Wymiana żarówki - Światła przeciwmgielne

Moderator: Dziki Mar

MasterZomp
VIP
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2008, o 08:25
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Wymiana żarówki - Światła przeciwmgielne

Post autor: MasterZomp »

Witam,

przewertowałem forum i instrukcje i nie znalazłem opisu jak wymienić przednia żarówkę przeciwmgielna.

chciałbym to zrobić szybko i sprawnie, więc pytam na forum, czy jest jakiś prosty sposób dostania sie do niej z przodu, czy trzeba odkręcać nadkole, czy może jest jeszcze inny sposób?

dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam
180 K SportCoupe '04
Tomek
VIP
Posty: 39
Rejestracja: 25 paź 2007, o 21:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tomek »

Witam

musisz odkrecic dolna część nadkola, wyjać wtyczke przekręcic oprawe i wyciganąć ją, innej cudownej metody niestety nie ma trzeba się troche pomęczyc.

Pozdrawiam
W203 220CDI/ W201 2.0D

Tylko MERCEDES
MasterZomp
VIP
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2008, o 08:25
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MasterZomp »

Tomek pisze: musisz odkrecic dolna część nadkola, wyjać wtyczke przekręcic oprawe i wyciganąć ją, innej cudownej metody niestety nie ma trzeba się troche pomęczyc.
tego sie spodziewalem, no coz trzeba sie bedzie troche pobrodzic :D, po cos mercedes dodaje te biale rekawiczki do zestawu kluczy :)

dzieki za szybka odpowiedz
Pozdrawiam
180 K SportCoupe '04
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Artur_art »

A od spodu sie nie da.
ja wymianiałem kiedyś o ile pamietam od dołu ( z kanału)
Tomek
VIP
Posty: 39
Rejestracja: 25 paź 2007, o 21:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tomek »

no własnie trzeba to zrobic od dołu, na kanale, konieczne jest odkrecenie osłony w kształcie litery L, która jest tez czescią nadkola.

Pozdrawiam
W203 220CDI/ W201 2.0D

Tylko MERCEDES
pasta00
VIP
Posty: 167
Rejestracja: 23 lis 2007, o 21:48
VIN:
Lokalizacja: BIAŁOGARD

Post autor: pasta00 »

tak czy siak trzeba się troszkę ubrudzić :usmiech:
piękna C klasa W203 CDI 220 2001r
MasterZomp
VIP
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2008, o 08:25
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MasterZomp »

witam,

obyło sie bez kanalu (musiało sie obejsc bo nie dysponuje zadnym :)), wystarczyło odgiac odkrecone nadkole, nie wiem jak mozna odkrecic ta dolna oslone, bo ona jest przymocowana na takich jakby plastikowych nitach.

a tak btw. w instrukcji pisza ze zarowka to HB4 55W, taka kupilem zadowolony (chociaz 51W, ale mysle sobie co tam), a tu lipa, oprawka od tej mojej HB4 za mala, okazalo sie ze w tym przeciwmgielnym zamontowana jest zwykla H7 tylko oprawka jest tak smiesznie wygieta w ksztalcie L, taj jak HB4, ktora kupilem.
180 K SportCoupe '04
Awatar użytkownika
Adam W203
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 28 sty 2008, o 21:20
VIN:
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Adam W203 »

MasterZomp pisze:okazalo sie ze w tym przeciwmgielnym zamontowana jest zwykla H7 tylko oprawka jest tak smiesznie wygieta w ksztalcie L, taj jak HB4, ktora kupilem.
Podwójny wydatek.
Ale dobrze, że H7 nie jest droga.
Pozdrawiam.
Adam W203
AVANGARDA C200 2.2CDI
shadow2511
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2013, o 21:56
VIN:
Lokalizacja: Bytom

Post autor: shadow2511 »

Witam,

A tak na marginesie zastanawiam się nad zakupem led przeciwmgielnych i znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/zarowki-h7-led-przeci ... 84147.html

i druga aukcja tej samej osoby:

http://allegro.pl/zarowki-hb4-led-przec ... 93818.html

które będą pasowały, bo w zasadzie jeszcze się w to nie bawiłem, jedne są z tą końcówką "L" a drugie na zwykłe wejście, a może ktoś zakupił takie ledy i by się wypowiedział ?
Nie wiem jak to będzie wyglądało, bo w przeciwmgielnych mam ryflowane szkło i czy to ma znaczenie w przypadku intensywności i rozkładu światła na drogę ? Nie będzie problemu na przeglądzie, kontrola policji etc. ?
I czy mogę jeździć na tych ledach np. jako światła dzienne ?

