OPONY

Moderator: Dziki Mar

jarecki 680
VIP
Posty: 28
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 20:17
VIN:
Lokalizacja: Wiedeń Kraków

Post autor: jarecki 680 »

Witam

Ja w listopadzie kupiłem nowe Continental TS 850, na mokrym można kołami zakręcić a i ABS tez sie włącza przy hamowaniu. Ale do jazdy po autostradzie gdzie prowadzi moja piękniejsza połowa z dwojka dzieci i zapomina popatrzec na licznik to nie ma co na oponach oszczędzac.

Zobaczymy jak będą wyglądać po pierwszym sezonie.
Mercedes C 200 kombi, poj. 2149ccm, 122kM, 2007r.
WDB 2032071F946857
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

A ja jeżdżę na Dębica HP i super. Właśnie jestem tym autem w miejscu gdzie śniegu jest w bród a w temacie "Zimowe opony" opisywałem wrażenia w innych warunkach zimowych. Poprzedniej zimy miałem duże problemy zwłaszcza na śniegu, zapadałem się przodem i nie mogłem wyjechać nawet jak podsypywałem koła napędowe piaskiem pomimo, iż opony miały sporo "mięsa" ale były stare ... a teraz o niebo lepiej. Na autostradach nawet nie wiem, że mam zimówki. Ciche, komfortowe i spełniają w 100% moje oczekiania. Preferuję taki pośredni, umiarkowany styl jazdy. Gdybym miał drugi raz wejść w temat tych opon zrobił bym to bez zmrużenia powieką. Najlepsza relacja ceny do tego, co zimowa opona oferuje ... jaką do tej pory miałem. Zapłaciłem za jedna nową +/- 220 pln albo 880 pln za cztery w rozmiarze 205/55/16. Polecam. :tak:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014, o 09:35 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Jako góral nizinny, na przedwiośniu powiem tylko , że zimówki maks 4 lata od produkcji. Później mimo "mięska" są tak fajnie utwardzone, że można sobie je wsadzić .... gdziekolwiek , ale nie na felgi i do auta :D Pozdrawiam .. Bardzo serdecznie pozdrawiam :D
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Coś w tym jest. W jakims temacie na forum opisywałem swoje doświadczenia z pierwszej zimy z CL203 na tych poprzednich zimówkach a te miały wtedy już swoje sześć latek pomimo sporego bieżnika. Jak kupowałem auto miało przebieg 53 tysiące. Teraz na tychnowych Dębicach HP pojechałem w śniegi i heh ... owszem problem zapadani sie przodem pozostał ale wyjeźdżałem z każdej opresji bez większych problemów z kopnego śniegu czy grubej warstwy błota pośniegowego na zmarźlinie i ani razu nie użyłem piasku czy małej saperki, które woziłem w poprzednim sezonie w bagażniku. Mała skrzyneczka z piaskiem i łoptaką wylądowała w garażu i se mogę w niej babki lepić. :haha:

Nie mniej radzę pamiętać, że CL203 zimą na śniegu potrafi zaskoczyć choć też i czas sprawił, że wjeździłem się w ten samochód a to też ma znaczenie. :ok:

W kwestii tych zimowych nowych Dębic HP mam poczucie dobrze wydanych pieniezy i drugi raz wszedł bym w temat bez mrugnięcia. Podobnie z letnimi debicami, które mam również od nowości ... choć jeszcze jakiś czas temu jakby ktoś zaproponował mi Dębice puknął bym się w czaszkę. Takie moje osobiste doświadczenie. :tak:
CL203 WDB2037461A802397
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”