyk - pojawił się dopiero w 2006 i był standardem w każdym Mercedesie od tego roku - nie zależnie od Klasy czy tym bardziej pakietu sportowego :rotfl:

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśniło Ci wizję czym był pakiet sportowy i co wchodziło w jego skład. :ok:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, o 21:52 przez Karol_Szczecin, łącznie zmieniany 2 razy.
Obecne:
'13 Jaguar F-Type V8 S Roadster :rotfl:
'10 NISSAN 370Z Roadster Pack 2 || :ok:
'04 MB C220 CDI Sportcoupe
'01 MB C32K AMG T-Modell :ok:
EX:
'05 MB C200 Kompressor Sportcoupe Sport Edition+
'09 MB C63 AMG || :rotfl:
kambrius
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 10:18
VIN:
Lokalizacja: zachpom

Post autor: kambrius »

Karol_Szczecin bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście czytałem Twój temat już wcześniej ale nie zwracałem uwagi na wersję Evolution. Rozkodowałem VIN mojego auta i nie ma tam czegoś takiego jak EVOLUTION, pojawia się tylko 985 SPORTPAKET i dlatego pytałem co ten sport pakiet oznacza w moim przypadku. Z tego co piszesz mam rozumieć że sport pakiet w przypadku w203 sport-coupe to nic innego jak evolution tak? Jeśli tak to dlaczego rozkodowany VIN pojazdu nie zawiera takiej informacji? Może dekoder, z którego korzystałem jest nie do końca wiarygodny czy po prostu tak ma być?
C180 Sport-Coupe 2001
WDB2037351A254003
Awatar użytkownika
piasektt
VIP
Posty: 647
Rejestracja: 14 sty 2009, o 17:58
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piasektt »

kambrius przyjacielu pozwoliłem sobie "rozwikłać" twój vin. I jeżeli chodzi o akcenty sportowe w twoim autku to:

486 Sportowe zawieszenie
949 Sport pakiet (ze stali szlachetnej wykonane pedały),(3 ramienna kierownica) (sportowa gałka zmiany biegów)(skrzynia biegów o krótszym skoku), ładniejsza (sportowa) końcówka układu
753 20' felgi AMG :mysli:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, o 23:08 przez piasektt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol_Szczecin
expert VIP
expert VIP
Posty: 485
Rejestracja: 24 lut 2008, o 17:39
VIN:
Lokalizacja: Szczecin/Stargard

Post autor: Karol_Szczecin »

kambrius, tak jak już wspominał kolega piasektt Sportpakiet ukrywa się pod kodem 949, a nie 985.

Natomiast to, że nie masz czegoś takiego jak Evolution wbite w VIN'ie to nic dziwnego - EVOLUTION to prawidłowa nazwa handlowa / katalogowa :usmiech: Jednakże kody w VIN'ie są uniwersalne dla wszystkich aut i nie mogli tylko dla CL203 zmienić nazwy z 949 Sports package na 949 Evolution.
Zaś sama nazwa wynika też z tego, że Mercedes nie miał pomysłu jak nazwać pakiet sportowy, a historycznie modele sportowe marki nosiły przydomek EVO. Początkowo pakiet sportowy oferowany był tylko w Sportcoupe, natomiast dla roczników modelowych 2003 poszerzono ofertę o sedany i kombi. Jednakże tam już nie użyto nazwy Evolution, a tylko pakiet sportowy. I tak już zostało do dziś... Mercedes nie wrócił już do nazwy Evolution w żadnym innym modelu, a tylko na niektórych rynkach określone wersje aut z pakietem sportowym nosiły przydomek EVO.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-04-15, 01:19 ]
piasektt, myśle że dla Sportcoupe kod 753 bardziej odpowiada "Radio 10 CC", a więc... kaseciak :rotfl: Ale ciekawe, że nawet oficjalne EPC wywala taki błąd. :yyy:

Pozdrawiam
Obecne:
'13 Jaguar F-Type V8 S Roadster :rotfl:
'10 NISSAN 370Z Roadster Pack 2 || :ok:
'04 MB C220 CDI Sportcoupe
'01 MB C32K AMG T-Modell :ok:
EX:
'05 MB C200 Kompressor Sportcoupe Sport Edition+
'09 MB C63 AMG || :rotfl:
Awatar użytkownika
piasektt
VIP
Posty: 647
Rejestracja: 14 sty 2009, o 17:58
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piasektt »

Karol_Szczecin pisze:kambrius, tak jak już wspominał kolega piasektt Sportpakiet ukrywa się pod kodem 949, a nie 985.

Natomiast to, że nie masz czegoś takiego jak Evolution wbite w VIN'ie to nic dziwnego - EVOLUTION to prawidłowa nazwa handlowa / katalogowa :usmiech: Jednakże kody w VIN'ie są uniwersalne dla wszystkich aut i nie mogli tylko dla CL203 zmienić nazwy z 949 Sports package na 949 Evolution.
Zaś sama nazwa wynika też z tego, że Mercedes nie miał pomysłu jak nazwać pakiet sportowy, a historycznie modele sportowe marki nosiły przydomek EVO. Początkowo pakiet sportowy oferowany był tylko w Sportcoupe, natomiast dla roczników modelowych 2003 poszerzono ofertę o sedany i kombi. Jednakże tam już nie użyto nazwy Evolution, a tylko pakiet sportowy. I tak już zostało do dziś... Mercedes nie wrócił już do nazwy Evolution w żadnym innym modelu, a tylko na niektórych rynkach określone wersje aut z pakietem sportowym nosiły przydomek EVO.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-04-15, 01:19 ]
piasektt, myśle że dla Sportcoupe kod 753 bardziej odpowiada "Radio 10 CC", a więc... kaseciak :rotfl: Ale ciekawe, że nawet oficjalne EPC wywala taki błąd. :yyy:

Pozdrawiam
Sportpakiet ukrywa się pod kodem 949, a nie 985.
A sportpakiet AMG pod 950

Z tymi felgami to oczywiście żart :haha: ,ale jak ktoś będzie kupował to sobie zażyczy 20' AMG :haha: Bo tak wychodzi po VIN

Mercedes nie wrócił już do nazwy Evolution w żadnym innym modelu
Wrócił, wrócił W211 ma oznaczenie EVO . :ok: I to do końca produkcji, tego modelu 2009roku
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2014, o 08:27 przez piasektt, łącznie zmieniany 2 razy.
kambrius
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 10:18
VIN:
Lokalizacja: zachpom

Post autor: kambrius »

kambrius, tak jak już wspominał kolega piasektt Sportpakiet ukrywa się pod kodem 949, a nie 985.
Faktycznie, kod 949, moja pomyłka :glupek:
753 20' felgi AMG :mysli:
No też się nad tym zastanawiałem, jak by mogli tam zmieścić 20-calowe koła hehe, kod rzeczywiście odpowiada audio 10 kaseciak i taki też jest, ale wkrótce zmiana na audio 10 CD. Zastanawiające jest to że felgi mam faktycznie AMG ale 17' i to węższe przód, szersze tył z mieszanym ogumieniem.

Tak czy inaczej bardzo mocno dziękuję userowi Karol_Szczecin za fachową pomoc i wytłumaczenie takiemu laikowi jak ja, wszystkiego z tak wielką wyrozumiałością. Myślę że takie forum właśnie w ten sposób powinno działać, a ludzie tacy jak Karol_Szczecin tę regułę potwierdzają służąc fachową poradą zamiast odsyłać do wyszukiwarki gdzie zwykły "głupek" nie jest w stanie nic zrozumieć :usmiech:
Ja przynajmniej dowiedziałem się że posiadam wersję Evolution o czym nie miałem pojęcia. Oczywiście leci "pomógł" :ok:
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2014, o 20:50 przez kambrius, łącznie zmieniany 1 raz.
C180 Sport-Coupe 2001
WDB2037351A254003
Awatar użytkownika
piasektt
VIP
Posty: 647
Rejestracja: 14 sty 2009, o 17:58
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piasektt »

Twoje auto wyjechało na takich kołach: http://s1.cdn.autoevolution.com/images/ ... 1467_4.jpg
kambrius
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 10:18
VIN:
Lokalizacja: zachpom

Post autor: kambrius »

piasektt pisze:Twoje auto wyjechało na takich kołach: http://s1.cdn.autoevolution.com/images/ ... 1467_4.jpg
Tak, wiem że Evolution właśnie na takich kołach wyjeżdżało. Ale chyba można było, jako opcję, zamówić inne, czy nie?
C180 Sport-Coupe 2001
WDB2037351A254003
Awatar użytkownika
Karol_Szczecin
expert VIP
expert VIP
Posty: 485
Rejestracja: 24 lut 2008, o 17:39
VIN:
Lokalizacja: Szczecin/Stargard

Post autor: Karol_Szczecin »

kambrius, standardowo auto wyjeżdzało na takich kołach jak wskazał wyżej kolega piasektt, ale oczywiście mogłeś zamówić inne. Wtedy od ceny tych innych felg odliczana była wartość seryjnych '17 Alshain (tak się nazywa ten wzór alufelg) i dzięki temu miałeś upust na inne felgi - np. '17 AMG :ok:

Natomiast pragnę podziękować Ci za "pomógł" oraz jakże miłe słowa. :oczko:

piasektt, właśnie o W211 myślałem pisząc "a tylko na niektórych rynkach określone wersje aut z pakietem sportowym nosiły przydomek EVO". :usmiech:

Tyle, że tutaj - co ciekawe - nigdzie w oficjalnej nomenklaturze nie spotkałem się z nazwą Evolution / EVO, jak to miało miejsce w przypadku Sportcoupe, a jedynie wszędzie mowa o pakiecie sportowym - nawet w materiałach promocyjnych wprowadzających ten pakiet w 2005 roku. Natomiast faktycznie wiele aut z południa Europy (szczególnie z Włoch) ma pakiet sportowy, a na tylnej klapie naklejkę EVO.
Jeśli gdzieś jednak oficjalnie w W211 pojawiła się nazwa EVO/Evolution to proszę wyprowadzić mnie z błędu... :ok:

Pozdrawiam
Obecne:
'13 Jaguar F-Type V8 S Roadster :rotfl:
'10 NISSAN 370Z Roadster Pack 2 || :ok:
'04 MB C220 CDI Sportcoupe
'01 MB C32K AMG T-Modell :ok:
EX:
'05 MB C200 Kompressor Sportcoupe Sport Edition+
'09 MB C63 AMG || :rotfl:
Awatar użytkownika
piasektt
VIP
Posty: 647
Rejestracja: 14 sty 2009, o 17:58
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piasektt »

Witaj

Mój kolega zamawiał w PL w salonie w211 na fakturze było jak byk W211 E500 EVO. Ale czy to jest oficjalne oznaczenie to nie wiem :bezradny:


kambrius jeśli auto wyjechało by na innych kołach z salonu. To EPC by to wyrzucił, a wyraźnie podświetlone są '17 Alshain. Wiec, jeżeli masz inne to zostały one zmienione na późniejszym etapie eksploatacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OGÓLNIE o C-klasie W203”