Dziękuję za pomoc :)
Mercedes Classic C180 W203 2.0 129KM 2001r.
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

shadow2511 pisze:Nie wiem jak to będzie wyglądało, bo w przeciwmgielnych mam ryflowane szkło i czy to ma znaczenie w przypadku intensywności i rozkładu światła na drogę ?
Będzie świeciło, ale ich skuteczność spadnie poniżej zera.
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

shadow2511, jezeli chodzi o kontrolę to akurat wątpię aby ktoś się przy tym zbyt mocno zastanawiał...... chyba że diagnosta po kolorze światła. Kontrolowane są swiatla mijania i drogowe. Przede wszystkim nie wierzę żeby świeciły równie dobrze jak normalne żarówki stosowane w tym miejscu. Będzie ten trupi odcień światła i tyle, bo drogę będzie to oswietlać gorzej..... oczywiście mówię o warunkach do których te lampy są przeznaczone. Dla mnie taki szopa-tuning. Drogie nie są więc kup, załóż i porównaj w odpowiednich warunkach.
rapez
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 3 sie 2012, o 15:13
VIN:
Lokalizacja: Krościenko

Post autor: rapez »

shadow2511, daruj sobie te ledy, świecą o wiele gorzej niż oryginały (przerabiałem to u siebie); jak już chcesz mieć jak nazwał to supi, - "szopa-tuning".... to załóż tam hid xenon; świeci nieporównywalnie dobrze do najlepszych żarówek przeciwmgielnych.
Chwilę tak miałem ale przetwornice mi padły po brodzeniu, gdy musiałem przejechać przez potoczek. Przy normalnym użytkowaniu nawet w deszcz nic im nie będzie.
Powrócę do tego jak znajdę wodoszczelne przetwornice.
(miejsca jest tam sporo aby wszystko zmieścić).
Ostatnio zmieniony 2 sty 2014, o 16:23 przez rapez, łącznie zmieniany 1 raz.
Sam naprawiam swój samochód. W203 sedan 2.2CDI + CD 22 C-TRONIC 170KM/385Nm i 4.7 V8 4" winda +zaczepy+simex
WDB2030041A122487
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

rapez, przecie to nie ja chcę szopa-tuning :rotfl: , tylko mówię że jak nie wierny Tomasz to może sam sprawdzić :haha:

[ Dodano: 2014-01-02, 12:20 ]
rapez, ale zenona tam wpychac to też nieźle :glupek: Weź niech taki szofer się zapomni i z kompletu lamp Ci po oczch da to nie będziesz zachwycony. W terenie to inna sprawa, a tu :boisie:
rapez
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 3 sie 2012, o 15:13
VIN:
Lokalizacja: Krościenko

Post autor: rapez »

supi, nie chodziło mi o ciebie tylko tak się mi napisało i z tekstu głupoty wyszły... poprawiłem już.

W zasadzie nigdy nie używam przeciwmgielnych; odkąd mam hid w mijania, jak dla mnie - nie są potrzebne.
Ale miałem dwie przetwornice wolne to sobie zmotałem... sprawdziło się i nie razi tak po oczach; szkła założyłem nowe.

(ale mi się po tych świętach litery mylą :szok: )
Ostatnio zmieniony 2 sty 2014, o 16:31 przez rapez, łącznie zmieniany 3 razy.
Sam naprawiam swój samochód. W203 sedan 2.2CDI + CD 22 C-TRONIC 170KM/385Nm i 4.7 V8 4" winda +zaczepy+simex
WDB2030041A122487
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

rapez, :boisie: Ty wszędzie china zenon wpychasz? Tobie to może ok. ale inny z przeciwka może psy wieszać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”