Oryginalny zestaw naprawczy do opon

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz361
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2014, o 20:51
VIN:
Lokalizacja: śląskie

Oryginalny zestaw naprawczy do opon

Post autor: mariusz361 »

Panowie
Mam takowe pytanie :)
Przy zakupie mojej gwiazdki okazało się że brak w niej koła zapasowego ale za to jest oryginalny zestaw naprawczy mercedesa do opon-pianka i ori. kompresorek.
Jako że ile użytkowników tyle opinii to mam pewien dylemat. Aktualnie mam założone koła 17" z oponami 225/45 .Jeżeli załóżmy złapałbym "gumę" i chciał to tym naprawić to:
a) jest to do zrobienia ?
b) czy naprawiona za pomocą tego zestawu opona da się potem normalnie bez problemu naprawić u wulkanizatora>? - gdzieś wyczytałem że nadaje się już na śmietnik a wiadomo jedna opona do wywalenia to 2 nowe do zakupu a co za tym idzie nie małe koszty jak na 17" a szkoda ich bo są w igła stanie.
Ze strachu zakupiłem pełnowymiarową stalową 16" felgę z oponą ale zajmuje mi pół bagażnika i trochę się to gryzie że mam kombi a bagażnika trochę mało. Ceny dojazdówek chore a dojazd i tak troszkę tylko mniejszy więc mnie to nie ratuje.
W samochodzie jest instalacja LPG więc butla w miejscu zapasu i wszystko w bagażniku

Miał ktoś styczność z tym. Wiem że po naprawie wentyl na 100% do wymiany ale czy da rade naprawić bez problemu oponę-doczyścić piankę i założyć łatkę?

z góry dzięki za pomoc

czy ewentualnie lepsze na dojazd do wulkanizatora to
http://allegro.pl/show_item.php?item=39 ... f2d6ed1ca0
Ostatnio zmieniony 5 mar 2014, o 18:14 przez mariusz361, łącznie zmieniany 1 raz.
C200 Kompressor 163KM classic,kombi,lift 2004
Nigdy nie dyskutuj z głupszym od siebie-najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ;)
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

mariusz361 pisze: czy naprawiona za pomocą tego zestawu opona da się potem normalnie bez problemu naprawić u wulkanizatora>?
Raczej we własnym zakresie, żaden zakład nie będzie babrał się. Po dotarciu na miejsce, czym prędzej dajesz zrzucić oponę i jedziesz do domu czyścić i zawozisz z powrotem założyć. Sam tego nie robiłem, ale słyszałem, że świeże jest do ogarnięcia, jak już parę tygodni pojeździsz to nawet ciężko zrzucić oponę.
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

mariusz361 pisze:czy naprawiona za pomocą tego zestawu opona da się potem normalnie bez problemu naprawić u wulkanizatora
Pianka która jest w zestawie po jakimś czasie jest ciężka do osunięcia, a oponę taką jest ciężko wyważyć.
mariusz361 pisze:Przy zakupie mojej gwiazdki okazało się że brak w niej koła zapasowego ale za to jest oryginalny zestaw naprawczy mercedesa do opon-pianka i ori. kompresorek.
Taki zestaw ma swoją datę przydatności i nie zdziw się jak złapiesz kapcia, podłączysz zestaw naprawczy, włączysz kompresor i... dupa :boisie:
mariusz361 pisze:czy ewentualnie lepsze na dojazd do wulkanizatora to
http://allegro.pl/show_it...b6d91f2d6ed1ca0
Taki zestaw dobry na dziurę po gwoździu, a co zrobisz jak rozetniesz oponę na np. szkle? :yyy:
W 203 220 CDI '06
Awatar użytkownika
mariusz361
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2014, o 20:51
VIN:
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mariusz361 »

no jak fest rozetniesz to i tak do wywalenia opona pójdzie bo nawet wulkanizator nie da rady. Jednak chodzi tu o takie normalne dziury po gwoździu itp. ;)
C200 Kompressor 163KM classic,kombi,lift 2004
Nigdy nie dyskutuj z głupszym od siebie-najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ;)
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

mariusz361 pisze:no jak fest rozetniesz to i tak do wywalenia opona pójdzie bo nawet wulkanizator nie da rady
ale i Ty dalej nie pojedziesz, wiec gdzie jest sens zakupu takiego zestawu? Zestaw naprawczy ma na celu umożliwić kontynuowanie podróży, a nie naprawienie opony na tip top. Ja jak pomykam po mieście to mam zestaw, ale jak jadę w dłuższa trasę to pełnowymiarowe koło i jadę spokojnie :tak:
W 203 220 CDI '06
cezar8
VIP
Posty: 42
Rejestracja: 3 lip 2013, o 12:19
VIN: WDB2032081F673565
Lokalizacja: Marki

Post autor: cezar8 »

Witam. Zawożąc naprawiane pianką koło do serwisu (gumiarza) najczęściej doliczają kilka złotych do usługi za czyszczenie z tego świństwa i już jest po sprawie.
Pozdrawiam Cezar.
W 203 220CDI 2005R.
WDB2032081F673565
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Kup sobie dojazdówkę z kompletem śrub i podnośnikiem. Ekonomicznie i praktycznie problem z bani a bagażnik masz wolny. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Amen ...
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”